Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε πωληση καρτας γραφικων


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού δε θα του άλλαζες ούτε βίδα μετά γιατί προτείνεις να του δώσει και 50€; Ή δεν έχετε διαβάσει το θέμα από την αρχή και γράφεται ότι σας έρθει ή έχετε τρελαθεί μερικοί. Ο άνθρωπος έκανε ότι ήταν πιο σωστό και εμφανίστηκε πρόβλημα αφού έφυγε από τη δοκιμή ότι και να λέμε είναι ότι ναναι. Ποιος μπορεί να πιστοποιήσει στο πωλητή πως ο αγοραστής δεν έκανε πατάτα και μάλιστα σε ένα σύστημα με τέτοιο τροφοδοτικό;

Γιατί θα τον πρήζει μεχρι το άπειρο.

Δεν υπερασπίζομαι κανέναν.

Αλλα εύχομαι σύντομα να το πάθετε όλοι, μετά ίσως αλλάξουν οι απόψεις σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε ρε BB. Μην το παίρνεις προσωπικά.

 

Παιδια να πω και γω την εμπειρια μου μιας και το θεμα ειναι κοινο.Πουλησα μια 280x σε εναν χρηστη.Η καρτα αψογη και μαλιστα πριν την παρει του προτεινα να παει να τη δει σε λειτουργια και στο game που θελει dota.Δεν πηγε ποτε,εγινε η συναλλαγη,οι αξιολογησεις κτλ.Το συστημα του εχει cpu q6600 s775 .Τεςπαβτο παιχνιδι λεει δεν εχει frames πανω απο 30.Του λεω οτι εχει μπουκαλι και υποψιαζεται οτι φταει η καρτα.Του ειπα σημερα να παει στου αδελφου μου να τη δοκιμασει.Αλλα δεν απαντησε ουτε πηγε ποτε.Τι να κανω?Τι αλλο?

Τον κινέζο κάνε. Δεν του χρωστάς κάτι. Ίσως να τον βοηθήσεις με drivers, μέχρι εκεί.
 
Εγώ το καλοκαίρι έδωσα μητρική Χ58 πλήρως λειτουργική, την πήρε ένα παιδί απο Κρήτη, έπαιξε σερί 2 μέρες με ένα κινέζικο "500άρι" τροφοδοτικό, και την έκαψε. Με πήρε ο πατέρας του και φώναζε, "θα σε δείρω", "θα σε μηνύσω", ε ακόμα περιμένω, φασολάδα τρώει...
 
Χαλαρώστε μερικοί, όταν είστε σωστοί και ηθικοί, δεν σας ακουμπάει κανένας.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαλαρώστε μερικοί, όταν είστε σωστοί και ηθικοί, δεν σας ακουμπάει κανένας.

 

 

Προσωπικά θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη πρόταση απαντάει κάθε απορία σχετικά με το θέμα. Και επειδή έχω τον άχαρο ρόλο του συντονιστή θα αφήσω την παρούσα μόνο ανοιχτή αν συνεχίζετε να συζητάτε με πολιτισμένο τρόπο και τόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαλάρωσε ρε BB. Μην το παίρνεις προσωπικά.

 

Τον κινέζο κάνε. Δεν του χρωστάς κάτι. Ίσως να τον βοηθήσεις με drivers, μέχρι εκεί.
 
Εγώ το καλοκαίρι έδωσα μητρική Χ58 πλήρως λειτουργική, την πήρε ένα παιδί απο Κρήτη, έπαιξε σερί 2 μέρες με ένα κινέζικο "500άρι" τροφοδοτικό, και την έκαψε. Με πήρε ο πατέρας του και φώναζε, "θα σε δείρω", "θα σε μηνύσω", ε ακόμα περιμένω, φασολάδα τρώει...
 
Χαλαρώστε μερικοί, όταν είστε σωστοί και ηθικοί, δεν σας ακουμπάει κανένας.

 

Τον βοηθησα οσο μπορουσα και τον συμβουλεψα για το πως να κανει unistall και clean installation drivers.3 φορες του ειπα να ελθει να την κοιταξει αφου υπηρχε η δυνατοτητα.Τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουβλο-Χ + Furmark ... πες του να κάνει οντισιόν για Mythbusters ! "Αγοράσα μια Laborgini Diablo και κοιτάω σε μάντρες για καμμένα λάστιχα για να γλιτώσω λεφτά ενα πράμα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω πραγματικα απορω με τις βλακειες απου γραφουν ορισμενοι

Ναι θα παρει πισω την καρτα επεθδη ο αλλος δεν ηξερε που του παν τα τεσσερα θα του αγορασει τροφοδοτικο θα του πληρωσει την εφορια και τον Ενφια και αν εχει ακομα ψυχολογικο να του κανει και τιποτα αλλο....ΕΛΕΟΣ κλειδωστε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω γιατί δεν το έχω κλειδώσει ήδη: γιατί προσωπικά ΜΑΛΛΙΑΣΑΝ τα δάχτυλά μου να γράφω εδώ μέσα και ειδικά στην ενότητα για την βοήθεια αναβάθμισης GPU πόσο σημαντικό είναι να προσέχει κανείς την απόδοση, αντοχή και ποιότητα ενός τροφοδοτικού όταν πάει να αλλάξει κάρτα γραφικών. Αναγκάστηκα μέχρι και να "μπανάρω" χρήστη (ο οποίος είναι από τους πολύ καλούς) όταν αρνήθηκε να συμμορφωθεί στην παράκλησή μου να τηρείται το ελάχιστο προτεινόμενο wattage του κατασκευαστή GPU για τροφοδοτικό όταν προτείνουν κάρτες γραφικών για αγορά.

 

Από το "έλα μωρέ υπερβολές", το "σιγά και τι έγινε" μέχρι το "έλα έφταιγε μόνος του" υπάρχουν μερικά μίλια αποστάσεων. Εγώ προσωπικά εμμένω στην άποψη ότι όποιος θέλει πάνω από low end κάρτα γραφικών θα πρέπει να δείχνει ιδιαίτερη προσοχή στην ποιότητα, ηλικία και ισχύ του τροφοδοτικού αν δεν θέλει να έχει τραβήγματα. Και αυτό το κομμάτι του forum επειδή δυστυχώς κατά ένα μεγάλο κομμάτι ασχολείται με συμβουλές αναβαθμίσεων καρτών γραφικών και τουλάχιστον όσο το συντονίζω εγώ, θέλω να κινείται μέσα στα σωστά και ασφαλή πλαίσια που προβλέπονται και όσο γίνεται να μην αφήνουμε τίποτα στην τύχη.

 

Γιατί όταν θα τύχει να γίνει κάτι ανάλογο εδώ μέσα και το κάνει ο διάολος και κάψει κάποιος οτιδήποτε χάρη σε τροφοδοτικό της πλάκας πάω ότι θέλετε στοίχημα ότι όλοι θα σφυρίζουν κλέφτικα. Θέλω ο κόσμος που έρχεται εδώ όταν ζητάει και παίρνει μια συμβουλή να νιώθει ασφαλής. Και επειδή ακριβώς το παρών είναι ένα από τα παθήματα που γίνονται μαθήματα θα παραμείνει ανοιχτή η ενότητα όσο δεν υπάρχουν παρεκτροπές. Και επειδή το ξέχασα: εγώ προσωπικά δεν θα έδινα την κάρτα μου για δοκιμαστική εγκατάσταση με αυτό το τροφοδοτικό. Θα την έπαιρνα και θα έφευγα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά φταίνε και οι δύο οπότε το καλύτερο είναι μισά μισά τα έξοδα για τροφοδοτικό.

Ο ένας φταίει γιατί είχε χάλια τροφοδοτικό, ο άλλος επίσης το ήξερε ότι αυτό το τροφοδοτικό δεν θα έκανε δουλειά.

Άρα βάλτε μισά μισά τα λεφτά κ τέλος.

 

Εκτος άν ο πωλητής δεν ήξερε από αυτά καθόλου τότε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένετε μερικοί ότι πρέπει να πληρώσει ο πωλητής έστω ένα ευρώ . Δηλαδή αν αγόραζε από κάποιο μαγαζί μια κάρτα, και μετά καιγόταν το τροφοδοτικό, θα του πλήρωνε το μαγαζί κάτι; Και εκτός των άλλων, τον προειδοποίησε κιόλας, που σημαίνει ότι ο αγοραστής πήρε την ευθύνη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένετε μερικοί ότι πρέπει να πληρώσει ο πωλητής έστω ένα ευρώ . Δηλαδή αν αγόραζε από κάποιο μαγαζί μια κάρτα, και μετά καιγόταν το τροφοδοτικό, θα του πλήρωνε το μαγαζί κάτι; Και εκτός των άλλων, τον προειδοποίησε κιόλας, που σημαίνει ότι ο αγοραστής πήρε την ευθύνη.

Αν έγινε ακριβώς έτσι οκ, ο πωλητής όμως λέει αλήθεια;

 

Αν έγινε ακριβώς έτσι όπως γράφεις να μην δώσει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έγινε ακριβώς έτσι οκ, ο πωλητής όμως λέει αλήθεια;

 

Αν έγινε ακριβώς έτσι όπως γράφεις να μην δώσει τίποτα.

Λαμβάνοντας υπ όψιν αυτά που γράφει ο πωλητής στο πρώτο ποστ. Τώρα αν δεν είναι αλήθεια είναι άλλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβάνοντας υπ όψιν αυτά που γράφει ο πωλητής στο πρώτο ποστ. Τώρα αν δεν είναι αλήθεια είναι άλλη συζήτηση.

Σωστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λεμε συνεχεια τα ιδια ο πωλητης συμφωνα με τα γραφομενα του προειδοποιησε για το τροφοδοτικο τωρα αν ο αλλος ηθελε να τζογαρει-παιξει-δοκιμασει ειναι δικη του ευθυνη

Καταντησαμε και το κανω και εγω να πουλαμε κατι και να κανουμε ενα σωρο ερωτησεις τι οποιες αντι να κανει ο αγοραστης(για να προστατεψει το συστημα του-χρηματα του) τις κανει ο πωλητης(για να μην του ζητανε μετα τον ουρανο με τα αστρα αγοραστες μην χαρακτηρισω καλυτερα)

Μου αρεσει που το λετε ετσι ευκολα μερικοι να βγαλει να του δωσει 50e ο πωλητης ετσι για πλακα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λεμε συνεχεια τα ιδια ο πωλητης συμφωνα με τα γραφομενα του προειδοποιησε για το τροφοδοτικο τωρα αν ο αλλος ηθελε να τζογαρει-παιξει-δοκιμασει ειναι δικη του ευθυνη

Καταντησαμε και το κανω και εγω να πουλαμε κατι και να κανουμε ενα σωρο ερωτησεις τι οποιες αντι να κανει ο αγοραστης(για να προστατεψει το συστημα του-χρηματα του) τις κανει ο πωλητης(για να μην του ζητανε μετα τον ουρανο με τα αστρα αγοραστες μην χαρακτηρισω καλυτερα)

Μου αρεσει που το λετε ετσι ευκολα μερικοι να βγαλει να του δωσει 50e ο πωλητης ετσι για πλακα

Μην ξεχνάς ότι ακούσαμε την μια πλευρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...