Προς το περιεχόμενο

Mi Band 2 - Official Global Version @ 21 ευρώ


argi73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω το mi band 2 global (αυτο με το αγγλικο manual) παιρνει νωριτερα τα updates

 

υπομονη ,πολυ καλο χαρακτηριστικο ,καλο θα ηταν να προσθεταν κ dismiss με το αγγιγμα του πληκτρου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρα πριν λιγο ,εχω την 2.2.7 ,update δεν εχω να κανω

 

κ το caller id δεν δουλευει ,δεν ξερω αν φταινε τα ελληνικα ονοματα των επαφων

 

edit ουτε καν με τηλεφωνο που δεν εχω στον καταλογο ωστε να μου δειξει αριθμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρα πριν λιγο ,εχω την 2.2.7 ,update δεν εχω να κανω

 

κ το caller id δεν δουλευει ,δεν ξερω αν φταινε τα ελληνικα ονοματα των επαφων

 

edit ουτε καν με τηλεφωνο που δεν εχω στον καταλογο ωστε να μου δειξει αριθμο

"Note: To those who commented that theirs isnt displaying Caller ID, this is a NEWS for Upcoming Future Updates, you will receive it Soon." Από το link που δώθηκε 3 posts πριν(το γράφει και με bold μέταλλα πορτοκάλι γράμματα!). Υπομονή και θα έρθει, απ όσο ξέρω είναι beta ακόμη. Το δοκίμασαν κάποιοι στο ελληνικό φόρουμ της MIUI και δουλεύει, απλά όχι"τέλεια"όπως ήταν αναμενόμενο με ελληνικά(έχει κενά, ανάμεσα στους χαρακτήρες, βασικά)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω σημερα απο Geek-Buying. Ημερομηνια παραγγελιας 15/11. Μου εκανε κανονικα τα update αλλα αυτο το τρικ που γυριζεις αποτομα το χερι και σου δειχνει την ωρα , δεν μου δουλευει! κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω σημερα απο Geek-Buying. Ημερομηνια παραγγελιας 15/11. Μου εκανε κανονικα τα update αλλα αυτο το τρικ που γυριζεις αποτομα το χερι και σου δειχνει την ωρα , δεν μου δουλευει! κανω κατι λαθος?

πρέπει να το ενεργοποιήσεις μεσα απο τις ρυθμισεις (Profile -> My devices Mi band 2 -> Lift wrist to view info)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το heart rate sensor μετράει με ακρίβεια? γιατί γενικά αυτά που μετράνε από τον καρπό πολλές φορές είναι αλλού γι αλλού

Το δικο μου μου φαινεται πως οχι δεν μετραει με ακριβεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το heart rate sensor μετράει με ακρίβεια? γιατί γενικά αυτά που μετράνε από τον καρπό πολλές φορές είναι αλλού γι αλλού

 

 

Το δικο μου μου φαινεται πως οχι δεν μετραει με ακριβεια.

 

Γενικά μετράει καλά (το έχω ελεγξει με Νote 4, φορητό οξύμετρο και σφυγμοί με ρολόι) αλλά έχουν και κάτι θεματάκια.

 

Το πρόβλημα είναι το που ακριβώς πατάει στον καρπό (θέλει λίγο πρίν την άρθρωση), πόσο χοντρό είναι το χέρι του καθενός και το

πόσο μελαμψός είναι αυτός που το φοράει (αρκετοί αφροαμερικανοί και ινδοί έχουν αναφέρει προβλήματα).

 

Φυσικά παίζει ρόλο και ο αλγόριθμος που υπολογίζει τα βήματα και τους παλμούς και αρκετοί έχουν αναφέρει οτι ούτε με την νέα έκδοση 2.2.7 (η οποία θα έχει και caller id) που θα κυκλοφορήσει σύντομα, δεν διορθώνονται τα προβήματα με τους παλμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ς που έχω εγώ πάντως, οι τιμές παλμών δείχνουν φυσιολογικές. Μέτρηση με πιεσομετρο την ίδια στιγμή, έβγαζε ίδιες τιμές με ελάχιστη απόκλιση. Ίσως να ήταν τύχη βέβαια, δεν ξέρω. Υπόψιν, το έχω χαλαρά στον καρπό, ειδάλλως θα σφίγγει το χέρι μου και με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράει το 1ς παλμους; το 2 που χω τεστάρει πάντως βγάζει όσες κ το πιτσομπαρο Αντε 1 2 παλμους παραπάνω τελείως μικρό διάφορες.. Και δε το χω κ σφιχτά στο καρπό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο,το παρελαβα,θα σας πω αναλυτικες εντυπωσεις οταν περασει ενα διαστημα.Προς το παρον βλεπω οτι μετραει καλα τους παλμους,εξαιρετικη μπαταρια,ωραια κ η μετρηση υπνου κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν, αν θέλουμε δόνηση ακόμα και σε viber, whatsapp FB Κλπ Μπορούμε να κάνουμε κάτι ?  

 

Παραγγελία 15/11 - αποστολή 17/11 - παραλαβή χθές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια 13/11 αποστολη 15/11 ακομη περιμενω.. :P Οσοι παραλαβατε στο tracking ειχε ανανεωθει κατι γιατι εμενα απο την προηγουμενη κυριακη γραφει dispatched to greece και κανενα νεο προς το παρον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...