Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο μπαφος προκαλει Ολων των ειδων τις ψυχωσεις. Αν νομιζεις οτι ειναι ενα αθωο φυτο εισαι απλα αφελης.

 

Μπορείς να το στοιχειοθετήσεις;

 

Ερωτήματα

  1. Τί είναι ο μπάφος;
  2. Ποιά τα είδη του μπάφου;
  3. Περιέχει ουσίες επιβλαβείς;
  4. Αν ναι, σε ποιές ποσότητες και με ποιόν τρόπο πρόσληψης είναι επιβλαβείς και σε ποιο βαθμό;
  5. Ποιές οι συνέπειες και που ακριβώς στον οργανισμό μας;
  6. Στην Ολλανδία που ακούμε πως γίνεται ελεύθερα χρήση κάνναβης οι πολίτες είναι μόνιμα άρρωστοι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγάλουν το THC όπως κυκλοφορεί η νικοτίνη και είμαστε μέσα. Εγώ δε το αγγίζω γιατί θα πρέπει πάλι να βάζω καπνούς μέσα μου. Αν το βγάλουν για να το ατμίζουμε πάμε φούλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείς να το στοιχειοθετήσεις;

 

Ερωτήματα

  1. Τί είναι ο μπάφος;
  2. Ποιά τα είδη του μπάφου;
  3. Περιέχει ουσίες επιβλαβείς;
  4. Αν ναι, σε ποιές ποσότητες και με ποιόν τρόπο πρόσληψης είναι επιβλαβείς και σε ποιο βαθμό;
  5. Ποιές οι συνέπειες και που ακριβώς στον οργανισμό μας;
  6. Στην Ολλανδία που ακούμε πως γίνεται ελεύθερα χρήση κάνναβης οι πολίτες είναι μόνιμα άρρωστοι;

 

Και βασικά τι είναι ψυχώσεις και μερικές απο τις συνηθέστερες που "προκαλεί" ο μπάφος...

 

και πως έχει αποδειχτεί αυτό (πχ ο γιος της κυρατασούλας δεν βγαίνει απο το σπίτι του ποτέ και πίνει μπάφο άρα ο μπάφος φταίει; )

Ας βγάλουν το THC όπως κυκλοφορεί η νικοτίνη και είμαστε μέσα. Εγώ δε το αγγίζω γιατί θα πρέπει πάλι να βάζω καπνούς μέσα μου. Αν το βγάλουν για να το ατμίζουμε πάμε φούλ.

μια λέξη για εσένα να την googlάρες vaporizer 100% ατμός με THC κτλ χωρίς πίσσες ή όποιο άλλο προϊόν καύσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου φαινεται παντως γενικα καλη λυση, το ηλεκτρονικο ηταν καλη λυση γιατι περαν της ελλειψης πισσας ειχε και σχετικα μηδενικο κοστος οσον αφορα τα υγρα.Το να παρεις ενα μηχανημα οπου και για αυτο δεν υπαρχουν ερευνες και να ανεβασεις στην ουσια το κοστος του καπνισματος απλα δεν μου φαινεται ιδιαιτερα λογικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου που κάπνιζε χρόνια και αρκετά είναι πλέον χρήστης iqos και είναι πολύ ευχαριστημένος! Ηλεκτρονικά κλπ δεν τον είχαν καλύψει.

 

Άλλος φίλος όμως που δοκίμασε δεν του άρεσε. Άρα μάλλον είναι τι ταιριάζει στον καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου που κάπνιζε χρόνια και αρκετά είναι πλέον χρήστης iqos και είναι πολύ ευχαριστημένος! Ηλεκτρονικά κλπ δεν τον είχαν καλύψει.

 

Άλλος φίλος όμως που δοκίμασε δεν του άρεσε. Άρα μάλλον είναι τι ταιριάζει στον καθένα.

 

Το iQOS είναι παράγωγο τσιγάρου. Για αυτό και τους χρήστες του, τους κατατάσσω στους καπνιστές.

Απλά αντί για αναπτήρα, πατάνε ένα κουμπί.

Κατά τα λοιπά, καπνός είναι αναμεμειγμένος με φυτική γλυκερίνη και πιεσμένος σε χαρτί. Δηλαδή κανονικό τσιγάρο.

Η διαφορά είναι στο σημείο καύσης όπου στο iQOS ξεκινά από μέσα προς τα έξω και δεν φτάνει στο χαρτί.

Σιγά τα ωά εν ολίγοις.

Τα χρήματα σας πάλι σε καπνοβιομηχανίες καταλήγουν που βρήκαν ένα διαφορετικό τρόπο να σας τα παίρνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια διαφορά.

 

Τα υποπροιόντα της καύσης προσπαθούμε να αποφύγουμε, πέρα από τα εκατομμύρια των ουσιών που περιέχει το κλασικό τσιγάρο.

 

Η νικοτίνη αυτή καθ' αυτή δεν είναι που κάνει την ζημιά στην υγεία, αυτή ευθύνεται για τον εθισμό, αλλά την ζημιά την προκαλούν οι υπόλοιπες συμπληρωματικές ουσίες από την μία και πίσσα κτλ. λόγω της καύσης.

 

Οι παστίλιες νικοτίνης π.χ. ή τα τσιρότα σε καμιά περίπτωση δεν προκαλούν την ίδια ζημιά στην υγεία όσο το τσιγάρο, απλά νικοτίνη παίρνεις. Απλά δεν δουλεύουν γιατί το τσιγάρο δεν είναι μόνο πρόσληψη νικοτίνης, είναι και η όλη διαδικασία που έχεις συνηθίσει, η τελετουργία, θες μαζί με το καφεδάκι και κάτι στο χέρι, να φυσάς, κτλ.

Δε κατάλαβες τι λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπαφος προκαλει Ολων των ειδων τις ψυχωσεις. Αν νομιζεις οτι ειναι ενα αθωο φυτο εισαι απλα αφελης.

 

ναι αλλα οχι ακριβως ετσι δεν ειναι τοσο οτι προκαλει ψυχωσεις οσο οτι τις φερνει στην επιφανεια εφοσον υπαρχει προδιαθεση

σε καθε περιπτωση ειναι ενα κοινο ναρκωτικο ο ολος τροπος χρησης ειναι καθαρα ναρκωτικο ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε

απλα πραματα πινεις κανεις κεφαλι οπως και με ολα τα υπολοιπα , επισης επειδη ειναι φυτικο κατι δεν σημαινει οτι ειναι ακινδυνο αν φας ατροπο μπελαντονα μπορει να πεθανεις και αυτο φυτικο ειναι 

Παρακαλώ να μην αρχίσουμε τα reviews  και τις αναλύσεις σχετικά με τον ...μπαφο!

συγνωμη θεωρησα σωστο να γραψω 2 πραματα γιατι ισως καποιοι τα διαβασουν και φερθουν εξυπνα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iQOS είναι παράγωγο τσιγάρου. Για αυτό και τους χρήστες του, τους κατατάσσω στους καπνιστές.

Απλά αντί για αναπτήρα, πατάνε ένα κουμπί.

Κατά τα λοιπά, καπνός είναι αναμεμειγμένος με φυτική γλυκερίνη και πιεσμένος σε χαρτί. Δηλαδή κανονικό τσιγάρο.

Η διαφορά είναι στο σημείο καύσης όπου στο iQOS ξεκινά από μέσα προς τα έξω και δεν φτάνει στο χαρτί.

Σιγά τα ωά εν ολίγοις.

Τα χρήματα σας πάλι σε καπνοβιομηχανίες καταλήγουν που βρήκαν ένα διαφορετικό τρόπο να σας τα παίρνουν.

Καλά από μένα δεν έχουν πάρει ούτε δραχμή, ούτε ευρώ!

 

Για τα άλλα που γράφεις πιθανόν ισχύουν, δεν έχω κάτσει να τα ψάξω. Απλά είδα το θέμα και θυμήθηκα που βρήκα τον φίλο μου πρόσφατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iQOS είναι παράγωγο τσιγάρου. Για αυτό και τους χρήστες του, τους κατατάσσω στους καπνιστές.

Απλά αντί για αναπτήρα, πατάνε ένα κουμπί.

Κατά τα λοιπά, καπνός είναι αναμεμειγμένος με φυτική γλυκερίνη και πιεσμένος σε χαρτί. Δηλαδή κανονικό τσιγάρο.

Η διαφορά είναι στο σημείο καύσης όπου στο iQOS ξεκινά από μέσα προς τα έξω και δεν φτάνει στο χαρτί.

Σιγά τα ωά εν ολίγοις.

Τα χρήματα σας πάλι σε καπνοβιομηχανίες καταλήγουν που βρήκαν ένα διαφορετικό τρόπο να σας τα παίρνουν.

 

Έχει 2 σημαντικές διαφορές, δεν έχει πίσσα κι επειδή δεν καίει το τσιγάρο αλλά το θερμαίνει, δεν έχεις και τα επιβλαβή παράγωγα της καύσης.

​Όπως και να το κάνεις, είναι καλύτερη επιλογή από το τσιγάρο, για κάποιον που δεν μπορεί χωρίς να καπνίσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 2 σημαντικές διαφορές, δεν έχει πίσσα κι επειδή δεν καίει το τσιγάρο αλλά το θερμαίνει, δεν έχεις και τα επιβλαβή παράγωγα της καύσης.

​Όπως και να το κάνεις, είναι καλύτερη επιλογή από το τσιγάρο, για κάποιον που δεν μπορεί χωρίς να καπνίσει.

 

Πως από στερεό σώμα θα βγει καπνός χωρίς καύση; Το marketing κάνει καλή δουλειά στην Παπαστράτος πάντως.

 

Όπως και να έχει, εδώ και χρόνια υπάρχει το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο το οποίο παράγει ατμό, κάνοντας χρήση υγρών αναπλήρωσης και κατ' επιλογή νικοτίνης σε ποσόστωση που ο χρήστης επιλέγει.

Έχει δε πληθώρα γεύσεων.

Είναι κατά 99% λιγότερο επιβλαβές από κάθε προϊόν καπνού (είτε τσιγάρο, είτε iQos).

 

Γενικά, όχι άλλα χρήματα σε καπνοβιομηχανίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...