Προς το περιεχόμενο

NAS ή home server και γιατι?


GT-MAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως χρειάζεται να είναι απενεργοποιημένος ο transmission service για να πάρει τις αλλαγές στο config? 

Σε μενα δεν χρειαστηκε παντως.

 

Εχεις καποιο link απο το quoted?

Ειναι προσφατο?

Αφορα το dd-wrt?

 

Ας τον απενεργοποιησει, ας αλλαξει τα settings και ας δοκιμασει παλι.

Αν εχει το ιδιο προβλημα, ας το γυρισει σε NTFS να δουμε αν φταιει αυτο.

 

Παντως οι οδηγιες που γραφω προκυπτουν μεσα απο δικη μου εμπειρια και αφου τα εχω δοκιμασει και τα εχω κανει ολα στο δικο μου router. Οποτε αν ισχυε το οτι πρεπει να απενεργοποιηθει πρωτα ο daemon, θα το ειχα εντοπισει σιγουρα.

 

Εν πασει περιπτωσει, θα το δουμε.

 

@GT-MAN:

 

Γυρισα παλι σε stock, ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναφλασαρω dd-wrt. :)

 

Με τη ευκαιρια, κοιταξα και το θεμα του user auth αντι για share.

Αν θες να "πεταει" παραθυρο ο samba server για να βαλεις username και password αντι να μπαινεις χυμα, θα κανεις αυτες τις αλλαγες...

  • un-tick το public
  • θετεις username/password
  • tick στο SHARE
  • tick στο samba

dd_wrt_auth.png

 

5) mke2fs -t ext4 -O ^has_journal,extent /dev/sda1 (μπορεί να θέλει και sda σκέτο)

Τωρα ανησυχω ακομα περισσοτερο μηπως φταιει το EXT4.

Που την βρηκες αυτη την εντολη?

Το mkfs.ext4 δεν σου εκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μενα δεν χρειαστηκε παντως.

 

Εχεις καποιο link απο το quoted?

Ειναι προσφατο?

Αφορα το dd-wrt?

 

 

 

Τωρα ανησυχω ακομα περισσοτερο μηπως φταιει το EXT4.

Που την βρηκες αυτη την εντολη?

Το mkfs.ext4 δεν σου εκανε?

 

μια απλή αναζήτηση έκανα και στα ποιο πολλά forums έλεγαν ότι πρέπει να απενεργοποιήσεις το daemon για να πάρει τα settings.

εκτιμώ ότι το transmission πάνω κάτω το ίδιο δουλεύει σε openwrt/ddwrt/linux. παρόλα αυτά αφού λες ότι σου κρατάει τις ρυθμίσεις με το daemon ενεργοποιημένο δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

 

παρόλα αυτά και εγώ από την μεριά μου τον σκληρό ext-4 τον έχω , και τον έκανα με την εντολή mke2fs -t ext4 -O ^has_journal,extent /dev/sda1  και μου δουλεύει κανονικά. οπότε με το σκεπτικό σου γιατί μπορεί να φταίει το ext-4 και το mke2fs; τι είναι αυτό που σε ανησύχησε περισσότερο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είναι αυτό που σε ανησύχησε περισσότερο;;

Οι παραμετροι της εντολης.

Αν γνωριζεις τι κανουν ακριβως στον δισκο, γιατι εγω δεν γνωριζω, γραψε να μαθουμε και μεις.

 

Εγω ξερω οτι η δουλεια γινεται με την εντολη

$ mkfs.ext4 /dev/sda1

και δεν χρειαζεται κατι αλλο.

 

Την ιδια εντολη χρησιμοποιω και οταν στηνω Arch Linux σε PC ή VM.

 

Επισης το "(μπορεί να θέλει και sda σκέτο)" δηλωνει πως δεν εισαι και πολυ σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραμετροι της εντολης.

Αν γνωριζεις τι κανουν ακριβως στον δισκο, γιατι εγω δεν γνωριζω, γραψε να μαθουμε και μεις.

 

Εγω ξερω οτι η δουλεια γινεται με την εντολη

$ mkfs.ext4 /dev/sda1

και δεν χρειαζεται κατι αλλο.

 

Την ιδια εντολη χρησιμοποιω και οταν στηνω Arch Linux σε PC ή VM.

 

Επισης το "(μπορεί να θέλει και sda σκέτο)" δηλωνει πως δεν εισαι και πολυ σιγουρος.

 

δεν με νοιάζει τι κάνει στο δίσκο. εγώ το official tutorial ακολούθησα και δουλεύει ταμαμ.αν χρειάζεσαι περισσότερα μπορείς να πας εκεί.

 

βασικά χρησιμοποιώ το mke2fs γιατί αυτό βρισκόταν στα πακέτα του lede/openwrt.

 

έξαλλου και το mkfs.ext4 .... καλεί το mke2fs για να κάνει την δουλειά...

 

 

 

Actually, it calls mke2fs, because mkfs.ext4 is a symlink to mke2fs. So, the program which is used to create ext2, ext3, ext4 and ext4dev filesystems (Linux only filesystems) is *mke2fs*, with mkfs doing the job *itself* for others filesystem types (cramfs,hfsplus,vfat etc.)

 

κοίτα Linux δεν χρησιμοποιώ. κονσόλα την βαριέμαι. έτυχε το router μου να παίρνει wrt οπότε το έβαλα. και έκανα και ext4 τον σκληρό γιατί είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερο , γρηγορότερο , σταθερότερο και ας ΜΗΝ θες να το  παραδεχθείς...

ομολογώ πριν 2 χρόνια πάτησα αυτή την εντολή και δεν θυμόμουν αν θέλει sda ή sda1. μπορείς να μου το χρεώσεις και σαν να μην είμαι πολύ σίγουρος. δεν θα παρεξηγηθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μπορω να σου χρεωσω ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεσες να βοηθησεις εναν χρηστη λογω ελλειπων γνωσεων και αρκεστηκες σε εξυπνακισμους και ειρωνιες σε εναν δευτερο χρηστη ο οποιος ειχε ολη την καλη διαθεση να βοηθησει.

 

Τα υπολοιπα δεν με ενδιαφερουν.

Καληνυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μπορω να σου χρεωσω ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεσες να βοηθησεις εναν χρηστη λογω ελλειπων γνωσεων και αρκεστηκες σε εξυπνακισμους και ειρωνιες σε εναν δευτερο χρηστη ο οποιος ειχε ολη την καλη διαθεση να βοηθησει.

 

Τα υπολοιπα δεν με ενδιαφερουν.

Καληνυχτα.

Δηλαδή εγώ ήρθα με την κακή διάθεση να βοηθήσω; εγώ δεν έφαγα χρόνο; που σε ειρωνευτηκα ακριβώς για καντο μου ένα quote.

Εσύ ήρθες με την διάθεση να επιβάλεις την κονσόλα... Λες και τώρα δεν τα έκανε ΟΛΑ μέσω gui... Που το καταριοσουν από την δέκατη σελίδα..

Ποτέ δεν είπα ότι οι γνώσεις μου είναι τρελές. Εγώ είπα ότι το έχω στήσει στο ίδιο Router και όχι σε ένα tp link και δουλεύει όπως πρέπει δύο χρόνια τώρα.

 

Τελικά το ntfs ή το ext4 είναι πιο σταθερό και γρήγορο;τελικά το mtfs.ext4 έχει καμία διαφορά με το mke2fs? Τελικά γίνεται ένα αρχείο να μην σώζεται γιατί το filesystem είναι άλλο; απάντησε μου σαν expert. Ειλικρινά θα χαρώ να μάθω.

 

Μπράβο πάντως, έχεις φλασαρει τρεις φορές το μοντεμ σου για να βοηθήσεις ένα χρήστη και να αποδείξεις ότι ξέρεις.

Μετά από τόσες σελίδες πάντως, η απάντηση στο ερώτημα "NAS ή Home Server" είναι fuck this shit, usb external hdd... :P

Για ένα transmission γίνεται all this shit :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επεστρεψα....ωραια πως τον κανω τωρα ntfs παλι οπως πριν για να δοκιμασω και ως ntfs ?? τι πρεπει να γραψω?

ειρηνη παιδια...δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε....και οι δυο βοηθησατε...δεν χρειαζονται τσακωμοι...δεν θα βγει ακρη ετσι...

δεν ηταν το ext4 το προβλημα τελικα...λοιπον εκλεισα το transmission εκανα παλι τις αλλαγες με vi και τις κρατησε τωρα.... ομως επειδη ειχα κανει πολλα το γρυισα παλι με το ρεσετ και τα 5 ανοιξε κλεισε στο εργοστασιακο λογισμικο ωστε να τα κανω απο την αρχη... εβαλα και απο πανω το εργοστασιακο για το δευτερο παρτισιον που λεγαμε...και μετα εκ νεου με αλλο update εβαλα το dd-wrt ωστοσο επειδη ο browser ειχε κρατησει τα παντα απο ονοματα και αριθμους για τα ports και πριν τα γραψω μου τα εβγαζε (δεν ξερω αν ειναι κακο αυτο και αν επρεπε να ειχαν διαγραφει τελειως)...εν παση περιπτωση πριν ανοιξω το transmission εκανα τη διαδικασια με το telnet με τα vi settings και ειδα οτι και εκει ειχε κρατησει τα τελευταια μου νουμερα...ωστοσο για σιγουρια στο rpc αλλαξα εκ νεου με αλλο νουμερο το οποιο και αυτο το κρατησε τελικα....εκανα και reboot και τα κρατησε... ελεγξα και με can you see me και τα δειχνει ανοιχτα και τα δυο. εφαγα ενα σκαλωμα στο τελος γιατι δεν ανοιγε το transmission wb interface επειδη ανοιγα το link με το παλιο το 9091 kai εβαλα το καινουργιο νουμερο στο τελος και ανοιξε και αυτο...ολα δειχνουν καλα....ουσιαστικα το reset που εκανα τωρα με τις 5 φορες ανοιξε κλεισε κλπ ηταν περιττο αλλά ηθελα να ειμαι καπως πιο σιγουρος...βεβαια για καποιο λογο μου τα ειχε κρατημενα ολα... λογο ιστορικου λογικα ο browser, εννοω τα ονοματα που ειχα δωσει και τα νουμερα για τα ports πριν τα γραψω μου εβγαζα τα αποτελεσματα μου...ελπιζω να εγινε οτι επρεπε...για να συνεχισουμε! ευχαριστω και παλι....ααα και peace!

Επεξ/σία από GT-MAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Δεν χρειαζοταν να κανεις την διαδικασια με τα 4 on-off κλπ.

Το reset κουμπι γυρναει το dd-wrt στα defaults και δεν "πειραζει" το δευτερο partition.

 

Αρα αν καταλαβα καλα, τωρα δουλεουν ολα σωστα?

 

Οποτε μενουν ακομα να γινουν δυο πραγματα, DynDNS και rsync.

Το DynDNS πιστευω μπορεις να το κανεις και μονος σου, δε νομιζω να σε δυσκολεψει.

Το rsync θα το δουμε καποια αλλη στιγμη, γιατι δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο.

 

Επισης μπορεις να κανεις και κανα - δυο αλλες ρυθμισεις:

 

Καπου υπαρχει ρυθμιση (μαλλον στα services), για να απενεργοποιησεις το telnet και να ενεργοποιησεις το SSH που ειναι ασφαλες.

 

Επισης υπαρχει και ρυθμιση, οταν καποιος χτυπαει http://192.168.1.1 να μην εμφανιζεται η σελιδα που γραφει πληροφοριες για το συστημα, αλλα να του πεταει παραθυρο για authentication και εφοσον δωσει σωστα credentials, τοτε να μπαινει.


Για ένα transmission γίνεται all this shit :-P

Μιλησε ο "5 μερες για ενα fucking samba".

Ασε μας ρε φιλε, αν δεν εχεις τιποτα να προσφερεις στο θεμα, καλυτερα να απεχεις.

Χορτασαμε παπαρολογια απο σενα...

 

Αμα δεν ξερεις την διαφορα του sda με το sda1, χεσε μεσα!

 

Το συμπερασμα ειναι οτι εχεις πολυ θρασος τελικα!

Ημιμαθη!

 

Οσο για το router και τα φλασαρισματα, νταβατζη στο router μου δεν θα σε βαλω.

Αμα γουσταρω το σπαω και το καιω, εχεις κανα προβλημα?

 

Πηγαινε τωρα να περασεις quality time χωρις να χρειαζεται να ασχολεισαι με εντολες και cli καθως εισαι και πολυασχολος και δεν εχεις χρονο για να σπαταλας την ωρα σου με κονσολες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα.

 

Δεν χρειαζοταν να κανεις την διαδικασια με τα 4 on-off κλπ.

Το reset κουμπι γυρναει το dd-wrt στα defaults και δεν "πειραζει" το δευτερο partition.

 

Αρα αν καταλαβα καλα, τωρα δουλεουν ολα σωστα?

 

Οποτε μενουν ακομα να γινουν δυο πραγματα, DynDNS και rsync.

Το DynDNS πιστευω μπορεις να το κανεις και μονος σου, δε νομιζω να σε δυσκολεψει.

Το rsync θα το δουμε καποια αλλη στιγμη, γιατι δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο.

 

Επισης μπορεις να κανεις και κανα - δυο αλλες ρυθμισεις:

 

Καπου υπαρχει ρυθμιση (μαλλον στα services), για να απενεργοποιησεις το telnet και να ενεργοποιησεις το SSH που ειναι ασφαλες.

 

Επισης υπαρχει και ρυθμιση, οταν καποιος χτυπαει http://192.168.1.1 να μην εμφανιζεται η σελιδα που γραφει πληροφοριες για το συστημα, αλλα να του πεταει παραθυρο για authentication και εφοσον δωσει σωστα credentials, τοτε να μπαινει.

καλημερα, ναι ηταν περιττη η διαδικασια με τα 4 φορες ανοιξε κλεισε αλλά δεν παθαινει και τιποτα σιγα... :P

το θεμα ειναι οτι το βραδυ εκανα 2-3 reboot για να ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι οκ και πραγματι ολα ηταν μια χαρα....ομως επειδη μου ειχες πει αν δεν τα χρησιμοποοιω να τα κανω disabled ta ports...τα εκανα disabled και σημερα μου τα γυρισε παλι στις αρχικες τιμες στο αρχειο settings.json και μου δειχνει κλειστες τις πορτες οταν τις αλλαζω με vi...στην κονσολα....ενω το βραδυ δουλευε τελεια...τωρα επειδη το βραδυ εκλεισα το ρουτερ τελειως μηπως επαιξε ρολο αυτο..??αν και παλι δεν ειναι λογικο και ειναι τραβηγμενο ή επειδη τα εκανα disable επειδη δεν τα χρησιμοποιουσα μηπως σκαλωσαν....αλλα το θεμα ειναι οτι μου γυρισε και στο default το αρχειο settings....

 

edit: τελικα μου ειχε βγει η μια ακρη του σκληρου γιατι δοκιμασα κατι χθες και δεν τον ξαναεβαλα το ξεχασα....μολις τον συνεδεσα εδειξε τις πορτες κανονικα ανοιχτες....αρα πιθανον αυτο εφταιγε και μου τις εδειξε κλειστες πριν και μου δειχνε τις αρχικες ρυθμισεις θα κανω και ενα reboot για σιγουρια...

 

υ.γ οσον αφορα το dyndns ειναι επι πληρωμη απο οτι ειδα...και δοκιμαστικα για 7 μερες....γινεται καπως να το παρω δωρεαν? ή πρεπει να δω κατι αλλο?

Επεξ/σία από GT-MAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησε ο "5 μερες για ενα fucking samba".

Ασε μας ρε φιλε, αν δεν εχεις τιποτα να προσφερεις στο θεμα, καλυτερα να απεχεις.

Χορτασαμε παπαρολογια απο σενα...

 

Αμα δεν ξερεις την διαφορα του sda με το sda1, χεσε μεσα!

 

Το συμπερασμα ειναι οτι εχεις πολυ θρασος τελικα!

Ημιμαθη!

 

Οσο για το router και τα φλασαρισματα, νταβατζη στο router μου δεν θα σε βαλω.

Αμα γουσταρω το σπαω και το καιω, εχεις κανα προβλημα?

 

Πηγαινε τωρα να περασεις quality time χωρις να χρειαζεται να ασχολεισαι με εντολες και cli καθως εισαι και πολυασχολος και δεν εχεις χρονο για να σπαταλας την ωρα σου με κονσολες...

 

Χαίρομαι από το επίπεδο της απάντησης σου...μόλις απέδειξες ότι έχω δίκιο... 

Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι ένας κονσολάκιας και γνώστης θα έριχνε στο ntfs το πρόβλημα με το σώσιμο τον ρυθμίσεων...

Δεν περίμενα ένας άρχοντας της κονσόλας να μιλάει για mkfs.ext4 και να τελικά η δουλειά από πίσω να γίνεται με το mke2fs που το αποδοκιμάζει...

Δεν περίμενα ένας που στήνει arch να λέει ότι το ntfs είναι πιο καλό και σταθερό από το ext4...

 

Τελικά μήπως ήθελε να απενεργοποιήσεις το transmission για να μείνουν οι ρυθμίσεις;;

μετά από τέσσερα φλασαρίσματα στο router σου και 30 ποστ τελικά το έριξες στο ext4...διάνα έπεσες.

 

λογικά δεν σου δίνεται η δυνατότητα να έχεις quality time και ξεσπάς σε φλασαρίσματα και σε κονσόλα. ΔΕΝ ειναι κακό αυτό και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο καθένας μπορεί να χαλάει το χρόνο του όπως θέλει. παρόλα αυτά επειδή έχεις χρόνο ρίξε λίγο μελέτη σε filesystems , εντολές για format και επιτέλους βάλε και το lede στο wrt1900ac router σου. μην φοβάσαι. θα σου πούμε οι ημιμαθείς πως γίνεται και είναι σταθερό.

 

και όπως πάντα θα απαντήσεις με τις άσχετες επιθέσεις περί ημιμάθειας και ειρωνείας και θα χάσεις το δάσος...

Μιλησε ο "5 μερες για ενα fucking samba".

 

Πάντως πέρα από την ένταση , το για "ένα transmission γίνεται all this shit" , εννοούσα ότι αν δεν ήθελε transmission θα είχαμε μείνει στο stock image που έχει samba και δεν θα μπλέκαμε με openwrt/ddwrt κλπ κσι δεν ειρωνεύτηκα το θέμα με το transmission setting..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υ.γ οσον αφορα το dyndns ειναι επι πληρωμη απο οτι ειδα...και δοκιμαστικα για 7 μερες....γινεται καπως να το παρω δωρεαν? ή πρεπει να δω κατι αλλο?

Μονο το DynDNS εχει?

Δεν εχει αλλες επιλογες οπως το no-ip ή καποιο αλλο?

Μετά από τόσες σελίδες πάντως, η απάντηση στο ερώτημα "NAS ή Home Server" είναι fuck this shit, usb external hdd... :P

Αυτο να το πεις σε αυτον που προμοταριζε την αγορα του συγκεκριμενου router με την αιτιολογια "με το openwrt σε μιση ωρα εχεις τελειωσει".

 

Τελικά μήπως ήθελε να απενεργοποιήσεις το transmission για να μείνουν οι ρυθμίσεις;;

μετά από τέσσερα φλασαρίσματα στο router σου και 30 ποστ τελικά το έριξες στο ext4...διάνα έπεσες.

Τι λε ρε φιλε!

Επεσα σε τετοιο σφαλμα, εγω, ο αρχοντας της κονσολας?

Παω για χαρακιρι asap!

 

Αντε googlαρε τωρα για να βρεις καμια πηγη για να στηριξεις τα επιχειρηματα σου, γιατι οπως φαινεται απο μονος σου δεν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το DynDNS εχει?

Δεν εχει αλλες επιλογες οπως το no-ip ή καποιο αλλο?

 

το no-ip χρειάζεται ξεχωριστή εγκατάσταση στο Openwrt/DDWRT αφού το πακέτο dyndsn δεν το περιέχει μέσα

 

 

Αυτο να το πεις σε αυτον που προμοταριζε την αγορα του συγκεκριμενου router με την αιτιολογια "με το openwrt σε μιση ωρα εχεις τελειωσει".

 

Σωστά το πρότεινα το router. στα 124€ πατάει ότι κουνιέται και δεν έχει αντίπαλο. εσένα σου πήρε παραπάνω από μισή ώρα να το στήσεις την πρώτη φορά; εμένα όχι πάντως.

 

Τι λε ρε φιλε!

Επεσα σε τετοιο σφαλμα, εγω, ο αρχοντας της κονσολας?

Παω για χαρακιρι asap!

 

Αντε googlαρε τωρα για να βρεις καμια πηγη για να στηριξεις τα επιχειρηματα σου, γιατι οπως φαινεται απο μονος σου δεν μπορεις.

 

 

κοίτα το να λες ότι φταίει το filesystem που δεν σώζει το json , και ότι το ext4 είναι καλύτερο από το ntfs ...χαρακίρι έχεις κάνει ήδη. δεν χρειάζεται τίποτα άλλο για να καταλάβουμε ότι ακόμα ψάχνεσαι στο Openwrt.
 
ευτυχώς που υπάρχει το google και με ένα απλό googlarisma θα δεις τι άγνοια έχεις.
Link.png Site: Google
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μεγαλε, οτι πεις.

Αν δεν υπηρχε το dd-wrt, ακομα θα ηταν κολλημενη η βελονα στο...

 

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

 

Και προς το τελος ηθελες να τον ξεφορτωθεις αφου οι ελλειπεις γνωσεις σου δεν μπορουσαν να τον βοηθησουν, και γι'αυτο ηθελες να τον στειλεις στο forum του openwrt για να ρωτησει εκει.

 

Ωραιος εισαι σε μαστορα!

Λοιπον, δεν μπορω να χαλασω αλλο χρονο, εχει F1...

Αντε bye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μεγαλε, οτι πεις.

Αν δεν υπηρχε το dd-wrt, ακομα θα ηταν κολλημενη η βελονα στο...

 

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

ο samba φταιει που δεν παιρνει την αλλαγη

 

Και προς το τελος ηθελες να τον ξεφορτωθεις αφου οι ελλειπεις γνωσεις σου δεν μπορουσαν να τον βοηθησουν, και γι'αυτο ηθελες να τον στειλεις στο forum του openwrt για να ρωτησει εκει.

 

Ωραιος εισαι σε μαστορα!

Λοιπον, δεν μπορω να χαλασω αλλο χρονο, εχει F1...

Αντε bye.

 

 

εγώ πάντως δεν έκανα 4 φλασαρίσματα και να ρίχνω το φταίξιμο στο ext4.. 

 

παράξενο θα δείς formula 1 ; δεν έχει φλασάρισμα σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...