Προς το περιεχόμενο

Τζίβες και Ψείρες! :(


GoVeg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρή απορία,το σαμπουάν ξεπλένεται κανονικά από αυτά τα μαλλιά;

κι όμως ναι...

ελα σοβαρα τωρα κοψε την τζιβα να φυγουν και οι ψειρες... γελαει ο κοσμος

δε βλέπω κανένα κόσμο να γελάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ψείρα είναι το τρωκτικό που εννοείς; Σίγα μην είναι και θηλαστικό.

Εγω την ψειρα την νιωθω σαν οτι θες!Ειχα εμπειρια στα 20 μου και οπως καταλαβαινεις ειναι διαφορετικο απο το να εισαι παιδι!Ναι την ενιωθα και τρωκτικο και κροκοδειλο και οτι θες! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με δεν στο λεω με κακια..η ψειρα ειναι @αμησε τα.

Εχεις σκεφτει ποσους/ποσες μπορει να εχεις κολλησει?

μη σου πω και όλη τη γη.

Αφού τα σκέφτεσαι εσύ για μένα που με ξέρεις τόσο καλά, τι ρωτάς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ψείρες τρώνε κερατίνη ή αίμα; Είναι παμφάγες;

 

edit: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A6%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1

Τα ανόπλουρα τρυπούν το δέρμα με την προβοσκίδα, μετά ψάχνουν αγγείο λαιμού και τριχοειδές αγγείο αίματος, τρυπούν και αυτό και απορροφούν το αίμα. Τα ισχνόκερα (Ischnocera) τρέφονται μόνο από την κερατίνη που ξύνουν με τις άνω γνάθους από τα φτερά των ξενιστών. Στα ρυγχοφθείρινα (Rhynchophthirina) οι άνω γνάθοι φρεζάρουν τρύπα στο δέρμα και γλείφουν το αίμα που συγκεντρώνεται στην τρύπα. Τα ισχνόκερα κατά κανόνα τρέφονται μόνο από την κερατίνη που ξύνουν με τις άνω γνάθους από τα φτερά τα μαλλιά ή το δέρμα των ξενιστών. Τα αμβλύκερα (Amblycera) τρέφονται από νεκρά τμήματα του δέρματος, των μαλλιών ή των φτερών του ξενιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε εκει να κανεις πληγες στο κεφαλι..μην χαραμισεις την τζιβα!

Εδω σε νορμαλ μαλλια και λες αμαν να τις βγαλεις!Οτι νομιζεις κανε φιλε/φιλη οτι και αν εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι όμως ναι...

δε βλέπω κανένα κόσμο να γελάει

πέρα απ το οτι δεν είναι για γέλια οτιδήποτε δεν μας αρέσει,

μεταξύ μας τώρα αν έχεις δει αρκετούς εδω μέσα είναι λίγο τραγικό να γελάνε..αλλα και να δίνεις σημασία σε τέτοια άτομα που σκαλώνουν κ επιμένουν να στη λένε , μη σου κάνει καν εντύπωση , που να δεις σε άλλα thread περι εμφάνισης , παραλίγο να αλλάξω σαγόνι απο τα γέλια , αυτοτρολαριζονταν

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουμανταδορους στα μαλλιά της σας έβαλε;

Οκ,κι εμένα με έπιασε φαγούρα χαλαρωστε λίγο με τις τσίχλες όμως..

 

Αν το δούμε λίγο σοβαρά το θέμα, η κοπελιά είναι εστία μόλυνσης για την δημόσια υγεία...

 

Σκέψου τώρα σκηνικό λεωφορείο πήχτρα και να ακουμπάνε τα μαλλιά σου στα «μαλλιά» της...

 

Γίνεσαι «κουμανταδόρος» μετά ή δεν γίνεσαι;

 

Εδώ πέρα δεν μιλάμε για στυλιστική επιλογή του τύπου «έβαψα τα μαλλιά μου ροζ». Κανέναν δεν ενδιαφέρει αυτό, όσο περίεργο κι αν φαίνεται. Δεν κολλάς κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουμανταδορους στα μαλλιά της σας έβαλε;

Οκ,κι εμένα με έπιασε φαγούρα χαλαρωστε λίγο με τις τσίχλες όμως..

μονο τσιχλα φιλε..η μονη λυση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα απ το οτι δεν είναι για γέλια οτιδήποτε δεν μας αρέσει,

μεταξύ μας τώρα αν έχεις δει αρκετούς εδω μέσα είναι λίγο τραγικό να γελάνε..αλλα και να δίνεις σημασία σε τέτοια άτομα που σκαλώνουν κ επιμένουν να στη λένε , μη σου κάνει καν εντύπωση , που να δεις σε άλλα thread περι εμφάνισης , παραλίγο να αλλάξω σαγόνι απο τα γέλια , αυτοτρολαριζονταν

 

 

σε ευχαριστώ για αυτό δεν έχω δει κανένα άτομο από εδώ βέβαια (μάλλον).

Και ούτε με ξέρουν ούτε τ@ς ξέρω (μάλλον), οπότε λίγη προσοχή στο πως εκφράζεσαι σε άτομα που δε γνωρίζεις δε βλάπτει, δε νομίζεις?

δεν ξέρω, εγώ έτσι το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σφαχτείτε εδώ μεσα και θα κλειδωθεί και το θρεντ στο τέλος.

 

Μια τελευταια πλακιτσα μονο ρε ts μηπως η αγαπημενη σου σειρα παλια ηταν η Τζιβα-ερι? :cry:  :cry:

 

το ξέρω εγινα λιγο γελοιος αλλα δεν πειράζει! Συνεχιστε και κοσμια ε! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δούμε λίγο σοβαρά το θέμα, η κοπελιά είναι εστία μόλυνσης για την δημόσια υγεία...

 

Σκέψου τώρα σκηνικό λεωφορείο πήχτρα και να ακουμπάνε τα μαλλιά σου στα «μαλλιά» της...

 

Γίνεσαι «κουμανταδόρος» μετά ή δεν γίνεσαι;

Μπήκε να βρει μία λύση κ την πήραμε από τα μούτρα.

Λες να μην ξέρει πως πρέπει να τις κόψει;

Για δικούς της λόγους δεν θέλει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δούμε λίγο σοβαρά το θέμα, η κοπελιά είναι εστία μόλυνσης για την δημόσια υγεία...

 

Σκέψου τώρα σκηνικό λεωφορείο πήχτρα και να ακουμπάνε τα μαλλιά σου στα «μαλλιά» της...

 

Γίνεσαι «κουμανταδόρος» μετά ή δεν γίνεσαι;

 

Εδώ πέρα δεν μιλάμε για στυλιστική επιλογή του τύπου «έβαψα τα μαλλιά μου ροζ». Κανέναν δεν ενδιαφέρει αυτό, όσο περίεργο κι αν φαίνεται. Δεν κολλάς κάτι.

Το αυτο δλδ!!Εσεις που του/της λετε κατσε με την ψειρα και παλεψε το μεχρι να κολλησεις τους παντες ειστε ειλικρινεις/ανεκτικοι/προοδευτικοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δούμε λίγο σοβαρά το θέμα, η κοπελιά είναι εστία μόλυνσης για την δημόσια υγεία...

 

Σκέψου τώρα σκηνικό λεωφορείο πήχτρα και να ακουμπάνε τα μαλλιά σου στα «μαλλιά» της...

 

Γίνεσαι «κουμανταδόρος» μετά ή δεν γίνεσαι;

 

Εδώ πέρα δεν μιλάμε για στυλιστική επιλογή του τύπου «έβαψα τα μαλλιά μου ροζ». Κανέναν δεν ενδιαφέρει αυτό, όσο περίεργο κι αν φαίνεται. Δεν κολλάς κάτι.

 

Και εσύ ρε φίλε που ξέρεις πως μετακινούμαι εγώ στην πόλη? Ξέρεις αν χρησιμοποιώ ΜΜΜ?

Η μήπως ξέρεις αν βγαίνω από το σπίτι αυτές τις μέρες? Εν πάση περιπτώσει, βγαίνω δε βγαίνω, χρησιμοποιώ ΜΜΜ ή όχι, όταν δε γνωρίζεις, ή ρώτα ή μη "μιλάς". Εκτίθεσαι, ενώ το μόνο που σε ενοχλεί είναι ότι έχω τζίβες και δεν είναι του γούστου σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για αυτό δεν έχω δει κανένα άτομο από εδώ βέβαια (μάλλον).

Και ούτε με ξέρουν ούτε τ@ς ξέρω (μάλλον), οπότε λίγη προσοχή στο πως εκφράζεσαι σε άτομα που δε γνωρίζεις δε βλάπτει, δε νομίζεις?

δεν ξέρω, εγώ έτσι το βλέπω...

βρε εγώ το καταλαβαίνω , άντε πες το στο 2ρο-3ο-4ο account που βρίσκει ευκαιρία για τζέρτζελο  :-)

απλά μην απαντάς , όταν βλέπεις οτι ο άλλος επιμένει να σε προκαλεί και μάλιστα να λέει το ίδιο πράγμα ή report ή γράψιμο να πάρει πουλεν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...