Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω ποιό twin έχεις, αλλά θα πας να βρεις το πρώτο game και θα το παίξεις. Αν έχεις Χ1 θα αγοράσεις το Χ360 game, αν έχεις PS4 θα βάλεις PS Now (10 ευρώ έχει ο πρώτος μήνας) και θα το τερματίσεις.

Μόλις ΒΙΩΣΕΙΣ ένα από τα καλύτερα φινάλε που έχει υπάρξει ποτέ σε game/ταινία/βιβλίο/άνιμε, θα έρθεις και θα με ευχαριστήσεις που σου άνοιξα τα μάτια.-

 

11 ώρες πριν, jerry banana είπε

Ναι διαδραματιζεται πριν το 1ο αυτο σημαινει prequel .Σποιλ θα φας λογικα και να μην το θες ειτε απο το διαδικτυο ειτε απο κανα φιλο γιατι εχει βουηξει ο τοπος με το 1ο και το τελος του.Οποτε καλο ειναι να μην το πολυψαχνεις στο internet.Τωρα αποτι εχω διαβασει θα εμφανιζει τον πρωταγωνιστη του 1ου και στο prequel αλλα δεν θα εχεχι πρωταγωνιστικο ρολο απλως για να υπαρχει θα ειναι κατι σαν side charater που θα τον συναντησεις καποια στιγμη στην ιστορια.Για εμενα παιξε πρωτα το prequeal και μετα το 1ο εαν δεν το εχεις κανει ακομη,επειδη στο 1ο θα δεθεις πολυ με τον πρωταγωνιστη μετεπειτα.

Δεν έχω κάποιο twin, με PC και Switch είμαι σε αυτή τη γενιά μα σκοπεύω να πάρω PS4 για κάποια exclusive και άρα και το RDR2. Δεν τρώω πολύ τη φάση ενοίκιο/streaming και ότι αν σταματήσει η υπηρεσία δεν θα μπορώ να παίξω ξανά κάποιο game, αλλά εγώ τα παίρνω όλα physical οπότε τι ξέρω. Βέβαια από το να ψάχνω PS3 ή να μην παίξω καθόλου το RDR1 που ζαχαρώνω χρόνια θα το καταπιώ και θα το βάλω για ένα μήνα.

Για την πρόταση του jerry banana, γενικά προτιμώ να παίζω τα παιχνίδια με τη σειρά που κυκλοφόρησαν, όπως αντίστοιχα και με τις ταινίες. Θεωρώ πως ό,τι βγαίνει πιο μετά βασίζεται στο/α προηγούμενο/α οπότε θα υπάρξουν και οι απαραίτητες αναφορές που διαφορετικά δεν θα είχαν νόημα.

WEEPING MODE ON. Όσον αφορά το φινάλε Malthador, ΔΥΣΤΥΧΩΣ μάλλον το έφαγα στη μάπα χωρίς να το περιμένω πριν πολύ καιρό σε ένα βίντεο με διάφορες αναλύσεις. Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν όντως από το RDR1 γιατί πάει καιρός και το είχα σταματήσει αμέσως, μα αυτό που θυμάμαι έμοιαζε με μία "far-west μεγαλοπρεπή και όχι πολύ feel-good στιγμή" που θα θα ταίριαζε σε φινάλε. Μα επειδή ελπίζω (λολ...) να μην είναι αυτό, σταματάω να το συζητάω εδώ για να μην το κάψω (ελπίζω σε κατανοήση από όλους). WEEPING MODE OFF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω ποιό twin έχεις, αλλά θα πας να βρεις το πρώτο game και θα το παίξεις. Αν έχεις Χ1 θα αγοράσεις το Χ360 game, αν έχεις PS4 θα βάλεις PS Now (10 ευρώ έχει ο πρώτος μήνας) και θα το τερματίσεις.

Μόλις ΒΙΩΣΕΙΣ ένα από τα καλύτερα φινάλε που έχει υπάρξει ποτέ σε game/ταινία/βιβλίο/άνιμε, θα έρθεις και θα με ευχαριστήσεις που σου άνοιξα τα μάτια.-

Ειναι διαθεσιμο το ps now στην Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Fotis13 said:

Ειναι διαθεσιμο το ps now στην Ελλαδα?

Όχι, με αμερικανικο account παίζει όμως. 

10 δολάρια έχει ο πρώτος μήνας, όχι 10 ευρώ λάθος έκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Όχι, με αμερικανικο account παίζει όμως. 

10 δολάρια έχει ο πρώτος μήνας, όχι 10 ευρώ λάθος έκανα. 

Α εγω δεν κανω τετοια ειναι του σατανα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποιο Site το προπαραγγείλατε και ποια έκδοση ???  Τα πιο πολλά site δεν δίνουν τα pre order bonus και μου έρχετε να το παραγγείλω απευθείας απο το Store ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Speed είπε

Απο ποιο Site το προπαραγγείλατε και ποια έκδοση ???  Τα πιο πολλά site δεν δίνουν τα pre order bonus και μου έρχετε να το παραγγείλω απευθείας απο το Store ...

Αυτο ακριβως ηθελα να ρωτησω και εγω βεβαια θα προτιμουσα να μου πουν ελλαδας για να στηριζουμε και τον τοπο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jerry banana είπε

θα προτιμουσα να μου πουν ελλαδας για να στηριζουμε και τον τοπο μας.

Τι εννοεις να στηριζουμε τον τοπο μας,Ελληνικη ειναι η rockstar?

Ουτε οι αλυσιδες ''ζουν''απο τις πωλησεις των video games .

Τα μικροτερα σκρουτζομαγαζα,σιγουρα δεν προκειται να κλεισουν γιατι εχουν ολη την πελατεια(περαν απο περιοδους εκπτωσεων)απο τις αλυσιδες με τις χαμηλοτερες τιμες τους.

Επισης τα παιχνιδια της Rockstar που εχουν και δυνατο online παντα πουλανε ακομα και στην Ελλαδα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, 4saken είπε

Εχω την εντυπωση οτι δεν εχουμε καταλαβει για τι παιχνιδαρα μιλαμε.

Εχουμε, αλλα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα :P

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...