Προς το περιεχόμενο

Έως 15% πιο γρήγορος ο Chrome browser στα Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους εβγαλα ολους και κρατησα μονο τον edge.

 

Ειδικα ο chrome δεν εβγαινε με τιποτα απο το pc , ηθελα ειδικο προγραμμα για να κανω απεγκατασταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε λάπτοπ Intel Core 2 duo, 4 giga ram με 10άρια κάνει δύο χρόνια ν' ανοίξει. Ο mozilla ένα χρόνο. Το λάπτοπ άδειο, τοις πταίει;

Οτι το τρεχεις σε HDD 8ετιας μηπως; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου σε παρακαλώ ,πώς τρέχεις τον firefox με πάνω από ένα tabs χωρίς να κολάει το σύμπαν;Έχω 8 gb ram,την τελευταία έκδοση ,έχω δοκιμάσει πάρα πολλά πράγματα με ή χωρίς χωρίς plugins/addons/reset και πάλι κολάει.Εκεί που δεν κολάει είναι σε incognito mode με ενεργοποιημένα τα Plugins....Επίσης δεν κολάει (πολύ) στον desktop στην καινούρια έκδοση όταν ενεργοποιήσεις multiprocess,αλλά δεν υποστηρίζει ακόμα Touch οθόνες (έλεος δηλαδή Devs).

 

Clean Profile;

 

Να κάνω Clean Profile όταν χρησιμοποιώ τον Firefox σε 3 devises; Να σβήσω Bookmarks, passwords και user preferences;

Μα αυτός τότε δεν θα λέγετε browser. Ή θα έχω μηχάνημα να υποστηρίζει το software ή θα επιλέξω software ανάλογα με το hardware που έχω, όχι όμως ότι φταίει ο Firefox...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω windows 10 αλλά πραγματικά ο νεος internet explorer αξίζει τπτ?

Ναι, ιδίως για touch οθόνες ή multitouch touchpads. Δουλεύει εξαιρετικά, σε αντίθεση με όλους τους άλλους browsers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 4gb ram και win10 ο Edge πετάει. Firefox και Chrome σέρνονται πριν καν ανοίξουν. Βέβαια ο Edge δεν έχει add-ons αλλά εμένα με νοιάζει μόνο η ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω Clean Profile όταν χρησιμοποιώ τον Firefox σε 3 devises; Να σβήσω Bookmarks, passwords και user preferences;

Μα αυτός τότε δεν θα λέγετε browser. Ή θα έχω μηχάνημα να υποστηρίζει το software ή θα επιλέξω software ανάλογα με το hardware που έχω, όχι όμως ότι φταίει ο Firefox...

Δεν είπα τα αυτονόητα, ότι δηλαδή περνάς στο καινούργιο profile τα bookmarks κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα είναι και στον canary chrome είναι στη 56η έκδοση https://www.google.com/chrome/browser/canary.html δίνει μια εικόνα από το προσεχές μέλλον.

 

Πάντως ο stable chrome είναι ελαφρύτερος κι από τον opera τούτη τη στιγμή αυτή την αίσθηση έχω τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 4gb ram και win10 ο Edge πετάει. Firefox και Chrome σέρνονται πριν καν ανοίξουν. Βέβαια ο Edge δεν έχει add-ons αλλά εμένα με νοιάζει μόνο η ταχύτητα.

 

Έχει κάποιες επεκτάσεις για δειγματισμό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε λάπτοπ Intel Core 2 duo, 4 giga ram με 10άρια κάνει δύο χρόνια ν' ανοίξει. Ο mozilla ένα χρόνο. Το λάπτοπ άδειο, τοις πταίει;

ο δίσκος σου που κάνει 15 χρόνια να κασεδιασει...

 

εμένα στο pc με συνέχεια πάνω από 4 tab ανοιχτά ποτέ δεν έχω πρόβλημα με τον firefox... τώρα πως καταφέρνετε να κολλάτε έναν browser ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...