Προς το περιεχόμενο

Μπαταριες (βρυσες) για νεο σπιτι - συμβουλες


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Jonny89 είπε

Καλήσπέρα. Φτιάχνω κουζίνα καινούρια κ αναρωτιόμουν τι νεροχύτη κ τι βρύση να βάλω. Έχω καταλλήξει σε έναν apell με δύο γούρνες. Όσον αφορά την μπαταρία του νεροχύτη σκέφτομαι να βάλλω βρύση τρίωδη νομίζω λέγεται, με τρία σωληνάκια παροχής, ενα ζεστό ενα κρύο κ ένα για παροχή νερού φίλτρου που θα υπάρχει κάτω απο τον πάγκο, για να γλυτώσω εξτρα βρυσάκι. Σκεφτόμουνα κάτι τέτοιο:

https://www.zarkaditools.gr/proion/ydraylika-vryses-filtra/bryses-mpataries-antallaktika/proion-11/

Θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά τη βρύση. Είναι καλύτερο όλα σε μία βρύση ή καλύτερα να ειναι ξεχωριστά το βρυσάκι του φιλτραρισμένου νερού; Γενικά οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη 

Ευχαριστώ :-)

Δεν ξέρω για τη βρύση αλλά θα σου πω κάτι για το νεροχύτη μιας και πήρα και εγώ με δύο γούρνες (apell νομίζω - δεν δεν είμαι κοντά σε αυτό το σπίτι για να το δω τώρα)  πριν 2 χρόνια. Αν πάρεις Inox: Μην παρεις σαγρέ όπως πήρα εγώ για μεγαλύτερη αντοχή και ήταν και ακριβότερος, διότι δεν καθαρίζει με τίποτα και γεμίζει άλατα. Έχω σε άλλο σπίτι 25 χρόνια inox franke γυαλιστερο και είναι σαν καινούργιος! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μάρκα αλλά νομίζω 99% ότι είναι το υλικό. Πάρε γυαλιστερό και όχι σαγρέ.

Επεξ/σία από fonzi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...