Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, το αγόρασα για το steam στα 5.75€ από allkeyshop. 

 

Κατεβάζεις το mod απο εδώ https://github.com/Codes4Fun/RBDOOM-3-BFG/releases

και το κάνεις extract στον φάκελο του παιχνιδιού. Στην συνέχεια το τρέχεις από το αρχείο RBDoom3BFG.exe

 

Εγώ έβαλα και το HD texture pack και είναι απίστευτο!

 

Προσοχή, το mod δουλεύει μόνο με την bfg edition!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγόρασα και το apollo 11 Vr experience. Συμπαθητικό. Για εμένα που έχω πάθος με το πρόγραμμα Apollo καλό ήταν αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 9.5Ε που κάνει για κάποιον άλλο. Κάποιες σκηνές είναι καλές, κάποιες όχι τόσο αλλά θα ήθελα περισσότερο interaction. 

 

Είδα το short film "Lost" από το oculus store. Ωραίο αν και το σκοτάδι νομίζω αδικεί το rift. Επίσης απο το store είδα και το "Henry". Ωραίο, ωραίο presence.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Euro Truck Simulator 2

 

Εαν δεν εχετε παιξει το συγκεκριμενο παιχνιδι πιθανον να εχετε την αποψη οτι το να παιρνεις μια νταλικα και να διασχιζεις την Ευρωπη μεταφεροντας εμπορευματα ειναι το ιδιο ενδιαφερον με το να βλεπεις ολοκληρο προγραμμα πλυντηριου η μπογια σε τοιχο να στεγνωνει.

 

Πιο λαθος δεν θα μπορουσατε να ειστε! Ειναι μια επικη εμπειρια ανταξια του Skyrim που με την χρηση VR τερματιζει στο 11 που λεγαν και στο Spinal Tap.

 

Εχει γινει εξαιρετικη υλοποιηση στο θεμα VR, που σε συνδιασμο με ενα εστω και φθηνο τιμονι σου δινει πραγματικα την αισθηση οτι εισαι εκει.

 

Απο τις αγαπημενες μου εμπειριες gaming ever! Δεν θα ξεχασω ποτε μια διαδρομη καπου στην Γαλλια νυχτα με τρελη καταιγιδα. Οι υαλοκαθαριστηρες να δουλευουν σαν μανιακοι, τα φωτα ομιχλης να μην φτανουν πανω απο 10 μετρα μπροστα και ξαφνικα απο τον internet ραδιοφωνικο σταθμο που ακουγα να μπαινει το The Clairvoyant των Iron Maiden! Πραγματικα δεν ηθελα να τελειωσει το ταξιδι!

 

Must για οποιονδηποτε κατοχο VR (και μη)!

 

 

Με ψήνεις να πάρω VR!

 

Είχα βάλει νομίζω το Euro truck simulator 1, και όπως το έβαλα έτσι το έβγαλα. Η αίσθηση ήταν πολύ αποκομένη απο την πραγματικότητα και το βρήκα πολύ βαρετό.

 

Οταν οδηγείς φορτηγό στην πραγματικότητα κοιτάς συνέχεια γύρω σου ωστε να έχεις αίσθηση του χώρου και χρησιμοποιείς πάρα πολύ τους καθρέφτες, για να δείς αν το πίσω μέρος πάει να βρεί κάπου ή όχι.

 

Αυτό που έδειχνε το παιχνίδι ήταν μία στατική εικόνα της καμπίνας η οποία δέν σου έδινε καμία αίσθηση του χώρου.

 

Αυτό που βλέπω στο βίντεο όμως είναι ότι πιό κοντινό την πραγματική οδήγηση φορτηγού έχω δεί σε παιχνίδι! Μπορείς μέχρι και να σκύψεις απο το παράθυρο για να δείς καλύτερα!

 

 

Περιμένω να βγούν τα καινούρια VR για να σταεροποιηθούν και οι τιμές και αυτό θα είναι το πρώτο παιχνίδι που θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και το apollo 11 Vr experience. Συμπαθητικό. Για εμένα που έχω πάθος με το πρόγραμμα Apollo καλό ήταν αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 9.5Ε που κάνει για κάποιον άλλο. Κάποιες σκηνές είναι καλές, κάποιες όχι τόσο αλλά θα ήθελα περισσότερο interaction.

 

Είδα το short film "Lost" από το oculus store. Ωραίο αν και το σκοτάδι νομίζω αδικεί το rift. Επίσης απο το store είδα και το "Henry". Ωραίο, ωραίο presence.

Το apollo καλο σαν concept αλλα κανανε προχειροδουλεια με τα γραφικα...!Επισεις απο οτι εχω καταλαβει παιχνιδια απο τον θειο δε παιζουν για κανενα λογο,προσπαθησα να βαλω το doom γιατι δεν ειχα χρημα στη καρτα αλλα ματαια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν από τον θείο. Εγώ έβαλα το project cars κομπλέ σε vr. Είχα βάλει και αυτό με την φάλαινα αλλά μου έκανε glitches.

Τι gpu εχεις?Ισως ειναι θεμα της amd,παντως στο apollo ψαρωσα,δε μπορει με αυτον τον κουβα να πηγαμε στο φεγγαρι,τα καικια για ψαρεμα εχουν πιο high tech dash :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gtx 970 έχω. Θα ξανά δοκιμάσω την φάλαινα. Έχω κατεβάσει και κάτι αλλά να δοκιμάσω. 

 

Έβαλα και το demo του No limits 2 που είναι απίστευτο rollercoaster. Σε πιάνει κυριολεκτικά ζαλάδα. 

 

Επίσης, για να δείξει καλά το doom πρέπει να έχεις ρυθμίσει πολύ καλά το ύψος και το πάτωμα και στην ρύθμιση του oculus home και στο steam room setup αλλιώς το scale των αντικειμένων και των χαρακτήρων είναι εντελώς λάθος. Ή φαίνεται σαν να πατάς μέσα στο πάτωμα. 

 

Όταν το ρύθμισα καλά η αίσθηση είναι απόλυτη. Είναι συγκλονιστικό να γονατίζεις και να ακουμπάς το αιματοβαμμένο πάτωμα με το χέρι σου και να είναι εκεί ακριβώς που το περιμένεις. Επίσης με το doom έχω ελευθερώσει χώρο και έχω μια σχετική αυτονομία room scale ακόμα και με την μία κάμερα. Με τις δύο και το chaperone δηλαδή τα όρια μέσα στο παιχνίδι θα είναι απίστευτο. 

 

Σε καμια εβδομάδα πιστεύω θα έχω τα χειριστήρια αφής. Τότε θα απογειωθεί η εμπειρία.

 

Δοκίμασα και το Allumette από το steam. Είναι μια δωρεάν ταινία μικρού μήκους. Εξαιρετικό animation με πολύ συμπαγή γραφικά. Πραγματικά νομίζεις πως παίζεται ένα κουκλοθέατρο μπροστά στα μάτια σου. 

 

Δοκίμασα και το euro truck simulator 2 κατεβασμένο αλλά δεν τα κατάφερα να δουλέψει...

 

Και ένα για άνω των 18: VRGirlZ demo. Όλα τα λεφτά!

http://www.vrgirlz.com/news/lucid-dreams-ii/#.V9l3Y63K_ec

Επεξ/σία από kgian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντος και μένα την πρώτη φορά με είχε στο πάτωμα και έψαχνα να βρω τη φταίει 

το έβαλα στα 175 cm μέσα από το steam vr και πήγε εκεί που θα έπρεπε να ήταν :P

και παιδιά ας το κρατήσουμε μακριά από θείους το threat μην μας το κλειδώσουν είναι κρίμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Invasion! από το oculus store. Δωρεάν εξαιρετικότατο short film. Δείτε το οπωσδήποτε!

 

Destinations 

από το steam. Ωραίο και από ότι είδα μπορείς να σκανάρεις και μόνος σου μέρη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα προχωρησα σε καταθεση στην nvidia και καταφερα να παιξω Doom VR,εχω χαζεψει!

Και που να δεις εγώ που έχω προχωρήσει σε καταθέση στην oculus και περιμένω εντός της εβδομάδας τα χειριστήρια θα χαζέψω εντελώς.

 

Από ότι έχω καταλάβει, ότι παιχνίδι παίζεις εκτός του oculus store παίρνει τις ρυθμίσεις από το steamVR. Σε εμένα δεν είχε πάρει σωστά την θέση του πατώματος και στο doom φαινόταν σαν να είναι τα πόδια μου μέσα στο πάτωμα. Τελικά για να ρυθμίσω το ύψος ακούμπησα το ριφτ πάνω σε καρέκλα και μέτρησα και έβαλα χειροκίνητα το ύψος.

 

Εγώ δοκίμασα το oculus video. Έχει αρκετά βιντεάκια, κάποια καλά, κάποια με αρκετή συμπίεση. Μια και είναι δωρεάν αξίζει. Που εντυπωσιακό το theater mode που σε βάζει μέσα σε έναν εικονικό κινηματογράφο. Μπορείς να βάλεις και τις δικές σου ταινίες να παίξουν αλλά αφενός δεν δείχνει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους και δεν παίζει DTS.

 

Ποιος είναι ο καλύτερος player τέτοιου τύπου για ταινες; αν είναι και δωρεάν ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...