Προς το περιεχόμενο

[laptop]HP 15-AY041nv (i3-5005U/4GB/128GB/FHD/W10) 369€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις αν δουλευουν τα linux mint σε αυτον?γιατι σε ενα αλλο hp που ειχα δοκιμασει να τα περασω ειχαν προβληματα με τη καρτα δικτυου..

 

επισης εχει 2 x 2gb ram?

 

Αν θελουμε μπορουμε να προσθεσουμε μια 8αρα δλδ 2gb + 8gb ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν δουλευουν τα linux mint σε αυτον?γιατι σε ενα αλλο hp που ειχα δοκιμασει να τα περασω ειχαν προβληματα με τη καρτα δικτυου..

 

επισης εχει 2 x 2gb ram?

 

Αν θελουμε μπορουμε να προσθεσουμε μια 8αρα δλδ 2gb + 8gb ram?

1x4 έχουν όλα πλέον επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις που μπορω να βρω το καλώδιο για να βαλω κανονικό ssd οχι m.2 ?

Αν θυμάμαι καλά, εκτός από καλώδιο χρειάζεσαι και την βάση του hdd/bracket για να κουμπωθεί επάνω στο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερεις που θα τα βρω; εχω εναν 500gb samsung και θελω να τον βαλω αν φυσικά μου επιτρέπει να βγαλω το καπάκι και δεν εχει καμία προστασία με τίποτε αυτοκόλλητο

Επεξ/σία από alelo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις που θα τα βρω; εχω εναν 500gb samsung και θελω να τον βαλω αν φυσικά μου επιτρέπει να βγαλω το καπάκι και δεν εχει καμία προστασία με τίποτε αυτοκόλλητο

Δεν έχεις θέμα με την εγγύηση. Δεν υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο ή κάτι σχετικό.

 

Για να βρεις τον μετατροπέα, ουσιαστικά θα ψάξεις στο ebay ή ρωτώντας κάποια από τις αντιπροσωπείες της Hp (info-quest, Westnet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερα και το περιεργάστηκα για λίγο όσο πρόλαβα. Είδα πως δεν έχει πορτάκια κάτω, αλλά έχει αρκετές βίδες και είναι όλο ενιαίο, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο όντως ανοίγει εύκολα και βλέπεις τα σωθικά του, ή πρέπει να τα βγάλεις όλα και μετά και dvdrom/πληκτρολόγια/ταπάνταόλα για να μπορέσεις να βάλεις λίγη μνήμη ακόμα ή δίσκο. Έχει κανείς εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερα και το περιεργάστηκα για λίγο όσο πρόλαβα. Είδα πως δεν έχει πορτάκια κάτω, αλλά έχει αρκετές βίδες και είναι όλο ενιαίο, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο όντως ανοίγει εύκολα και βλέπεις τα σωθικά του, ή πρέπει να τα βγάλεις όλα και μετά και dvdrom/πληκτρολόγια/ταπάνταόλα για να μπορέσεις να βάλεις λίγη μνήμη ακόμα ή δίσκο. Έχει κανείς εμπειρία;

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ανοίγεις:

 

 

 

Προσοχή στις 2 βίδες που είναι κάτω από τα λαστιχένια πατουσάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι πάλι διαθέσιμο στα 369Ε στον Κωτσόβολο και το σκέφτεται ο κουμπάρος μου, πως ήταν αυτοί οι πρωτοι 2 μήνες σε όσους το πήραν; Ευχαριστημένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι πάλι διαθέσιμο στα 369Ε στον Κωτσόβολο και το σκέφτεται ο κουμπάρος μου, πως ήταν αυτοί οι πρωτοι 2 μήνες σε όσους το πήραν; Ευχαριστημένοι;

giphy.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα κι εγω.τον εχω καμια δεκαρια ημερες.

Πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα για την τιμη του!Ανοιγει - κλεινει σε δευτερολεπτα με ολα τα κυρια προγραμματα που του εχω βαλει..

παιχνιδια δεν εχω αποψη δεν με ενδιαφερουν καθολου.

Ταινιες πολυ καλος και με αρκετα καλο ηχο.

 

Επισης εχει κανεις συνδεθει μεσω wifi με τηλεοραση παει να συνδεθει ο δικος μου αλλα δεν τα καταφερνει..

 

Τωρα κατι αλλο...

θελω να βαλω ram 8gb και 8gb.

Αυτη θα δουλεψει καλα γνωριζετε ;

http://www.skroutz.gr/s/3094162/Crucial-8GB-DDR3-1600MHz-CT102464BF160B.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω !

Υπαρχει link που να λεει μεχρι ποσα .v ραμ δεχεται το συγκεκριμενο .

Επισης μεσα μαμα εχει μια 4αρα αμα βαλω και μια 8αρα θα υπαρξει πρόβλημα? Να ειναι δλδ 12 ραμ ...;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...