Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε πωληση καρτας γραφικων


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα σε κανενος το σπιτι.

 

Μονο με αποστολη ελτα/κουριερ ή αλλιως χερι με χερι.

Χέρι με χέρι έγινε στην ουσία, για σκέψου να την επερνε να πήγαινε σπίτι να την έβαζε και τι τροφοδοτικό να την εκαιγε (ακόμα δεν με ενημέρωσε αν παίζει η κάρτα) και να μου έλεγε η κάρτα είναι καμμένη για αυτό προτιμώ όταν πουλάω οτιδήποτε να γίνει δοκιμή είτε στο χώρο μου είτε στο χώρο του αγοραστή
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέρι με χέρι έγινε στην ουσία, για σκέψου να την επερνε να πήγαινε σπίτι να την έβαζε και τι τροφοδοτικό να την εκαιγε (ακόμα δεν με ενημέρωσε αν παίζει η κάρτα) και να μου έλεγε η κάρτα είναι καμμένη για αυτό προτιμώ όταν πουλάω οτιδήποτε να γίνει δοκιμή είτε στο χώρο μου είτε στο χώρο του αγοραστή

 

Για να καταλαβω,δοκιμασατε σπιτι του την καρτα,δουλεψε κανονικα,σας εδωσε τα λ7 και αφου φυγατε,σας πηρε τηλεφωνο οτι εσκασε το τροφοδοτικο του επειδη εβαλε furmark?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω,δοκιμασατε σπιτι του την καρτα,δουλεψε κανονικα,σας εδωσε τα λ7 και αφου φυγατε,σας πηρε τηλεφωνο οτι εσκασε το τροφοδοτικο του επειδη εβαλε furmark?

Διάβασε το νήμα,διάολε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμια περιπτωση δεν φταιτε εσεις απο τη στιγμη που τον προειδοποιησατε κιολας

Κακως εγινε και η δοκιμη σπιτι του.....Αλλα ενταξει η καρτα δεν ειχε εγγυηση λογικα μπορει η αποσταση να ηταν μικρη οποτε δεκτον αν και θα μπορουσατε να τραβηξετε ενα video καλης λειτουργιας και καποια benches

Μην δεχτειτε επιστροφη της καρτας και επιστροφη χρηματων γιατι μπορει να βγαλει θεμα και αντε μετα να βγαλετε ακρη απο την αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε καμια περιπτωση δεν φταιτε εσεις απο τη στιγμη που τον προειδοποιησατε κιολας

Κακως εγινε και η δοκιμη σπιτι του.....Αλλα ενταξει η καρτα δεν ειχε εγγυηση λογικα μπορει η αποσταση να ηταν μικρη οποτε δεκτον αν και θα μπορουσατε να τραβηξετε ενα video καλης λειτουργιας και καποια benches

Μην δεχτειτε επιστροφη της καρτας και επιστροφη χρηματων γιατι μπορει να βγαλει θεμα και αντε μετα να βγαλετε ακρη απο την αρχη

Η κάρτα έχει γύρω στους 2μηνες υπόλοιπο εγγύησης όπως και να έχει με καλυψατε
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το topic του thread παραφρασμένο:

 

** Είχα μια συναλλαγή η οποία δεν εξελίχθηκε ομαλά και θέλω την νομιμοποίηση/άλλοθι του site,

καθώς δεν θέλω η μπίζνα αγοραπωλησίας αρχαιολογιών που έχω στήσει να κινδυνεύσει.  **

 

 

Είτε έχει δίκιο ο ts είτε όχι, τί δουλειά έχει το site να ασχολείται με τα απόνερα μιας συναλλαγής ενός μέλους?

 

Ξέχασα, το κλείδωμα υπάρχει μόνο άμα ρωτήσει κανείς για κάρτα γραφικών εκτός του ομώνυμου thread ή άμα

γραφτεί καμιά κακιά λεξούλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 15-16A στην 12v σε καρτα που θελει minimum 18 ε λογικο ηταν να τα τιναξει το turbo-x. To 6+2 pin το μαρανε.

 

Ας ψαξει στα σκουπιδια, εκει θα βρει ισαξιο τροφοδοτικο και τζαμπα. Κρατα τα λεφτα σου και να του δωσεις χαιρετισματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και πιο πάνω, αν ο αγοραστής είναι μέλος του insomnia, πες του να διαβάσει το θέμα και θα καταλάβει τι π@@@@ς ζητάει!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά,ο τύπος έχει μεγάλο θράσος,δηλαδη και εγώ θα έπρεπε να πάρω τηλ αυτόν που μου πούλησε την κάρτα πριν από κάποιους μήνες γιατί κάηκε και να του ζητάω και τα ρέστα,ασχετα αν έχω εγγύηση.

Οκ οτι πει.

Όταν θες να βάλεις μια high end κάρτα σε pc και θες να την στρεσαρης,ποτε,μα ποτέ δεν έχεις τροφοδοτικό της πλάκας.

Μία φορά την έκανα αυτή την χαζομαρα με μία fx4800 πριν από 17-18 χρόνια και πήρα το τροφοδοτικό στα χέρια γιατι ήταν της κατηγορίας των 15-20€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι το προφοδοτικο, εκτός του ότι ήταν τούρμπο εξ, δεν είχε ούτε εγγύηση. Οποτε φανταστείτε ποσο παλιό ήταν (εκτός κι αν η εγγύηση του ήταν του ενός χρόνου και ο αγοραστής του παραξενευεται τώρα γιατί του χάλασε η τόσο καλή αγορά του).

 

Πάντως χωρίς να σου ρίχνω φταιξιμο, φάνηκε λες κι εσύ επίτηδες άφησες την κάρτα να μπει σε τέτοιο τροφοδοτικο για να φυγει πιο γρήγορα/να ξεμπερδέψεις, λες και δεν θα ευρισκες άλλον αγοραστή. Εύκολα μπορούσες να αποφύγεις αυτήν την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο τύπος ήθελε να ρισκάρει με δικιά του ευθύνη, γιατί να γίνεται κακός?^^ Και εγώ θα βριόμουνα να πάω αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...