Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Γιατί δεν πήρατε την collector s edition με 15€ παραπάνω που τα χει όλα;

Δεν εχω προπαραγγειλει ακομα ,δεν μπορω να αποφασισω ποια εκδοση να παρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δεν εχω προπαραγγειλει ακομα ,δεν μπορω να αποφασισω ποια εκδοση να παρω .

Σίγουρα όχι την απλή γιατί είναι pricks και δεν σου δίνουν τίποτα, ειδικά τις extra αποστολές. Οποτε από εκεί και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σίγουρα όχι την απλή γιατί είναι pricks και δεν σου δίνουν τίποτα, ειδικά τις extra αποστολές. Οποτε από εκεί και πάνω.

Εγω παλι διαφωνω και λεω οτι η απλη αξιζει περισσοτερο γιατι κοστιζει αισθητα λιγοτερο απο την special edition και ποσο μαλλον την ultimate edition.

Ασε που εισαι καλυμενος και σε περιπτωση που βγαλουν τιποτα dlc/expansion οπως στο πρωτο παιχνιδι.

Δηλαδη οκ και οι αλλες 2 εκδοσεις που εχουν επιπλεον αποστολες αξιζουν το 50%(special edition)και 100%(ultimate)παραπανω χρηματικα απο την απλη?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τωρα το παρηγγειλα με χρεωστικη.Ομως απο το μαγαζι που το παρηηγγειλα σστο τελος πληρωσα σε ξεχωριστο παραθυρο κατευθειαν στον λογαριασμο του ιδιωκτητη και με χρεωσε ο μηηχανισμος 1 ευρω επιπλεον αυτο ειναι φυσιολογικο?Εννοω το 1 ευρω το υπολοιπο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εγω παλι διαφωνω και λεω οτι η απλη αξιζει περισσοτερο γιατι κοστιζει αισθητα λιγοτερο απο την special edition και ποσο μαλλον την ultimate edition.

Ασε που εισαι καλυμενος και σε περιπτωση που βγαλουν τιποτα dlc/expansion οπως στο πρωτο παιχνιδι.

Δηλαδη οκ και οι αλλες 2 εκδοσεις που εχουν επιπλεον αποστολες αξιζουν το 50%(special edition)και 100%(ultimate)παραπανω χρηματικα απο την απλη?

lol, εννοείτε πως όχι, μου είναι αδιάφορα τα extras, ισα ισα χαλάνε το progression flow, αλλα τα missions που είναι ripped από το main τα θέλω damn it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

lol, εννοείτε πως όχι, μου είναι αδιάφορα τα extras, ισα ισα χαλάνε το progression flow, αλλα τα missions που είναι ripped από το main τα θέλω damn it...

 

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σίγουρα όχι την απλή γιατί είναι pricks και δεν σου δίνουν τίποτα, ειδικά τις extra αποστολές. Οποτε από εκεί και πάνω.

Ναι αλλα εσυ δεν εγραφες σε αλλα θεματα ''vote with your wallet'' και για greedy companies ή για pre orders? :)

Τωρα ξαφνικα επειδη ειναι Red Dead τα ξεχναμε αυτα?

Ειδες γιατι λεω εγω και στα αλλα θεματα οτι τετοιες δηλωσεις πλεον ειναι ανουσιες και κακως γραφονται?Τα ειδαμε πολυ ομορφα και στο spider man.

Και φυσικα πιο πιο μου εκανε εντυπωση που προτεινεις και σε αλλους τις ακριβοτερες εκδοσεις.

Το λεω αυτο γιατι αυτο που κανουν στο red dead ειναι η χειροτερη μορφη dlc αν σκεφτουμε ποσα χρεωνουν για επιπλεον αποστολες,που δεν ειναι καν ξεχωριστα dlc οπως του 1.

 

 

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Δεν εχω προπαραγγειλει ακομα ,δεν μπορω να αποφασισω ποια εκδοση να παρω .

Αν σε ενδιαφερει μονο το κεντρικο παιχνιδι και οχι να κατσεις να λιωσεις και στο Online,παρε την φθηνοτερη εκδοση που θα βρεις και τα υπολοιπα 50ευρω της ultimate edition(στο περιπου)αγορασε ενα αλλο παιχνιδι οπως το AC Odyssey ή αλλο καινουργιο παιχνιδι τελος παντων,δευτερο controller αν χρειαζεσαι ή τωρα τις γιορτες παιχνιδια σε εκπτωσεις.

Οι special και ultimate edition απευθυνονται κυριως στους hardcore οπαδους της σειρας που θα ασχοληθουν για πολυ καιρο και αρα δεν τους ενδιαφερει να δωσουν τα παραπανω χρηματα.

Αλλιως καλυτερα συμφερει να αγορασει καποιος την collectors edition μαζι με το παιχνιδι που βγαινει κοντα στα 150ευρω(100+50 με 55 το παιχνιδι),παρα την Ultimate στα 100.

Δειτε εδω πχ το Odyssey(αν και δεν παω την Ubisoft)τι σου δινει στα 120ευρω απο Ελλαδα(εξωτερικο μπορει να εχει και χειροτερα)και δειτε και την Ultimate edition του Red Dead να γελασουμε ολοι μαζι

https://www.skroutz.gr/s/15326207/Assassin-s-Creed-Odyssey-Medusa-Collector-s-Edition-PS4.html

85ευρω special edition και δεν σου δινει καν ουτε ενα Steelbook ξερω γω.....

Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω παντα,καποιος αλλος μπορει να διαφωνει και να του φαινεται λογικο να δωσει 30παραπανω ευρω για 2-3αποστολες....

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

.

Αν σε ενδιαφερει μονο το κεντρικο παιχνιδι και οχι να κατσεις να λιωσεις και στο Online,παρε την φθηνοτερη εκδοση που θα βρεις και τα υπολοιπα 50ευρω της ultimate edition(στο περιπου)αγορασε ενα αλλο παιχνιδι οπως το AC Odyssey ή αλλο καινουργιο παιχνιδι τελος παντων,δευτερο controller αν χρειαζεσαι ή τωρα τις γιορτες παιχνιδια σε εκπτωσεις.

Οι special και ultimate edition απευθυνονται κυριως στους hardcore οπαδους της σειρας που θα ασχοληθουν για πολυ καιρο και αρα δεν τους ενδιαφερει να δωσουν τα παραπανω χρηματα.

Αλλιως καλυτερα συμφερει να αγορασει καποιος την collectors edition μαζι με το παιχνιδι που βγαινει κοντα στα 150ευρω(100+50 με 55 το παιχνιδι),παρα την Ultimate στα 100.

Δειτε εδω πχ το Odyssey(αν και δεν παω την Ubisoft)τι σου δινει στα 120ευρω απο Ελλαδα(εξωτερικο μπορει να εχει και χειροτερα)και δειτε και την Ultimate edition του Red Dead να γελασουμε ολοι μαζι

https://www.skroutz.gr/s/15326207/Assassin-s-Creed-Odyssey-Medusa-Collector-s-Edition-PS4.html

85ευρω special edition και δεν σου δινει καν ουτε ενα Steelbook ξερω γω.....

Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω παντα,καποιος αλλος μπορει να διαφωνει και να του φαινεται λογικο να δωσει 30παραπανω ευρω για 2-3αποστολες....

Μαλλον αυτο θα κανω   αφου δεν με ενδιαφερει το online ,  θα παρω την φτηνοτερη εκδοση  και με το υπολοιπο budget  θα τα παρω τα dlc οταν βγουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μαλλον αυτο θα κανω   αφου δεν με ενδιαφερει το online ,  θα παρω την φτηνοτερη εκδοση  και με το υπολοιπο budget  θα τα παρω τα dlc οταν βγουν .

Το καλυτερο πραγμα ειναι απο πλευρας του τι συμφερει την τσεπη σου.

Το παιχνιδι ανετα θα πουλησει τρελα και σε αντιθεση με το GTA αν δουν οτι το online του δεν τραβαει τοσο,σιγουρα θα βγαλουν κανενα expansion/dlc αργοτερα.

Δες αυτο που σου ελεγα και για το online,δεν ειναι τυχαιο που δινουν χρηματα για το gta online πχ

https://www.rockstargames.com/newswire/article/60459/The-Red-Dead-Redemption-2-Special-Edition-Ultimate-Edition-and-Collect

No matter which version you choose, all digital pre-orders from the PlayStation Store or Xbox Store will receive an immediate infusion of GTA$ to their Maze Bank accounts in GTA Online: 

Red Dead Redemption 2: Standard Edition Digital Pre-Order: Get GTA$500,000
Red Dead Redemption 2: Special Edition Digital Pre-Order: Get GTA$1,000,000
Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition Digital Pre-Order: Get GTA$2,000,000

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι αλλα εσυ δεν εγραφες σε αλλα θεματα ''vote with your wallet'' και για greedy companies ή για pre orders? :)

Τωρα ξαφνικα επειδη ειναι Red Dead τα ξεχναμε αυτα?

Ειδες γιατι λεω εγω και στα αλλα θεματα οτι τετοιες δηλωσεις πλεον ειναι ανουσιες και κακως γραφονται?Τα ειδαμε πολυ ομορφα και στο spider man.

Και φυσικα πιο πιο μου εκανε εντυπωση που προτεινεις και σε αλλους τις ακριβοτερες εκδοσεις.

Το λεω αυτο γιατι αυτο που κανουν στο red dead ειναι η χειροτερη μορφη dlc αν σκεφτουμε ποσα χρεωνουν για επιπλεον αποστολες,που δεν ειναι καν ξεχωριστα dlc οπως του 1.

Την έκφραση δεν την χρησιμοποιώ αλλα συμφωνώ απολύτως. Δεν είπα πουθενά ότι θα το πάρω το game, είπα ότι το θέλω. Επίσης δεν πρότεινα ακριβώς, περισσότερο ενημέρωσα ότι η απλή δεν έχει τίποτα. ;) Και φυσικά εννοείτε ότι δεν θα πάρω το game day1, ίσως κατά τα χριστούγεννα μαζί με το Spidey άμα έχει βγει complete edition. Dont worry Fulgore δεν έχω φάση Alzheimer.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 η απλή δεν έχει τίποτα. ;) 

Αυτο δεν ειναι εν μερη αυτονοητο σε ολα τα παιχνιδια?Απλα πρεπει και αυτοι καπως να βγαλουν εις βαρος μας χρηματα με χωρις λογο υπαρξης εκδοσεις υπερκοστολογημενες οπως ειναι πχ η special edition.

Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι να μην αξιζει η απλη εκδοση οπως εγραψες παραπανω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Γιατι δεν τη βλεπω πουθενα την ultimate edition?? Μονο τη special edition στο amazon..

https://www.germanos.gr/product/red-dead-redemption-2-ultimate-edition-ps4/20374035/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ADHD είπε

Thanks το εριξα το pre-order, ελπίζω να μην κανει καμια χαζομάρα ο Γερμανος..

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που θα τρεξουν να δωσουν 100ευρω για ενα steelbook και ενα χαρτη για το εν λογω παιχνιδι,βεβαια δεν ξερω ποιες αλλες αλυσιδες εχουν φερει την εν λογω εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...