Προς το περιεχόμενο

macOS Sierra


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ηταν αλλα τωρα εχω προβλημα. :( Αλλαξα την εγκατασταση και τωρα δεν πιανει με τιποτα.

δεν δουλευει το κολπο με το sudo nano /etc/fstab

Απενεργοποιησα το Hibernation των Windows 10 (μεσα απο Windows ως διαχειριστης) με την εντολη: powercfg /h off και τωρα ολα καλα παλι.  

μπορω να αντιγραφω αρχεια στον NTFS δισκο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο καιρο, ειπα να κανω update τα macακια μου στo Sierra.... 

 

Εγκατασταθηκαν σε Mbpro 15'' 2010 ολα οκ

 

Μbpro 15'' 2014 oλα οκ ( RIP μετα απο πτωση :( )

 

Mbpro 13.3'' 2015 ολα οκ

 

Imac 27'' 5k ολα οκ

 

Μac Pro 2013 aka rubbish bin :P ολα κομπλε και εδω, απλα για κανα 30λεπτο στην αρχη  δεν εστελνε στον 3D printer τιποτα προς εκτυπωση.... εν τελει μετα απο 2 restart και των 2 ολα εφτιαξαν.... οποτε win win....  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντας στην 10.12.1, πλεον βλεπω προβλημα με το toast.

Ειχα εκδοση 14, ανοιγε το παραθυρο για να διαλεξω ειδος δισκου, και με το που επελεγα, quit!

Ε λεω, η εκδοση θα ναι.

Εβαλα την 15. Τα ιδια!

Μονο εγω εχω αυτο το προβλημα;

 

Περιττο να σας πω οτι η αγορα εχει ξεμεινει απο εναλλακτικες επιλογες, και λογικο, γιατι βαινουν προς καταργηση, αλλα ελα που στο αμαξι (φιξ/κονσολα) εχω ακομη cd player και χρειαζεται που και που να γραφω κανα δισκο!

 

Βολευτηκα προσωρινα με ενα προγραμμα liquidcd, καλο/απλο, εκδοσης....2010!!!! Ανα πασα στιγμη μπορει να παψει να παιζει λογω παλαιοτητας σε καποιο νεο update του mac os.

 

Καμια ιδεα για το toast?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για την πληροφορια!

Θα βγαλω την final, να βαλω την rc!!!!!

προχτές και εντελώς ξαφνικά μου έβγαλε ότι η rc δεν είναι ενεργοποιημένη. Με τα πολλά αφού δοκίμασα final "θείου" (μπουρμπούτσαλα) paragon "θείου" (πάλι μπουρμπούτσαλα) ξαναγύρισα στην RC και παίζει κανονικά πάλι. Κουφό! Για καλό και για κακό την μπλόκαρα κιόλας (με radio silence) για να είμαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχτές και εντελώς ξαφνικά μου έβγαλε ότι η rc δεν είναι ενεργοποιημένη. Με τα πολλά αφού δοκίμασα final "θείου" (μπουρμπούτσαλα) paragon "θείου" (πάλι μπουρμπούτσαλα) ξαναγύρισα στην RC και παίζει κανονικά πάλι. Κουφό! Για καλό και για κακό την μπλόκαρα κιόλας (με radio silence) για να είμαι σίγουρος

 

Τωρα με καταλαβαινεις. Θειος μας αφησε χρονους, σε paragon + tuxera σε final εκδοσεις. Ανθρακες.

Προς ωρας παιζω με rc tuxera, αλλα ελπιζω να μην με αφησει.

Αν με αφησει, θα κανω uninstall και intall ξανα, παλι την rc!

Με την rc θα την βγαλω στο sierra!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρετε, εγώ πήρα ένα χθες. εφ' όρου ζωής αναβαθμίσεις.

 

http://mac-bundles.com/mac-bundles/paragon-ufsd-value-pack-with-5-apps-with-lifetime-upgrades-for-only-37-46-save-74/

 

Μη ξεχάσετε το voucher code „E86-VA8-CP7“ για να βγει πιο φθηνά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρετε, εγώ πήρα ένα χθες. εφ' όρου ζωής αναβαθμίσεις.

 

http://mac-bundles.com/mac-bundles/paragon-ufsd-value-pack-with-5-apps-with-lifetime-upgrades-for-only-37-46-save-74/

 

Μη ξεχάσετε το voucher code „E86-VA8-CP7“ για να βγει πιο φθηνά!

 

 

To 'εφορου ζωης' στην paragon δεν θα το εμπιστευομουν, (πολιτικη τους ως τωρα να χρεωνουν αναβαθμισεις)

αλλα ετσι κι αλλιως ευχαριστουμε για την ενημερωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 'εφορου ζωης' στην paragon δεν θα το εμπιστευομουν, (πολιτικη τους ως τωρα να χρεωνουν αναβαθμισεις)

αλλα ετσι κι αλλιως ευχαριστουμε για την ενημερωση!

Πιθανώς να έχεις και δίκιο, αλλά το πακέτο διαφημίζεται ως εφ' όρου ζωής αναβαθμίσεις. 

 

Σε περίπτωση που δεν το πάρεις, στείλε μου ένα μήνυμα σε 5-10 χρόνια και αν το χρησιμοποιώ ακόμα θα σου πω!  :-D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ τα Sierra (10.12.1) με καθαρή εγκατάσταση και από τη μια μου φάνηκε πιο γρήγορο (αλλά αρχή ειναι ακομα) και μου έφτιαξε φαινομενικά τα θέματα wifi που είχα με το El Capitan, αλλά από την άλλη είχα περίεργες συμπεριφορές και glitches.Το χειρότερο είναι ότι πλέον κάτι αφαίρεσαν και δε μπορούν προγράμματα όπως το bettertouchtool να σου αυξήσουν την ταχύτητα του ποντικιού με αποτέλεσμα ο δείκτης του ποντικιού να ειναι αργος για τα δικά μου δεδομένα ειδικά από τη στιγμή που έχω βάλει ανάλυση 1920x1080 στο rMBP mid14 μου. Έτσι επέστρεψα στον καπετάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρετε, εγώ πήρα ένα χθες. εφ' όρου ζωής αναβαθμίσεις.

 

http://mac-bundles.com/mac-bundles/paragon-ufsd-value-pack-with-5-apps-with-lifetime-upgrades-for-only-37-46-save-74/

 

Μη ξεχάσετε το voucher code „E86-VA8-CP7“ για να βγει πιο φθηνά!voucher 

καλά το voucher code που το βάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...