Προς το περιεχόμενο

[laptop]HP 15-AY041nv (i3-5005U/4GB/128GB/FHD/W10) 369€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιας και το γνωρίζω καλύτερα εκ των έσω, καμία επαφή με την πραγματικότητα δεν έχουν τα περι επισκευής.

 

Όλα αυτά που έχουν ανοιχτεί (τα πουλάει Κώτσος, public, media markt) είναι για έναν απλό λόγο. Όλα αυτά τα λαπτοπ έρχονταν με Windows 8. Από την στιγμή που σταματούσε η δωρεάν αναβάθμιση (τον περασμένο Αύγουστο), η Lenovo δεν είχε τι να τα κάνει γιατί το λειτουργικό σύστημα θα θεωρούνταν παλιό από τον πελάτη. Έδωσε λοιπόν μαζικότατη παραγγελία σε εταιρεία πληροφορικής (που συνεργάζεται με μεγάλο όμιλο καταστημάτων) και οι τεχνικοί έπρεπε σε 15 μέρες να κάνουν την αναβάθμιση στα 10αρια. Βέβαια όλη η φάση έγινε με κλώνο και καθαρή εγκατάσταση των 10. Ουσιαστικά το καπάκι είχε ανοιχτεί, βγήκε ο δίσκος για τον κλώνο και ξαναμπήκε στην θέση του. Επίσης πολλά έρχονταν με Windows 7 και έγινε η ίδια διαδικασία (μόνο που αυτά έχουν στίκερ από κάτω Windows 10 Home - με σηριακό, ενώ αυτά με Windows 8 Home, έχουν τον κωδικό στο Bios).

Αποδεδειγμένα πολλές παρτίδες του Lenovo B5400 παρουσίασαν πρόβλημα στο touchpad και στο WiFi αλλά ανεξάρτητα απ' αυτό εσύ θ' αγόραζες ανοιγμένο laptop άσχετα από τον λόγο που λέει το κάθε κατάστημα ότι ανοίχθηκε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο αγαπητέ μου!. Με ενδιέφερε ιδιαίτερα το ότι έχει ένα dimm ,το οποίο και απάντησες χωρίς να προλάβω να ρωτήσω.

Ισχύουν τα αρνητικά που γράφουν για πληκτρολόγιο, touchpad και μπαταρία;

Οχι δεν εχει ενα dimm αν εννοείς μια υποδοχη εχει δυο και η μια ειναι κενη στην οποία εγω εβαλα μια 8αρα και εχω συνολο 12.

Οσον αφορα πληκτρολόγιο ειναι μια χαρα.

Το touch θελει λίγο πιο δυνατό πατημα απο οτι ειχα συνηθισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδεδειγμένα πολλές παρτίδες του Lenovo B5400 παρουσίασαν πρόβλημα στο touchpad και στο WiFi αλλά ανεξάρτητα απ' αυτό εσύ θ' αγόραζες ανοιγμένο laptop άσχετα από τον λόγο που λέει το κάθε κατάστημα ότι ανοίχθηκε?

Προσωπικά ναι, δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το ανοιγμένα. Άλλο βέβαια ανοιγμένο, άλλο μεταχειρισμένο.

Αν ήταν εκθεσιακό πχ, εκει αλλάζει το πράγμα.

Αυτή η μνημούλα θα παίξει κανονικά ε;

 

http://www.ebw.gr/el/product/1344023/crucial-4gb-ddr3-1600-mt-s-cl11-pc3-12800-sodimm-204pin-for-mac

 

http://uk.crucial.com/gbr/en/ct4g3s160bmceu

 

Μας απασχολεί που αναφέρει πως είναι για Mac υπολογιστές;

οποιαδήποτε ddr3 so-dimm στο 1.35v παίζει στο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και το γνωρίζω καλύτερα εκ των έσω, καμία επαφή με την πραγματικότητα δεν έχουν τα περι επισκευής.

 

Όλα αυτά που έχουν ανοιχτεί (τα πουλάει Κώτσος, public, media markt) είναι για έναν απλό λόγο. Όλα αυτά τα λαπτοπ έρχονταν με Windows 8. Από την στιγμή που σταματούσε η δωρεάν αναβάθμιση (τον περασμένο Αύγουστο), η Lenovo δεν είχε τι να τα κάνει γιατί το λειτουργικό σύστημα θα θεωρούνταν παλιό από τον πελάτη. Έδωσε λοιπόν μαζικότατη παραγγελία σε εταιρεία πληροφορικής (που συνεργάζεται με μεγάλο όμιλο καταστημάτων) και οι τεχνικοί έπρεπε σε 15 μέρες να κάνουν την αναβάθμιση στα 10αρια. Βέβαια όλη η φάση έγινε με κλώνο και καθαρή εγκατάσταση των 10. Ουσιαστικά το καπάκι είχε ανοιχτεί, βγήκε ο δίσκος για τον κλώνο και ξαναμπήκε στην θέση του. Επίσης πολλά έρχονταν με Windows 7 και έγινε η ίδια διαδικασία (μόνο που αυτά έχουν στίκερ από κάτω Windows 10 Home - με σηριακό, ενώ αυτά με Windows 8 Home, έχουν τον κωδικό στο Bios).

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τα παραπάνω με την μόνη διαφορά ότι η διαδικασία ήταν ελαφρώς διαφορετική: Στήθηκε το πρώτο μηχάνημα κανονικά, τραβήχτηκε ένα image στον server της "εταιρείας πληροφορικής" και στην συνέχεια έγινε η εγκατάσταση του λειτουργικού συστήματος σε κάθε μηχάνημα τραβώντας απλά το image από το δίκτυο με την χρήση WinPe (αν δεν με απατά η μνήμη μου). Τα παραπάνω για την παρτίδα που ήρθε με προεγκατεστημένο Windows 8.

Βέβαια, κακά τα ψέματα αλλά ούτε εγώ θα αγόραζα ανοιχτή οποιαδήποτε συσκευή εκτός και αν δοθεί με έκπτωση ανάλογη της περίπτωσης. Όταν μία συσκευή έρθει σε κατάσταση μη σφραγισμένη θεωρείται μεταχειρισμένη. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση μόνο μεταχειρισμένη δεν μπορεί να θεωρηθεί αλλά ο πελάτης δεν μπορεί να το ξέρει αυτό μιας και δεν ήταν μπροστά κατά την διαδικασία για να δεις πώς και τι έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

 

Τι λετε ???

 

https://www.germanos.gr/product/laptop-dell

η

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook-5559156i54gb500gbhdd/20333307/

 

Το θελω για το γραφειο,Ιντερνετ και ελαφρυ προγραμμα της εταιριας

 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

 

Τι λετε ???

 

https://www.germanos.gr/product/laptop-dell

η

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook-5559156i54gb500gbhdd/20333307/

 

Το θελω για το γραφειο,Ιντερνετ και ελαφρυ προγραμμα της εταιριας

 

Σας ευχαριστω

http://www.insomnia.gr/topic/522438-βοηθεια-για-αγορα-φορητου-υπολογιστη/page-1

 

P.S: Το πρώτο link είναι λάθος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα από ένα Κωτσόβολο και τσέκαρα το εν λόγω laptop.  Παιδιά είναι ψιλοχάλια παρά τα καλα specs που διαθέτει.  Και πιο πολύ αναφέρομαι στην οθόνη.  Είναι σκέτη απογοήτευση.  Εμφανισιακά επίσης χάλια. Μια άσπρη πλαστικούρα.  Είναι γρήγορο όμως στο λίγο που εξερεύνησα τα windows. Με απογοήτευσε και έφυγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το τιμησα. Σε αυτα τα χρηματα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σημερα. Το σεταρα , πραγματικα παει σφαιρα. Σε 10 sec εχει ανοιξει και γραφεις στο word...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το τιμησα. Σε αυτα τα χρηματα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σημερα. Το σεταρα , πραγματικα παει σφαιρα. Σε 10 sec εχει ανοιξει και γραφεις στο word...

Επιβεβαιωνω κι εγω που το εχω 2 μηνες και κατι.

Πολυ ευχαριστημενος!

(παιχνιδια δεν ξερω δε με αφορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά; Μια χαρά είναι το λάπτοπ! Το έχω μερικούς μήνες και για τα χρήματα του και ότι το παίρνεις από κοτσοβολο είναι καλά! Η μπαταρία που παραπάνω κατηγορείτε είναι αρκετά καλή..μου έχει πιάσει και 5 ώρες(δεν είναι mac) και ο επεξεργαστής όπως το λέει... i3... Τπτ παραπάνω. Είναι για απλή χρήση και ακριβώς σε αυτήν την κατηγορία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...ότι το παίρνεις από κοτσοβολο είναι καλά!...

...και κάνει και άτοκες δόσεις σε υπερτιμημένα κατά τουλάχιστον 20-25% προϊόντα αλλά κάνει! Καλή Χρονιά! Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους!

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να βλέπω  καμιά ταινιούλα  στο laptop και η οθόνη του συγκεκριμένου δεν κάνει για αυτή την δουλειά.  Δεν έχει καλή αντίθεση και φωτεινότητα με αποτέλεσμα ενα μετριότατο αποτέλεσμα στα videακια που έβαλα να παίξουν εκεί. Καθόλου μαύρο και καμία ζωντάνια στα χρώματα.  Τις ρυθμίσεις τις κοίταξα και ήταν οκ. Για word όντως είναι μια χαρά, πάει σφαίρα. Για σερφάρισμα facebook κλπ επίσης πάει σφαίρα. Για να δεις καμιά ταινιούλα, με την καμία όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...