Προς το περιεχόμενο

Κόβεται ο ήχος σε Alpha HD σε τηλεόραση Samsung LED TV UE32K5500 32"


McFortinbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ειναι γνωστό το θεμα. Οπως αναφέρω εδω ΥΠΟΜΟΝΗ. Οσοι εχετε αγαπημενες εκπομπες στιν Alpha δειτε τον σε SD. Αναμονη λιγο να δουμε αν θα ενδιεφερθουν να το φταιξουν συντομα. Παντως αντιστοιχο θεμα με NOBA λυθηκε.

 

Ναι ειναι γνωστο το προβλημα σε πολλα μοντελα. Οχι μονο Samsung. Το εχω αντιμετωπισει με πολλους πελατες μου (με samsung). Σε συνεργασια με τεχνικους τους εμαθα οτι το προβλημα θα λυθει συντομα με αναβάθμιση.

 

Εχει να κανει με την φερουσα της συχνοτητας. Ευκολο να λυθει. Υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το πρόβλημα αν και είχε διορθωθεί όπως είχε αναφερθεί, ξαναεμφανιστηκε σήμερα. Δεν ξέρω αλλα μάλλον κάποιος ευθύνεται και θα πρέπει να ενημερωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δεν εξαφανίστηκε.

 

Αλεξανδρούπολη με κεραία σε Πλάκα, όλα τα κανάλια τέλεια ο Alpha HD κολλάει όπως και το Ε HD.

Τηλεόραση LG 32H2000

 

Καλή χρονιά <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι γνωστό το θεμα. Οπως αναφέρω εδω ΥΠΟΜΟΝΗ. Οσοι εχετε αγαπημενες εκπομπες στιν Alpha δειτε τον σε SD. Αναμονη λιγο να δουμε αν θα ενδιεφερθουν να το φταιξουν συντομα. Παντως αντιστοιχο θεμα με NOBA λυθηκε.

 

Φίλε μου το πρόβλημα επανήλθε στις 30/12/2016 είχε διορθωθεί για περίπου 20 μέρες, μήπως πρέπει να ενημερώσεις πάλι αυτούς που το είχαν επιλύσει, στην DIGEA ή απ' όπου αλλού είχες τις πληροφορίες για το πρόβλημα;

Μάλλον έγινε κάποια επανεκκίνηση στα συστήματά τους και πρέπει να ξαναγίνει αυτή η απλή ρύθμιση που λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο προβλημα με διακοπές ήχου μονο στον Alpha HD με τηλεόραση Samsung EU65KS7000. (μια LG με ιδια κεραία δεν εχει προβλημα) Υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται τελευταια τηλεφωνική ενημέρωση απο Digea: το πρόβλημα ειναι του καναλιού Alpha  (οχι digea η Samsung TV), ειναι ενήμεροι και προσπαθούν να το διορθώσουν.  Θά δείξει ,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παραθέτω την απάντηση της Samsung, χλωμο το βλεπω να φτιαξει κατι:
"Κατανοώντας το προβληματισμό σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι τελευταίο διάστημα ανά τακτά χρονικά διαστήματα παρατηρείται διακοπή του ήχου της τάξεως μερικών ms στην εκπομπή του Alpha HD. Έπειτα από ανάλυση στην εκπομπή του καναλιού που πραγματοποιήθηκε στο εργαστήριό μας, προκύπτει ότι το πρόβλημα δεν οφείλετε στις τηλεοράσεις μας αλλά στην διαφορά του PTS μεταξύ της εκπομπής του Alpha HD και της κανονικής, σύμφωνα με τα standard εκπομπής (90KHz). Από τη πλευρά μας έχουμε ενημερώσει το συγκεκριμένο κανάλι και το τεχνικό του τμήμα για το ζήτημα που έχει προκύψει."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...