Προς το περιεχόμενο

Καθημερινά έξοδα κατα την διάρκεια της σχέσης.


Faeton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω υπερ του 50-50 με εξαιρεσεις. Οποτε:

 

Κοινοί λογαριασμοι/βενζίνη/super market 50-50. Την nova ομως πχ που την θελω εγω κυριως για να βλεπω Euroleague την πληρώνω μονο εγω.

Προσωπικα εξοδα ο καθενας τα δικα του

Στις διακοπες κοινο ταμειο και ολα απο εκει.

 

Εννοειται γενικα οτι αμα χρειαζεται καποιος κατι ζηταει χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να φανει το χρηματικο κοστος δεν το υπολογιζω ποτε το συναισθηματικο κοστος ειναι αυτο που με απασχολει.

Και αν ειναι να καθεσαι και να σκεφτεσαι ποσο σου στοιχιζει καλυτερα να χωρισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το προβλημα πηγαζει απο τους ανδρες που εχουν καθιερωσει τον καβατζωπουλο για το αιδοιο της woman!!!

Γι αυτο και οι γυναικες το εκμεταλευονται και πηγαινουν εκει που περνανε καλυτερα..

Οταν υπαρχει πραγματικο ενδιαφερον δεν χρειαζεται ουτε 1ευρω!

Το προβλημα ειναι οτι αυτο το ενδιαφερον δεν κραταει για παντα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το προβλημα πηγαζει απο τους ανδρες που εχουν καθιερωσει τον καβατζωπουλο για το αιδοιο της woman!!!

Γι αυτο και οι γυναικες το εκμεταλευονται και πηγαινουν εκει που περνανε καλυτερα..

Οταν υπαρχει πραγματικο ενδιαφερον δεν χρειαζεται ουτε 1ευρω!

Το προβλημα ειναι οτι αυτο το ενδιαφερον δεν κραταει για παντα..

Αν καθεται η γκομενα για οικονομικο συμφερον ξεφτιλιζεται και ριχνει τον εαυτο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος, μη γίνεστε γραφικοί και εδώ με το golddigging.

 

Ο αδερφός μου κάποτε ήταν άφραγκος και η κοπέλα του είχε μεγάλη άνεση. Οπότε ήθελε να του πληρώσει π.χ. εισιτήριο να πάνε μαζί σε κάποιο live που τους άρεζε πολύ γιατί αλλιώς απλά ο αδερφός δε θα μπορούσε. Για το πέος του αδερφού το έκανε;

 

Εγώ ο ίδιος και αρκετοί φίλοι/γνωστοί μου έχουμε επιδοτήσει, άλλες φορές φανερά και άλλες με πλάγιους τρόπους, φίλους που δεν είχαν τη δυνατότητα να ακολουθήσουν σε κάποιες δραστηριότητες ενώ και εμείς και αυτοί θα θέλαμε να τις μοιραστούμε. Μήπως το κάναμε λόγω κρυφού ομοφυλοφιλικού έρωτα;

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που τα χρήματα δεν έχουν σημασία μπροστά στις ανθρώπινες σχέσεις.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος, μη γίνεστε γραφικοί και εδώ με το golddigging.

 

Ο αδερφός μου κάποτε ήταν άφραγκος και η κοπέλα του είχε μεγάλη άνεση. Οπότε ήθελε να του πληρώσει π.χ. εισιτήριο να πάνε μαζί σε κάποιο live που τους άρεζε πολύ γιατί αλλιώς απλά ο αδερφός δε θα μπορούσε. Για το πέος του αδερφού το έκανε;

 

Εγώ ο ίδιος και αρκετοί φίλοι/γνωστοί μου έχουμε επιδοτήσει, άλλες φορές φανερά και άλλες με πλάγιους τρόπους, φίλους που δεν είχαν τη δυνατότητα να ακολουθήσουν σε κάποιες δραστηριότητες ενώ και εμείς και αυτοί θα θέλαμε να τις μοιραστούμε. Μήπως το κάναμε λόγω κρυφού ομοφυλοφιλικού έρωτα;

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που τα χρήματα δεν έχουν σημασία μπροστά στις ανθρώπινες σχέσεις.

Δεν μου λενε κατι τα μεμονωμενα περιστατικα αλλα η πλειοψηφια..

Και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανενας,στα περισσοτερα προβληματα του κοσμου απο πισω κρυβεται το οικονομικο!

Αμα ο ελληνας δεν ηταν απληστος και παρτακιας αυτη η χωρα θα ηταν πολυ μπροστα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος εξετάζει αν βγαίνει κερδισμένος ή χαμένος από μια σχέση, τότε η σχέση αυτή είναι το λιγότερο κενή και ρυχή.

 

Είμαι διατεθειμένος να δώσω τα πάντα στην κοπέλα μου, τα πάντα, αρκεί να ξέρω ότι θα εισπράξω σε συναίσθημα, αληθινό σναίσθημα όμως. Αυτό και μόνο μου αρκεί.

Ειτε αμα σου κανει ολα τα χατιρια στο κρεβατι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιπτωση παντως να βγαζει η γυναικα πολυ περισσοτερα χρηματα και να πληρωνει το μεγαλυτερο μερος των λογαριασμων , επειδη σημασια εχει τουν συναισθηματα και οχι το οικονομικο οπως σαφεστατα αναφερθηκε, δεν βλεπω να πολυαναφερεται .. Δεν πιστευω να σας πιανει , ειδικα μπροστα στους φιλους σας..το ανατολιτικο ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λενε κατι τα μεμονωμενα περιστατικα αλλα η πλειοψηφια..

Και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανενας,στα περισσοτερα προβληματα του κοσμου απο πισω κρυβεται το οικονομικο!

Αμα ο ελληνας δεν ηταν απληστος και παρτακιας αυτη η χωρα θα ηταν πολυ μπροστα..

αλλο το να φθαρει η σχεση απο προβληματα και αλλο το να στηριχθει εκει.Η δευτερη περιπτωση σε εμενα φενεται οχι οτι απλα το οτι δεν αξιζει για σχεση αλλα και γενικοτερα σαν αθρωπος(και εννοειται οτι τετοιες αποψεις για την ζωη για εμενα ειναι αποτελεσματα βαθια ριζομενων ψυχολογικων προβληματων).

Συγνωμη αν σε ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λενε κατι τα μεμονωμενα περιστατικα αλλα η πλειοψηφια..

Και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανενας,στα περισσοτερα προβληματα του κοσμου απο πισω κρυβεται το οικονομικο!

Αμα ο ελληνας δεν ηταν απληστος και παρτακιας αυτη η χωρα θα ηταν πολυ μπροστα..

Καλά αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο. Σχεδόν τα πάντα σε όλο τον κόσμο γίνονται για τα λεφτά και τις γυναίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιπτωση παντως να βγαζει η γυναικα πολυ περισσοτερα χρηματα και να πληρωνει το μεγαλυτερο μερος των λογαριασμων , επειδη σημασια εχει τουν συναισθηματα και οχι το οικονομικο οπως σαφεστατα αναφερθηκε, δεν βλεπω να πολυαναφερεται .. Δεν πιστευω να σας πιανει , ειδικα μπροστα στους φιλους σας..το ανατολιτικο ? :-D

Το όνειρο μου να βγάζει αρκετά η γυναίκα μου και εγώ να κάθομαι σπίτι! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...