Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα με ενδιαφέρει το online ή όχι..

 

αν δε με ενδιαφέρει θα παρθεί κάποιο retail συνεταιρικά και ας το παίξω και από την άλλη χρονιά, αν με ενδιαφέρει όμως θα το θέλω ψηφιακά, δεν θα κάτσω να ασχολούμαι με δισκάκια

 

θα το αφήσω μάλλον να κυκλοφορήσει κάποιο καιρό να δω πώς θα κυλήσει το θέμα (δε νομίζω ότι θα έχω βγάλει και το ac μέχρι τότε.. )

 

αλλά αν είναι παιχνίδι με το οποίο πρόκειται να ασχοληθώ αρκετά, τότε θα πρέπει να είναι ψηφιακό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο δεν ειναι εν μερη αυτονοητο σε ολα τα παιχνιδια?Απλα πρεπει και αυτοι καπως να βγαλουν εις βαρος μας χρηματα με χωρις λογο υπαρξης εκδοσεις υπερκοστολογημενες οπως ειναι πχ η special edition.

Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι να μην αξιζει η απλη εκδοση οπως εγραψες παραπανω.

Μα σου είπα γιατί δεν έχει τα missions και μονο αυτό με νοιάζει γενικά σε όλα τα games και εννοείτε ότι κάνουν για κάποιους σαν και εμενα που αδιαφορούμε για όλα τα υπόλοιπα εκτος από αυτό, smart fuckers.

Guys οποιος λέει δεν τον νοιάζει το online έχει παίξει το προηγούμενο? Επίσης ακόμα δεν είδαμε τίποτα. Προσωπικά σπανια παίζω online αλλα του πρώτου ήταν fun. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που θα τρεξουν να δωσουν 100ευρω για ενα steelbook και ενα χαρτη για το εν λογω παιχνιδι,βεβαια δεν ξερω ποιες αλλες αλυσιδες εχουν φερει την εν λογω εκδοση.

"Αποκλειστικο" λεει ο Γερμανος παντως τωρα τι εννοουν idk. :P Ενταξει για αυτο το παιχνιδι τα δινω και για το steelbook και τον χαρτη, ηταν το αγαπημενο μου last gen game και εχω σκοπο να ασχοληθω και με online και οτι content υπαρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις προπαραγγειλα και εγω την basic  εκδοση στα 59,90 ! Γιατι δεν με λενε ADHD να παραγγελνω τις ακριβες   axxa.

Παντως   εχουν καταλαβει πως θα σημειωσει τρελες πωλησεις και οι τιμες σκρουτζ ειναι ανεβασμενες σε σχεση με λανσαρισματα αλλων τιτλων .

3 ώρες πριν, ADHD είπε

"Αποκλειστικο" λεει ο Γερμανος παντως τωρα τι εννοουν idk. :P Ενταξει για αυτο το παιχνιδι τα δινω και για το steelbook και τον χαρτη, ηταν το αγαπημενο μου last gen game και εχω σκοπο να ασχοληθω και με online και οτι content υπαρχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναλογα τι αλλα παιχνιδια εχει καποιος σκοπο να αγορασει στο συντομο μελλον.

Αν πχ ηξερα οτι με το Read Dead θα ασχοληθω μεχρι τον Φλεβαρη/Μαρτιο και δεν θα αγοραζα κατι αλλο,προφανως και εγω την Ultimated θα αγοραζα.

Οτι δηλαδη βλεπετε να ισχυει απο τους υπολοιπους με το GTA V(λογω online),το Fifa,τα call of duty/bf κλπ :)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπ  τι εχουμε εδω?Πρωτα στο ps4 .

 

https://blog.eu.playstation.com/2018/10/05/red-dead-redemption-2s-ps4-early-access-content-detailed-in-full/#sf199415349

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, ababapanos είπε

αξιζει λετε η special edition στα 85 ευρω η καλυτερα η απλη εκδοση στα 60?

Δεν βοηθάει να σου πει κάποιος ναι η όχι γιατί έχει να κάνει με την τσέπη σου και με το ποσο σε νοιάζουν τα extra που δίνει, η απλή δεν έχει τίποτα δυστυχώς όπως έχουμε πει. ;) Εγώ πάντως έκανα pre-order την special στο video club :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

αξιζει λετε η special edition στα 85 ευρω η καλυτερα η απλη εκδοση στα 60?

Αξιζει η απλη εκδοση στην χαμηλοτερη τιμη που μπορεις να την βρεις.

Τα dlc μπορεις να τα αγορασεις και αργοτερα σε εκπτωση αν δεις οτι οντως αξιζουν γιατι τωρα η εταιρεια σου πουλαει/χρεωνει αερα κοπανιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε πάντως κάποια στιγμή οι εταιρίες να δίνουν τα παιχνίδια σε μειωμένη τιμή με απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να παίξουν online, σε όσους δεν ενδιαφέρονται για το online κομμάτι των παιχνιδιών. Νιώθω κάθε φορά σαν να πληρώνω την ΕΡΤ, αυτοί που δεν παίζουν online, να πληρώνουν το μερίδιό τους για να παίζουν οι υπόλοιποι.
Ας ανεβάσουν την τιμή σε αυτούς που το χρησιμοποιούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Θα έπρεπε πάντως κάποια στιγμή οι εταιρίες να δίνουν τα παιχνίδια σε μειωμένη τιμή με απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να παίξουν online, σε όσους δεν ενδιαφέρονται για το online κομμάτι των παιχνιδιών. Νιώθω κάθε φορά σαν να πληρώνω την ΕΡΤ, αυτοί που δεν παίζουν online, να πληρώνουν το μερίδιό τους για να παίζουν οι υπόλοιποι.
Ας ανεβάσουν την τιμή σε αυτούς που το χρησιμοποιούν...

συμφωνω απολυτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Θα έπρεπε πάντως κάποια στιγμή οι εταιρίες να δίνουν τα παιχνίδια σε μειωμένη τιμή με απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να παίξουν online, σε όσους δεν ενδιαφέρονται για το online κομμάτι των παιχνιδιών. Νιώθω κάθε φορά σαν να πληρώνω την ΕΡΤ, αυτοί που δεν παίζουν online, να πληρώνουν το μερίδιό τους για να παίζουν οι υπόλοιποι.
Ας ανεβάσουν την τιμή σε αυτούς που το χρησιμοποιούν...

Αυτο θα εστεκε αν τα single player παιχνιδια χωρις Online ειχαν φθηνοτερα(που δεν εχουν).

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Θα έπρεπε πάντως κάποια στιγμή οι εταιρίες να δίνουν τα παιχνίδια σε μειωμένη τιμή με απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να παίξουν online, σε όσους δεν ενδιαφέρονται για το online κομμάτι των παιχνιδιών. Νιώθω κάθε φορά σαν να πληρώνω την ΕΡΤ, αυτοί που δεν παίζουν online, να πληρώνουν το μερίδιό τους για να παίζουν οι υπόλοιποι.
Ας ανεβάσουν την τιμή σε αυτούς που το χρησιμοποιούν...

Το επόμενο βήμα θα είναι να δίνουν φθηνότερα το παιχνίδι αφαιρώντας το επίπεδο hard (και άνω). Δεν παίζουν όλοι στο δυσκολότερο επίπεδο. 

Όπως καταλαβαίνεις, αυτά δεν γίνονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Θα έπρεπε πάντως κάποια στιγμή οι εταιρίες να δίνουν τα παιχνίδια σε μειωμένη τιμή με απενεργοποιημένη τη δυνατότητα να παίξουν online, σε όσους δεν ενδιαφέρονται για το online κομμάτι των παιχνιδιών. Νιώθω κάθε φορά σαν να πληρώνω την ΕΡΤ, αυτοί που δεν παίζουν online, να πληρώνουν το μερίδιό τους για να παίζουν οι υπόλοιποι.
Ας ανεβάσουν την τιμή σε αυτούς που το χρησιμοποιούν...

Και ο developer που εκατσε και εγραψε κωδικα για το οnline πως θα πληρωθει? Απο τυχον πωλησεις που θα γινει για only multiplayer? Τι λετε ρε παιδια τωρα, αν ειναι δυνατον

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ακόμα μια φορα ξανά λέω πως αποφασίσατε ότι δεν θέλετε να παίξετε online? Aντε ok ούτε εγώ είμαι πολύ fan του online πια αλλα γιατί να μην το δοκιμάσεις? Στην τελική το πλήρωσες, try it! ;) Ποτε δεν ξέρεις, δες το TLOU για παράδειγμα. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...