Προς το περιεχόμενο

πολυμπριζο ασφαλειας


Kotsos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν το είχα ψάξει και πολύ πείρα αυτό λόγω της τιμής του και των 9 θέσεων που έχει, τώρα πόσο καλό είναι η όχι ελπίζω να μην χρειαστεί να το ανακαλύψω στην πορεία, αλλά η 9 του θέσεις με βόλεψαν πάρα πολύ.

εννοεις για να το βαλεις πανω σε ups? ή σκετο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως δεν το είχα ψάξει και πολύ πείρα αυτό λόγω της τιμής του και των 9 θέσεων που έχει, τώρα πόσο καλό είναι η όχι ελπίζω να μην χρειαστεί να το ανακαλύψω στην πορεία, αλλά η 9 του θέσεις με βόλεψαν πάρα πολύ.

 

Rated current: 10A - 155J ενώ το APC λέει 10Α - 2690 Joules.

Οπότε έχει καλύτερη προστασία το apc αν ισχύουν τα νούμερα.

Γενικά στα noname δεν είναι σαφή τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Προσωπικά δεν έχω χρειαστεί ποτέ ups για οικιακή χρήση. Αν τα ηλεκτρολογικά σου είναι σωστά συνήθως δεν έχεις πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν αξίζει τα 100+ ευρώ κόστος αγοράς και τα 30-40 ευρώ ανά 2-3 χρόνια που χρειάζεται για αλλαγή μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rated current: 10A - 155J ενώ το APC λέει 10Α - 2690 Joules.

Οπότε έχει καλύτερη προστασία το apc αν ισχύουν τα νούμερα.

Γενικά στα noname δεν είναι σαφή τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Προσωπικά δεν έχω χρειαστεί ποτέ ups για οικιακή χρήση. Αν τα ηλεκτρολογικά σου είναι σωστά συνήθως δεν έχεις πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν αξίζει τα 100+ ευρώ κόστος αγοράς και τα 30-40 ευρώ ανά 2-3 χρόνια που χρειάζεται για αλλαγή μπαταρίας.

Και τα ηλεκτρολογικά να είναι καλά ένας κεραυνός να πέσει μια καλή αυξομείωση να κάνει...όλο και κάτι θα κλαις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα accupower και στα δυο άλλαξε η τιμη τους...πηγα να παραγγειλω τωρα και εχουν ανεβει οι τιμες και στα 2..το 2000va που ελεγα να παρω απο 153 λεει 197 τωρα...τα οποια δεν τα δινω οχι...ειναι τελειως εκτος budget...
με βλεπω για το πολυμπριζο τελικα που το εχω και τοσα χρονια να τελειωνουμε κιολας...

edit: αυτό τι λεει? http://www.e-shop.gr/powertech-pt-2000-line-interactive-ups-2000va-1400w-p-PER.664359

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρειάζεσαι τα 2000va πραγματικά;

 

Καλύτερα πάρε επώνυμο (eaton-apc) σε λιγότερα va εκτός και αν έχεις πράγματι τόσο μεγάλο φορτίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

650 watt οπως ειπα και παραπανω θελω μονο για το pc...το τροφοδοτικο ειναι 750 και επειδη μελλοντικα δεν ξερω τι αναβαθμισεις μπορει να γινουν θελω να ειμαι σιγουρος οτι αυτο που θα παρψ θα το καλυπτει ακομα και αν το φτασω να θελει και τα 750 watt που λεει ο λογος. μετα εχω 2 μονιτορ και μια τηλεοραση που ειναι και αυτη σαν 3 μονιτορ πολλες φορες. ηχεια 2.1 ή αλλο συστημα home cinema 5.1 αναλογως την περισταση. και ρουτερ...ολα αυτα θα ηθελα αν μπορουν να κλυπτονται απο το ups. βεβαια θα μου πεις το σημαντικοτερο ειναι η μοναδα μονο. αλλά μιλαω με την προυποθεση που με μικρη διαφορα μπορουσα να τα καλυπτω ολα. οπως ας πουμε με το accupower που ειχα βρει και ειχα ποσταρει παραπανω...αλλα η τιμη του ανεβηκε πολυ...ξαφνικα σημερα...
στα 150 που υπολογιζα να δωσω για το accupower των 2000va έχει σε apc σε αντιστοιχη τιμη στα 1400va.

το powertech που ρωτησα 2 ποστ πιο πανω εχει καποιος υποψην τιποτα γιαυτο? τι λεει σαν ups? δεν βρηκα πολλα σχολια αλλα τα περισσοτερα δεν ηταν ασχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς σου λέω. Τα φθηνά δεν είναι ιδιαίτερα καλής ποιότητας.

Συχνό φαινόμενο να φουσκώνουν οι μπαταρίες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το accupowe δεν θα εχει θεμα με μπαταριες ενα καλα ups η τιμη του ειναι κοντα στα 200 μονο ενα μαγαι στο skroutz το εχει στα 150 αλλα ποτε δεν το εχει διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα accupower υπερτιμημένα είναι. Εμένα μου έχουν σκάσει μπαταρίες και από αυτά.

 

Στα χρήματα που δίνεις υπάρχει αυτό:

http://www.skroutz.gr/s/2985805/Accupower-ISY-Line-Interactive-2200VA.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Accupower είναι αξιόπιστη μάρκα αλλά πολλά τα 200€ γ αυτό που το θέλεις.

 

Εγώ δεν θα τα έδινα.

τι θα προτινες?

και τα accupower υπερτιμημένα είναι. Εμένα μου έχουν σκάσει μπαταρίες και από αυτά.

 

Στα χρήματα που δίνεις υπάρχει αυτό:

http://www.skroutz.gr/s/2985805/Accupower-ISY-Line-Interactive-2200VA.html

στο σχολιο απο κατω λεει βεβαια οτι κανει υπερβολικο θορυβο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω να παω σε ενα καλο πολυπριζο ασφαλειας της apc των 16-17 ευρω...οπως ειχα αρχικα πει και να τελειωνω...ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν με το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apc και μονο apc . APC και ξανα apc. apc και ξερο ψωμι. δοκιμασμενο στις ακραιες συνθηκες ΔΕΗ της Μυτιληνης. Αλλα και μαλακιες του ΟΤΕ. μια φορα την επαθα με ups και ενα πολυπριζο με δηθεν προστασια Trust μαρκας. απο εκει και περα με εσωσαν τα APC. μια φορα περασε υπερταση απο ΟΤΕ, και καηκε το πορτ πανω στο apc και σωθηκαν τα υπολοιπα. πελατης κατεληξε με λιωμενη μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...