Προς το περιεχόμενο

Zuk Z2 4GB - 64GB (SD820, 5") - 189.19$ / 171€ - Banggood


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον ξεκλειδώσει ο bootloader και μετά τον κλειδώσεις μένει σε relocked state. Οπότε με την επίσημη δεν θα πέρνει OTA.

 

Στο pro που την πατησα κατάφερα και το γύρισα σε εργοστασιακό μόνο με qfil και συσκευασμένη about

 

Στο pro με τις custom δεν δουλεύει και το uhealth που είναι για εμένα βασικό.

αν είναι μόνο τα οta updates θα είναι οκ πιστεύω.εγω θέλω μία ρομ με τα λιγότερα μπαγκ..δεν με ενδιαφέρει συνέχεια να αλαζω ρομ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλή επιλογή αλλά ρε παιδιά το software της Λενόβο είναι απάλευτο όσο το έχω δει σε ένα παλιότερο μοντέλο.

Επίσης υποκειμενικά είναι αυτά, αλλά το κινητάκι είναι ΠΑΝΑΣΧΗΜΟ σε σχέση π.χ με ξιαόμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή ομορφιά ειδικά σε θέματα τεχνολογίας είναι τελείως υποκειμενικη.

 

 

Και σε έναν άλλο μπορεί το cayenne να του αρέσει αλλα δίπλα σε μία ferrari να μοιάζει άσχημο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή επιλογή αλλά ρε παιδιά το software της Λενόβο είναι απάλευτο όσο το έχω δει σε ένα παλιότερο μοντέλο.

Επίσης υποκειμενικά είναι αυτά, αλλά το κινητάκι είναι ΠΑΝΑΣΧΗΜΟ σε σχέση π.χ με ξιαόμι.

Άλλο το VIBEUI άλλο το ZUI OS. Τα περισσότερα lenovo έχουν VIBEUI και zuk ZUI OS.

 

Και το vibeui είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) OS που υπάρχει σε πολλούς τομείς. (πχ αυτονομία)

 

Αν πέτυχες κινητό lenovo χωρίς το VIBEUI είναι σαν Pure android που έχουν τα κινέζικα (δεν θυμάμαι το όνομα του), όπου τις περισσότερες φορες είναι μέτριο, αλλά δεν θα το έλεγα και απάλευτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή επιλογή αλλά ρε παιδιά το software της Λενόβο είναι απάλευτο όσο το έχω δει σε ένα παλιότερο μοντέλο.

Επίσης υποκειμενικά είναι αυτά, αλλά το κινητάκι είναι ΠΑΝΑΣΧΗΜΟ σε σχέση π.χ με ξιαόμι.

 

Ή ομορφιά ειδικά σε θέματα τεχνολογίας είναι τελείως υποκειμενικη.

 

 

Και σε έναν άλλο μπορεί το cayenne να του αρέσει αλλα δίπλα σε μία ferrari να μοιάζει άσχημο. ;)

 

Άλλο το VIBEUI άλλο το ZUI OS. Τα περισσότερα lenovo έχουν VIBEUI και zuk ZUI OS.

 

Και το vibeui είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) OS που υπάρχει σε πολλούς τομείς. (πχ αυτονομία)

 

Αν πέτυχες κινητό lenovo χωρίς το VIBEUI είναι σαν Pure android που έχουν τα κινέζικα (δεν θυμάμαι το όνομα του), όπου τις περισσότερες φορες είναι μέτριο, αλλά δεν θα το έλεγα και απάλευτο :P

 

 

Λοιπόν, έκανα πολύ λάθος και στα δύο που είπα.

 

Το κινητάκι αδικείται πολύ στις φωτογραφίες που φαίνεται σαν την κλασσική φτηνιάρικη πλαστική κινεζια των 60Ε. Το είδα σε βιντεάκι και είναι αξιοπρεπέστατο, με τα γυαλιά του μπρος πίσω και το μεταλλικό του πλαίσιο. Εντάξει για Red Dot Design Award δεν είναι, αλλα είναι αξιοπρεπέστατο.

 

Το λειτουργικό που είχα στο μυαλό μου ήταν απο ένα παλιό λενόβο που ήταν τρελά bloated και με άχρηστα πράγματα που κολλούσαν παντού. Αυτό που είδα είναι πολύ πιο καθαρό, άσε που έχουν περάσει και Pixel Launcher. 

 

Τελικά το πήρα, ευχαριστώ πολύ τον TS!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαίσιο δεν είναι μεταλλικό αλλά από fiberglass

Λοιπόν, έκανα πολύ λάθος και στα δύο που είπα.

 

Το κινητάκι αδικείται πολύ στις φωτογραφίες που φαίνεται σαν την κλασσική φτηνιάρικη πλαστική κινεζια των 60Ε. Το είδα σε βιντεάκι και είναι αξιοπρεπέστατο, με τα γυαλιά του μπρος πίσω και το μεταλλικό του πλαίσιο. Εντάξει για Red Dot Design Award δεν είναι, αλλα είναι αξιοπρεπέστατο.

 

Το λειτουργικό που είχα στο μυαλό μου ήταν απο ένα παλιό λενόβο που ήταν τρελά bloated και με άχρηστα πράγματα που κολλούσαν παντού. Αυτό που είδα είναι πολύ πιο καθαρό, άσε που έχουν περάσει και Pixel Launcher. 

 

Τελικά το πήρα, ευχαριστώ πολύ τον TS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαίσιο δεν είναι μεταλλικό αλλά από fiberglass

 

 

Πω και έμοιαζε τόσο πολύ με μέταλλο, τέλος πάντων.

Χμμμ έχεις κάπου που το είδες και λέει περισσότερες λεπτομέρειες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή προσφορά παιδιά αλλά ακούω πολλά θέματα με τελωνειο..υπαρχει κάπου σε ευρωπαϊκή αποθηκη? ή κανένα κατάστημα που να στέλνει πρώτα π.χ αγγλικά και μετά να έρχεται από ευρωπη? πολύ τελωνείο τελευταία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πάντα κάτι που το ρισκάρεις. Συνήθως οι ευρωπαικές αποθήκες είναι τόσο ακριβότερες, όσο σχεδόν θα ήταν να περάσει και τελωνείο οπότε νομίζω αξίζει το ρίσκο (σχεδόν ποτέ δε μου έχει περάσει κάτι τελωνείο)

 

εδώ πάντως λέει οτι είναι μεταλλικό γύρω γύρω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μιλάμε για το ZUK 2 ρε παιδιά, ούτε για τη πιθανότητα τελωνείου ούτε για το πόσο επηρεάζει η 800άρα μπάντα. Σε λίγο θα γκρινάζουμε σε κάθε ποστ για προσφορές για το πόσο αυξήθηκε η φορολογία στον καφέ και πλέον δε μπορούμε να ξενυχτάμε να βλεπουμε προσφορές όπως παλιά και το πώς μπορούμε να φέρουμε λαθραίο καφέ. Και όλα αυτά σε thread για ηλεκτρονικές smart κουνουπιέρες ξέρω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην επιμένεις, είναι από fiberglass, το έχω το κινητό, http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/zuk/zuk-z2-plus/

Αυτό είναι πάντα κάτι που το ρισκάρεις. Συνήθως οι ευρωπαικές αποθήκες είναι τόσο ακριβότερες, όσο σχεδόν θα ήταν να περάσει και τελωνείο οπότε νομίζω αξίζει το ρίσκο (σχεδόν ποτέ δε μου έχει περάσει κάτι τελωνείο)

 

εδώ πάντως λέει οτι είναι μεταλλικό γύρω γύρω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε πιστεύω απλά το έχουν κάνει να φαίνεται τόσο πολύ σα μέταλλο!

Από ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον είναι αξιοπρεπές ή πλαστικουρα ; Χαράζεται και φαίνεται αθλιο ή την παλεύει ;

Ναι σε πιστεύω απλά το έχουν κάνει να φαίνεται τόσο πολύ σα μέταλλο!

Από ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον είναι αξιοπρεπές ή πλαστικουρα ; Χαράζεται και φαίνεται αθλιο ή την παλεύει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε πιστεύω απλά το έχουν κάνει να φαίνεται τόσο πολύ σα μέταλλο!

Από ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον είναι αξιοπρεπές ή πλαστικουρα ; Χαράζεται και φαίνεται αθλιο ή την παλεύει ;

Ναι σε πιστεύω απλά το έχουν κάνει να φαίνεται τόσο πολύ σα μέταλλο!

Από ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον είναι αξιοπρεπές ή πλαστικουρα ; Χαράζεται και φαίνεται αθλιο ή την παλεύει ;

H κατασκευή του είναι άψογη, ουτε η πλάτη χαράζεται ούτε η οθόνη. Το πλαίσιο έχει συμπεριφορά σχεδόν ίδια με τα μεταλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...