Προς το περιεχόμενο

Zuk Z2 4GB - 64GB (SD820, 5") - 189.19$ / 171€ - Banggood


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα απέφευγα παραγγελίες αυτό το καιρό από Κινα γιατί έχουν αγριέψει με τα τελωνεία. Σταματησαν μέχρι και θήκη κινητού αξίας 1 ευρώ και έφαγε 12 ευρώ φόρο το παλικάρι.

Γενικά έχει πέσει πολύ τελωνείο και μιλάω για airmail όχι courrier

Μάλλον την πέρασε ο σκανερ για κινητό και είπαν να χρεώσουν για χαβαλέ, δεν εξηγείται.

Αλλωστε νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία που μιλάει για 25~30 ευρώ περιπου και πάνω. Δλδ πόσο κοστολόγησαν τη θήκη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον την πέρασε ο σκανερ για κινητό και είπαν να χρεώσουν για χαβαλέ, δεν εξηγείται.

Αλλωστε νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία που μιλάει για 25~30 ευρώ περιπου και πάνω. Δλδ πόσο κοστολόγησαν τη θήκη ....

Είσαι σίγουρος για αυτό? Σου το είπαν? ή το ξέρεις από 1ο χέρι. Γιατί έφαγε πρόστιμο...μέχρι 40€ δεν χρειάζεται εκτελωνισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα καλως.Το μονο θεματακι ειναι οτι ειχα ζητησει EU power adapter, ο κινεζος μου ειπε Do not worry και μουρθε US adapter.

 

 

Απο ποτε παραγγελία?? 

Τελωνίο? (μακρυά απο μας!)

 

Πες πες πες πες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα απέφευγα παραγγελίες αυτό το καιρό από Κινα γιατί έχουν αγριέψει με τα τελωνεία. Σταματησαν μέχρι και θήκη κινητού αξίας 1 ευρώ και έφαγε 12 ευρώ φόρο το παλικάρι.

Γενικά έχει πέσει πολύ τελωνείο και μιλάω για airmail όχι courrier

 

εάν δεν εισαι βορειοελλαδίτης την γλύτωσες.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόθεση κάνουμε, μάλλον εννοούν ότι προς βόρεια Ελλάδα, το τελωνείο της Θεσσαλονίκης τα σταματάει όλα. Μάλλον δεν ισχύει, και στην Αθήνα αγρίεψαν τα πράγματα, κοινοτική οδηγία κάποιος είπε εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το θέλετε το έχει σε νέα προσφορά το Banggood στα 164,81€.

 

Πρέπει να είστε logged in και να χρησιμοποιήσετε τον κωδικό zzukxmas:

 

http://m.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν γράφει το δέμα πχ 24 δολάρια δε θα φορολογηθεί με βάση αυτή την τιμή?

Ναι χαζοί είναι οι υπάλληλοι στο τελωνείο. Θα δουν 24 δολάρια και μέσα κινητό και θα πουν οκ legit άστο να περάσει. Εννοείται ότι το ψάχνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χαζοί είναι οι υπάλληλοι στο τελωνείο. Θα δουν 24 δολάρια και μέσα κινητό και θα πουν οκ legit άστο να περάσει. Εννοείται ότι το ψάχνουν

Γιατί θα googlάρουν την τιμή και αυτό που θα βρούν ισχύει για όλους? Εγώ μπορεί να το πήρα με πόντους,έκπτωση κλπ

Άσε που υπάρχουν κινητά αφής κάτω απο 50 δολάρια, εκτός αν εννοείς ότι θα δούν ότι έχει snapdragon 820 :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...