Προς το περιεχόμενο

Πρώτες εικόνες του νέου MacBook Pro με OLED μπάρα αφής και Touch ID


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 5 χρόνια συνύπαρξης με macbook pro 15" έκανα την αλλαγή σε surface pro 4, χαίρομαι κάθε στιγμή μαζί του. Η χρηστικότητα και εμπειρία χρήσης σε φοβερά επίπεδα. Θεωρώ ότι για πολλούς μπορεί να γίνει μια πολύ καλύτερη επιλογή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυδέποτε θ' αγόραζα λάπτοπ, το θεωρώ ανούσιο εφόσον δεν μετακινούμε για την δουλειά μου κτλ.

Αν χρειάζομαι κάτι "mobile" (κινούμενο) για διασκέδαση, "σερφάρισμα" κτλ., μια χαρούλα κάνει τη δουλειά του ένα iPad, γιατί να αγοράσω έναν (πάντοτε) πιο ακριβό υπολογιστή, παν-μικρο στο μέγεθος, με ελάχιστη αυτονομία (σε σχέση με tablet ή desktop);

 

Το δε εικονιζόμενο, είναι (παραδόξως) και πολύ άσχημο (οπτικά). Γιατί τα κατάμαυρα κουμπιά, σε κατάλευκο πλαίσιο;;; Χάθηκαν να βάλουν μπεζ ή λευκά πλήκτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rumours αναφερουν οτι θα παιχτουν 3 macbooks.....

 

Τα κλασσικα pro's 13'' & 15'' και το 3ο εικαζεται οτι θα ειναι Macbook 13'' (πιο δυνατο απο το 12'') 

 

Αν ισχυει κατι τετοιο, λογικα μας αποχαιρετα η σειρα Air! (ή μπορει και οχι)

 

Το θέμα είναι οτι το air ξεκινά από τα $899/$999 ενώ το macbook από τα $1299.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω δια την ομήγυρη,αλλά με αρέσει σαν ιδέα.

Εάν συνοδεύεται από κατάλληλο UI πιστεύω ότι θα αυξήσει την παραγωγικότητα/ευκολία χρήσης.

 

Από την άλλη εάν είναι απλά τα F-buttons σε ηλεχτρονική μορφή, τότε θα είναι απλά μια παπαρια και μοντερνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βάλουν οθόνη αφής σε macbook, ο κόσμος θα ζητήσει και κανονική ταμπλέτα με macOS. Αυτό θα κάνει κακό στο iOS στο οποίο η εταιρία επενδύει πολύ.

 

Δεν ειχαν πει οτι θα ενοποιησουν το iOS με το MacOS ?

 

Για την οθονη αφης το θεωρω χαζο σε κατι που εχει καρφωμενο πανω του πληκτρολογιο και ποντικι αλλα μια ταμπλετα 10-11 ιντσων με MacOS θα ηταν σουπερ.

 

Πχ εγω τα macbook παντα τα γουσταρα και ειχα αρκετα στο παρελθον αλλα τα ipad ποτε δεν τα συμπαθησα.

 

Σκεψου ενα ipad με dual boot μην πω με τριπλο δηλαδη και Windows με κατι σαν το boot camp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυδέποτε θ' αγόραζα λάπτοπ, το θεωρώ ανούσιο εφόσον δεν μετακινούμε για την δουλειά μου κτλ.

Αν χρειάζομαι κάτι "mobile" (κινούμενο) για διασκέδαση, "σερφάρισμα" κτλ., μια χαρούλα κάνει τη δουλειά του ένα iPad, γιατί να αγοράσω έναν (πάντοτε) πιο ακριβό υπολογιστή, παν-μικρο στο μέγεθος, με ελάχιστη αυτονομία (σε σχέση με tablet ή desktop);

 

Το δε εικονιζόμενο, είναι (παραδόξως) και πολύ άσχημο (οπτικά). Γιατί τα κατάμαυρα κουμπιά, σε κατάλευκο πλαίσιο;;; Χάθηκαν να βάλουν μπεζ ή λευκά πλήκτρα;

 

Αδυνατώ να εντοπισω το καταλευκο πλαισιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα αϊφονια δεν τα παω αλλα τα μακμπουκια παντα τα γουσταρα.

 

Αλλα την φτωχια μου μεσα το 13αρι το εδωσα για την βαπτιση του γιου και το 15αρι για να παρω το μπρικι το Corsa  

LEFTERISSSS POYLA THN GYNAIKA RE KAI MAC PRO :P :P :P

 

 

 

Πλακα κανεις θα πρεπει να δωσω και τον υπολογιστη της υπογραφης μου δωρο για να την παρουν :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην ξεχναμε και τις φημες που ακουγονται για αντικατασταση των intel επεξεργαστων με ARM σε καποιο σημειο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυδέποτε θ' αγόραζα λάπτοπ, το θεωρώ ανούσιο εφόσον δεν μετακινούμε για την δουλειά μου κτλ.

Αν χρειάζομαι κάτι "mobile" (κινούμενο) για διασκέδαση, "σερφάρισμα" κτλ., μια χαρούλα κάνει τη δουλειά του ένα iPad, γιατί να αγοράσω έναν (πάντοτε) πιο ακριβό υπολογιστή, παν-μικρο στο μέγεθος, με ελάχιστη αυτονομία (σε σχέση με tablet ή desktop);

 

Το δε εικονιζόμενο, είναι (παραδόξως) και πολύ άσχημο (οπτικά). Γιατί τα κατάμαυρα κουμπιά, σε κατάλευκο πλαίσιο;;; Χάθηκαν να βάλουν μπεζ ή λευκά πλήκτρα;

Αφού δεν σε ενδιαφέρουν καθόλου τα λάπτοπς γιατί μπαίνεις σε είδηση για λάπτοπ και σχολιάζεις κιόλας; Ο κόσμος δεν αγοράζει λάπτοπ μόνο για να σερφάρει και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. Ελάχιστη αυτονομία οι 6 ώρες+ ; Συγκρίνεις αυτονομία ultrabook με desktop; Που λειτουργεί μόνο με πρίζα; Όντως τώρα;;;

 

Πολύ άσχημο οπτικά το macbook; Το λευκό που είναι; Εγώ για ασημί το βλέπω όπως σε όλα τα macbook. Καλά με τα μπεζ κουμπιά με αποτελείωσες! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ μπεζ κουμπιά;;;;

 

Φίλε συγγνώμη αλλά δεν άντεξα να μην το σχολιάσω.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την οθόνη αφής έχω να πω, ότι εδώ και ενάμιση χρόνο που δουλεύω με το Inspiron της Dell, δεν μπορώ να φανταστώ ποτέ ξανά λάπτοπ χωρίς οθόνη αφής. Μεγάλη ευκολία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εικονα φαινεται οτι το πληκτρολογιου θα ειναι σαν το κακιστο πληκτρολογιο του macbook 12".

 

Μου φαινεται αδιανοητο να κανουν τετοιο λαθος.

 

Σε πάρα πολύ κόσμο αρέσει και εμού συμπεριλαμβανομένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...