Προς το περιεχόμενο

Κόβεται ο ήχος σε Alpha HD σε τηλεόραση Samsung LED TV UE32K5500 32"


McFortinbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και σε εμένα διακόπτεται ο ήχος στο μοντέλο 48J6200 και είναι πολύ εκνευριστικό.

Δοκίμασα να κάνω εγγραφή usb στο εν λόγω κανάλι και το παράδοξο είναι πως η αναπαραγωγή της εγγραφής δεν εμφανίζει καμια απολύτως διακοπή. Άρα μάλλον καταρρίπτεται η θεωρία του προβλήματος στο σήμα του alpha hd. Πως είναι δυνατό να υπάρχει πρόβλημα στο τηλεοπτικό σήμα του σταθμού και τελικά να αναπαράγεται σωστά η εγγραφή του;

Δοκιμάστε και εσείς να δούμε τι γίνεται.

Το σίγουρο είναι ότι κάποιοι μας δουλεύουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κ σε μενα το κανει..εχω τη ue43ku6400!κ καποιες φορες πεφτει μαυρο στην οθονη κανα δευτερολεπτο!τη πηρα πριν 20 μερες..

ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗ SAMSUNG ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ALPHA KAI ANT1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πηγα στου γειτονα το σπιτι, εχει LG τηλεοραση, ειναι διπλα μου με την ιδια κεραια διπλανα σπιτια και δεν του κανει διακοπες στον ηχο...

Τελικα μηπως το προβλημα ειναι της SAMSUNG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στις λήψεις από Υμηττό.

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει το θεματάκι στον Alpha και είμαι Θράκη (Samsung TV κι εγώ). Οπότε μάλλον δεν έχει να κάνει με το κέντρο εκπομπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Θεσσαλονικη εδω με μια samsung 49KU6400 το προβλημα υπηρχε και συνεχιζει να υπαρχει. Πολυ μικρες διακοπες στον ηχο ανα 30 δευτερολεπτα. Το παρατηρω και στον πολυκαναλο ενισχυτη οτι την εν λογω στιγμη χανει το σημα του ηχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...