Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται σε 400 εκατομμύρια ενεργές συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγκατασταση σε 15 λεπτα ...2016 εινα βαζουμε κ κανενα ssd...σταθερα οσο δε παει...σε 5 pc,laptop,tablet σε λαπτοπ 10ετιας altec vogager dual core 5450,4 gb ram παει σφαιρα...δε λεω για τους σταθερους ιcore5,icore7...τα προσωπικα δεδομενα τα αφαιρεις ευκολα..που λενε μερικοι...τα linux τα εχω δοκιμασει ολα μα ολα ε οχι κ αξιοπιστα..κ ειναι κ βαρια τωρα πια,παει κ αυτος ο μυθος....στο ταμπλετ me 10aria το γουσταρω τρελα εχω κ adroid tablet 2 στο αριθμο  κ ο κολλητοσ μου εχει ipad air σημερα εβλεπα μπαλιτσα ανετα κ ο αλλος παλευαι με το ipad (ειχα to ipad 2 παλια)...τα δινει δωρεαν παλι μιρλα..οτι θελει κανει ο καθενας μας τελος αλλα ελεος με τους αφορισμους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι διαβαζουμε παλι....

 

1. Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εσεις που φωνάζετε για προσωπικα δεδομενα εχετε android τηλεφωνο και chrome στα Windows 7 σας που και τα δυο είναι κερβεροι στο θεμα των προσωπικων δεδομενων.... Δεν περναει τιποτα από εκει.

 

2. Ολοι εσεις που λετε ότι εχετε προβλήματα (εσεις που εχετε στα αληθεια και οχι οι αλλοι που απλα ακουσαν και μιλανε στον αερα) στα Win 10 εχω μια συμβουλη:

Πηγαίνετε σε ένα τεχνικο να σας βοηθησει η (αν εχετε παει ηδη) αλλαξτε αμεσως τεχνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκατασταση σε 15 λεπτα ...2016 εινα βαζουμε κ κανενα ssd...σταθερα οσο δε παει...σε 5 pc,laptop,tablet σε λαπτοπ 10ετιας altec vogager dual core 5450,4 gb ram παει σφαιρα...δε λεω για τους σταθερους ιcore5,icore7...τα προσωπικα δεδομενα τα αφαιρεις ευκολα..που λενε μερικοι...τα linux τα εχω δοκιμασει ολα μα ολα ε οχι κ αξιοπιστα..κ ειναι κ βαρια τωρα πια,παει κ αυτος ο μυθος....στο ταμπλετ me 10aria το γουσταρω τρελα εχω κ adroid tablet 2 στο αριθμο  κ ο κολλητοσ μου εχει ipad air σημερα εβλεπα μπαλιτσα ανετα κ ο αλλος παλευαι με το ipad (ειχα to ipad 2 παλια)...τα δινει δωρεαν παλι μιρλα..οτι θελει κανει ο καθενας μας τελος αλλα ελεος με τους αφορισμους....

 

ποια linux δοκιμασες πασα μου κ ειναι ποιο βαρια απο τα 10?

 

το unity που ειναι το πιο βαρυ desktop enviroment απο ολα ειναι κατω απο 1gb ram οταν ξεκινα ,τα 10αρια ειναι στο 1,3gb με πολυ tweaking στο ιδιο μηχανημα, το xfce που ειναι το πιο διαδεδομενο παιζει στα 300mb+ ,τα windows παρολα τα tweaks που ενσωματωνουν (μεχρι συμπιεση μνημης κανουν) κ τους πολυ μα πολυ καλυτερους drivers ειναι χαλαρα πιο αργα απο οποιοδηποτε linux k αυτο γιατι τρεχουν απο πισω μια υποδομη που ουσιαστικα ειναι ιδια απο την εποχη των NT

 

δεν φτανει που δεν σκαμπαζετε για το τι γινεται κατω απο τα εικονιδια που κλικαρετε μιλατε κ με υφακι 1000 καρδιναλιων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια linux δοκιμασες πασα μου κ ειναι ποιο βαρια απο τα 10?

 

το unity που ειναι το πιο βαρυ desktop enviroment απο ολα ειναι κατω απο 1gb ram οταν ξεκινα ,τα 10αρια ειναι στο 1,3gb με πολυ tweaking στο ιδιο μηχανημα, το xfce που ειναι το πιο διαδεδομενο παιζει στα 300mb+ ,τα windows παρολα τα tweaks που ενσωματωνουν (μεχρι συμπιεση μνημης κανουν) κ τους πολυ μα πολυ καλυτερους drivers ειναι χαλαρα πιο αργα απο οποιοδηποτε linux k αυτο γιατι τρεχουν απο πισω μια υποδομη που ουσιαστικα ειναι ιδια απο την εποχη των NT

 

δεν φτανει που δεν σκαμπαζετε για το τι γινεται κατω απο τα εικονιδια που κλικαρετε μιλατε κ με υφακι 1000 καρδιναλιων 

 

Από τα Ubuntu είναι πολύ πιο γρήγορα και πιο ασφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε φορητό με στικάκι internet on the go γνήσια ενεργοποιημένα τα 10άρια που το αναφέρει κανονικά, τώρα ζητά άδεια χρήσης από εταιρικό δίκτυο και λήγει τέλος Οκτωβρίου. Προφανώς βλέπει από proxy to internet οπότε πως θα ξεπεράσω το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...