Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Μιας και ανέφερε κάποιος φίλος αν έχει δοκιμάσει κανείς το Ploom X ας πω εν ολίγοις την εμπειρία μου.

Καταρχάς ήμουν χρήστης του Iqos από τις αρχές του 2017 (7 χρόνια δηλαδή) αλλά απ' όταν βγήκαν τα Terea και το Iluma ένοιωθα ότι δε με καλύπτουν. Δεν ξέρω αν ήταν η γεύση ή το χτύπημά τους αυτό που δε μου άρεσε, κάτι όμως δεν μου καθόταν καλά. Να σημειώσω ότι κάπνιζα τα Sienna. Φέτος το καλοκαίρι ξεκίνησα τα πειράματα, και αφού πέρασα από Glo και Pulze Id που και αυτά δε με κάλυπταν, ήρθε ο Δεκέμβριος και ανακάλυψα το Ploom x και τα Camel sticks. Πραγματικά άλλο επίπεδο γεύσης και αίσθησης. Καμία μυρωδιά στο χώρο σε σχέση με τα iqos, καθαρή γεύση στο στόμα, ικανοποιητικό χτύπημα, και γενικά ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε θερμαινόμενα. Και πραγματικά τα έχω δοκιμάσει όλα. Έχουν 6 γεύσεις, αλλά αυτό που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι το Tan. Ακολουθούν το Burgundy και το Gold που είναι πιο ισορροπημένο από τα άλλα δύο και με ουδέτερο καπνικό άρωμα. Το Tan όμως έχει κάτι από αρωματικό καπνό και είναι απλά υπέροχο για τα δικά μου γούστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 12/4/2023 στις 6:00 ΜΜ, livornian7 είπε
 

Εάν θέλει κάποιος σύσταση, ας στείλει μήνυμα εχω 3 προσκλησεις για 20ευρω

Εαν υπαρχει κατι ακομα μπορεις να μου στειλεις ;

 

Στις 27/4/2023 στις 11:18 ΠΜ, Ezio είπε

Αν έχεις ακόμη, θέλω εγώ ένα.

Εχεις ακομα ; Αν ναι θα το ηθελα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/2/2024 στις 3:02 ΜΜ, drkkst είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Μιας και ανέφερε κάποιος φίλος αν έχει δοκιμάσει κανείς το Ploom X ας πω εν ολίγοις την εμπειρία μου.

Καταρχάς ήμουν χρήστης του Iqos από τις αρχές του 2017 (7 χρόνια δηλαδή) αλλά απ' όταν βγήκαν τα Terea και το Iluma ένοιωθα ότι δε με καλύπτουν. Δεν ξέρω αν ήταν η γεύση ή το χτύπημά τους αυτό που δε μου άρεσε, κάτι όμως δεν μου καθόταν καλά. Να σημειώσω ότι κάπνιζα τα Sienna. Φέτος το καλοκαίρι ξεκίνησα τα πειράματα, και αφού πέρασα από Glo και Pulze Id που και αυτά δε με κάλυπταν, ήρθε ο Δεκέμβριος και ανακάλυψα το Ploom x και τα Camel sticks. Πραγματικά άλλο επίπεδο γεύσης και αίσθησης. Καμία μυρωδιά στο χώρο σε σχέση με τα iqos, καθαρή γεύση στο στόμα, ικανοποιητικό χτύπημα, και γενικά ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε θερμαινόμενα. Και πραγματικά τα έχω δοκιμάσει όλα. Έχουν 6 γεύσεις, αλλά αυτό που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι το Tan. Ακολουθούν το Burgundy και το Gold που είναι πιο ισορροπημένο από τα άλλα δύο και με ουδέτερο καπνικό άρωμα. Το Tan όμως έχει κάτι από αρωματικό καπνό και είναι απλά υπέροχο για τα δικά μου γούστα. 

Το αγόρασα και εγώ σήμερα,είναι πολύ καλό και συμφωνώ μαζί σου,έχω μια απόρροια κάθε πότε καθαρίζει και πως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλημέρα. Η συσκευή καθαρίζεται πανεύκολα. Υπάρχουν και σχετικά βίντεο. Εγώ το καθαρίζω σπάνια. 1 η 2 φορές το μήνα. Έχει δικές του μπατονέτες καθαρισμού τις οποίες τις βρέχεις με λίγο νερό και καθαρίζεις στην ουσία μόνο τον πάτο της συσκευής. Η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από 1 λεπτό. Απλά μετά το ανοίγεις χωρίς να βάλεις τσιγάρο μέσα και το αφήνεις για μια συνεδρία για να εξατμιστεί η υγρασία. Αυτό μόνο. Χαίρομαι που σου άρεσε κι εσένα. Τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος που του αρέσει...🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

 

Έχει κανείς καμιά σύσταση των 20€ για το ploom bloom  ;; 

Επεξ/σία από Jethro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα κυκλοφορία συσκευής iqos iluma i 

https://vapemarketuae.org/https-vapemarketuae-org-product-category-iqos-devices/

https://item.rakuten.co.jp/iqos/6051/ 

https://www.trbusiness.com/regional-news/asia-pacific/philip-morris-international-launches-iqos-iluma-i-with-japan-duty-free/250301

【IQOS公式】アイコスイルマワン(ぺブルグレー)加熱式タバコデバイス本体

Πλέον περνάμε σε νέα εποχή όπου το holder μας, έχει οθόνη αφής όπου στην οποία απεικονίζεται η λειτουργίες της συσκευής κατά τη χρήση της. Επιπλέον, για πρώτη φορά, μπορούμε μετά την πάροδο των 3 πρώτων λεπτών από τα συνολικά 5, να σύρουμε είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω την οθόνη και η συνεδρία να σταματήσει για 8 λεπτά στο μέγιστο και μετά να συνεχίσουμε από εκεί που το αφήσαμε χωρίς να βγάλουμε το TEREA από τη θέση του. 

Ακόμα μία καινούρια λειτουργία που δεν υπήρχε πρωτίστως στη σειρά της Iluma, είναι η δυνατότητα 2 modes. Eco και Performance. Έχουμε τη δυνατότητα να προσθέσουμε άλλες 4 εισπνοές στις ήδη εργοστασιακές 14, αναλόγως τη χρήση που κάνουμε ο καθένας ξεχωριστά. Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως γίνεται και μάλλον μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου, θα μείνω με την απορία. 

Στο ζουμί τώρα....

Σε ερώτηση που έκανα σε chat, δεν ήξεραν καν για ποια συσκευή μιλάω...😂 άρα όπως καταλαβαίνετε μάλλον θα αργήσει. 

Επιπροσθέτως, προσπαθώ να θυμηθώ μετά από πόσο καιρό κυκλοφόρησε στην Ευρώπη η iluma, αφού παρουσιάστηκε στην Ιαπωνία. Πάντως τώρα, χωρίς να γνωρίζω αν παίζει κάπου ρόλο, πωλείται και στα ΗΑΕ (Αραβικά Εμιράτα) αν λέει κάτι σε κάποιον (σε μένα δεν λέει τίποτα) 

Λογικά έχουμε ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, harris231 said:

Νέα κυκλοφορία συσκευής iqos iluma i 

https://vapemarketuae.org/https-vapemarketuae-org-product-category-iqos-devices/

https://item.rakuten.co.jp/iqos/6051/ 

https://www.trbusiness.com/regional-news/asia-pacific/philip-morris-international-launches-iqos-iluma-i-with-japan-duty-free/250301

【IQOS公式】アイコスイルマワン(ぺブルグレー)加熱式タバコデバイス本体

Πλέον περνάμε σε νέα εποχή όπου το holder μας, έχει οθόνη αφής όπου στην οποία απεικονίζεται η λειτουργίες της συσκευής κατά τη χρήση της. Επιπλέον, για πρώτη φορά, μπορούμε μετά την πάροδο των 3 πρώτων λεπτών από τα συνολικά 5, να σύρουμε είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω την οθόνη και η συνεδρία να σταματήσει για 8 λεπτά στο μέγιστο και μετά να συνεχίσουμε από εκεί που το αφήσαμε χωρίς να βγάλουμε το TEREA από τη θέση του. 

Ακόμα μία καινούρια λειτουργία που δεν υπήρχε πρωτίστως στη σειρά της Iluma, είναι η δυνατότητα 2 modes. Eco και Performance. Έχουμε τη δυνατότητα να προσθέσουμε άλλες 4 εισπνοές στις ήδη εργοστασιακές 14, αναλόγως τη χρήση που κάνουμε ο καθένας ξεχωριστά. Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως γίνεται και μάλλον μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου, θα μείνω με την απορία. 

Στο ζουμί τώρα....

Σε ερώτηση που έκανα σε chat, δεν ήξεραν καν για ποια συσκευή μιλάω...😂 άρα όπως καταλαβαίνετε μάλλον θα αργήσει. 

Επιπροσθέτως, προσπαθώ να θυμηθώ μετά από πόσο καιρό κυκλοφόρησε στην Ευρώπη η iluma, αφού παρουσιάστηκε στην Ιαπωνία. Πάντως τώρα, χωρίς να γνωρίζω αν παίζει κάπου ρόλο, πωλείται και στα ΗΑΕ (Αραβικά Εμιράτα) αν λέει κάτι σε κάποιον (σε μένα δεν λέει τίποτα) 

Λογικά έχουμε ακόμα. 

Στην Ιαπωνία αν τα λέει καλά ο Γουγλης κυκλοφόρησε 08/2021 και το δικό μου post εδώ που το είχα πάρει day one είναι 30/06/2022. 

Αν γίνει το ίδιο και τώρα θέλει λίγη υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απο 15 Απρίλη οι νέοι ράβδοι "μηδενικού καπνού" LEVIA θα είναι διαθέσιμα "Στα κανάλια της IQOS" όπως μου το ανέφεραν αυτοί. Απο ότι κατάλαβα απο 15 Απρίλη θα είναι διαθέσιμα για παραγγελία μονο online, ενώ αργότερα θα γίνουν διαθέσιμα και σε φυσικά καταστήματα. Σε 2 γεύσεις σύμφωνα με τη γκουγκλ, μια που πλησιάζει τα mauve wave, και άλλη μια που συνοψίζεται σε "Κρέμα με μέντα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...