Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro από την Apple με Touch Bar και Touch ID


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 598
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν. Δουλεύω σε Mac από το 2004. Έχω μια επιχείριση με 12 άτομα προσωπικό. Το domain είναι google. Τα προγράμματα -εμπορικά κτλ- είναι windows. Παιδιά δεν μπορώ να αλλάξω. Είναι το πως έχει μάθει κανεις. Δουλεύω λοιπόν σε iMac,MacBook Pro, iphone και iPad ενώ όλη σχεδόν η υπόλοιπη επιχείριση δουλεύει σε windows 9και android).

 

Ασχολείστε με πράγματα που δεν συγκρίνονται. Ξεχνάτε όμως τα πολύ απλά. Πχ. UI.

 

Βρείτε μου έναν αλλά μόνο έναν τρόπο να πάω από iOS και Mac OS σε windows.

 

Και μιλάω για το όλο οικοσύστημα. Όλα τα αλλά είναι να χαμέ να λέγαμε.

 

Η apple το έπιασε το νόημα. Οι άλλοι τι; μάλλον δεν καταλαβαίνουν.

 

Ps. Ωραίο το surface αλλά τι θα γινει με τα windows 10; δεν περιμέναμε κάτι καλυτερο; Για τους business πελάτεςMicrosoft είσαι απογοητευση. Εξαιρεση το office 365-one drive που τους έχεις καταπιεί. Κι αυτό λόγω του κόμπλεξ της apple που θέλει να το κάνει διαφορετικά.

 

Συνεχίζω με Mac και iOS. Real computing

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν τρελά:

-Μεγάλο touchpad

-Επιλογή στο 13άρι για no touch bar

-Space Gray

 

Δεν μου άρεσαν καθόλου:

-No magsafe

-USB Type C only

-Άνοδο στην τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο και η μπάρα ευπρόσδεκτη προσθήκη, όμως από τη στιγμή που υπάρχει το surface book στην αγορά, απλά δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

next.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα υπόλοιπα μοντέλα τι θα κάνουν;! Τίποτα; Εμείς δηλαδή που περιμένουμε πόσο καιρό να πάρουμε ένα λίγο πιο καινούργιο μοντέλο κοντά στα 1250€ τι θα κάνουμε; Μηδέν επιλογές;

 

Απίστευτα νεύρα...

images?q=tbn:ANd9GcTpmBReavC0j-8Ua6XuWr9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν ειμαι επαγγελματίας μπορω να αγοράσω ενα; Η το μαγαριζω το μηχανημα; Για λιγο fb το θέλω.. Οπως οι περισσότεροι επαγγελματίες εδω μέσα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο ακούω συνέχεια design...design...design....2016 και 8gb ραμ δώσε 1500 στο φθηνότερο, πάρε και μια ενσωματωμένη gpu και touchbar για emoji και είσαι yolo designer, hipster παραγωγικός με ένα design μηχάνημα...παίξε games σε laptop με μεταλλική κατασκευή 1 ωρα και μετά γύρνα το ανάποδα να ψήσεις μια μπριζόλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φούστη, και το 'λεγα στο προηγούμενο ποστ, θα πάει 1499 η αρχική, αλλά περίμενα ΜΕ το touch bar ΚΑΙ 16 gigs ram. Ντάξει μας έστειλε όλους με τις τιμές της. To καλύτερο είναι ότι η τιμή του προηγούμενου μοντέλου ανέβηκε από 999 λίρες στις 1249(!), προφανώς ως αντίποινα για το Brexit. Μάλλον πάω για το regular model, αφού νομίζω πιο πολύ θα με ξεβολέψει το touch bar παρά θα με βολέψει, μιας και θα πρέπει να κοιτάω κάτω κάθε φορά που θα ανεβάζω τη φωτεινότητα ή την ένταση (δεεεν πρόκειται ποτέ να κάνω τις κωλοτούμπες που έκανε η μανδάμ στο Photoshop, ούτε τα καγκουριλίκια του άλλου τέντιμπόι), αντί να χρησιμοποιώ το muscle memory όμορφα και γρήγορα. Πάντως πραγματικά θα μπορούσε τουλάχιστον να είχε βάλει ένα touch id στο regular μοντέλο ξέρωγώναούμ. Άσε που το regular μοντέλο είναι ατόφιο ξεκάρφωμα για να μπορούν να δικαιολογηθούν κάπως οι τιμές του touch bar μοντέλου. Αυτά τα χαριτωμένα της Apple δεν μπορώ. Anyways, φύγαμε για 13" Space Grey Macbook Pro 2016. 1304 λίρες με student discount. Άντε να δούμε!

​Αν είσαι Άγγλια μπορείς με το student discount να πάρεις σε πολύ καλή τιμή το νέο Dell XPS 13. Το χρησιμοποιώ εδώ και ένα μήνα στην δουλειά και σου μιλάω ειλικρινά ότι είναι το καλύτερο λάπτοπ που έχω δουλέψει , και έχουν περάσει σχεδόν όλα από τα χέρια μου λόγω δουλειάς. macbooks, thinkpads, zenbooks. Έχει απίστευτη αυτονομία (10+ ώρες), υπέροχη infinity edge οθόνη, και είναι εντυπωσιακά δυνατό για ultrabook με πολύ γρήγορο nvme pci δίσκο,και ποιοτική κατασκευή. Πάρτο, και θα με ευχαριστείς μετά, στο εγγυώμαι. 

 

​Ειλικρινά, ξεκολήστε από την χολέρα του marketing της apple. Υπάρχουν πολύ καλύτερες και συμφερότερες επιλογές σήμερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε ένας αγοράζει ότι θέλει σύμφωνα με τα γούστα του, τις ανάγκες της εργασίας του, και την οικονομική του κατάσταση. Δεν μου πέφτει λόγος εάν σε κάποιον ταιριάζουν τα Windows αποκλειστικά για την δουλειά που κάνει ή το Mac OS . Φτάνει όμως πια η καραμέλα με τα χρήματα είναι τόσο ακριβό το Mac η Apple σας τα παίρνει είστε θύματα της Apple κτλ. Ο καθένας εφόσον έχει χρήματα τα διαθέτει σε ότι θέλει πως την έχουν δει κάποιοι σωτήρες της τσέπης των άλλων μισών;

Θέλω να πάρω MacBook για τους δικούς μου xy λόγους και έχω τα χρήματα εσένα ρε φίλε που πετάγεσαι και μου λες ότι με εκμεταλλεύονται ότι είμαι θύμα της Apple τι σε κόφτει;;;; Μαζί βγάλαμε τα χρήματα; Τα κόβω μήπως απο την οικογένεια σου ;;;;; Αν δηλαδή πάρω ενα surface αντι για mac η δικιά σου ζωή θα αλλάξει; Θα γίνει καλύτερη; Θα έχεις την ικανοποίηση ότι έβαλες κάποιον στον ίσιο δρόμο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ην κακη ιδεα το τατς μπαρ το κακο ειναι οτι εκει εξω υπαρχουν κατι μηχανακια ονοματι σαρφεις

 

απο την αλλη βεβαια το κοσμημα το σαρφεις τρεχει 10ρια  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...