Προς το περιεχόμενο

Mi Band 2 - Official Global Version @ 21 ευρώ


argi73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρόλα αυτά απενεργοποιείται ή πρέπει να είναι πάντα ανοιχτό;

Νομίζω πως απενεργοποιείται, κρατάει στην μνήμη κάποια δεδομένα και τα συγχρονίζει αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι . τι ειναι το Warehouse Options:  China  HK  Σε China δινει  τιμη  €20.82 και σε HK €25.80 Ποια ειναι η διαφορα ?? Ευχαριστω !!

 

 

ξερει κανεις να μας απαντησει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως από κάποια από τις δύο έρχεται πιο γρήγορα...Δεν γνωρίζω άλλη διαφορά...Μπορεί και να θέλει να ξεστοκάρει ΄μια εκ των δύο αποθηκών και για αυτό να βάζει αυτη την διαφορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά απενεργοποιείται ή πρέπει να είναι πάντα ανοιχτό;

Το Bluetooth, χρειάζεται να είναι μονίμως ανοικτό αν το θες για τις ειδοποιήσεις. Αν δεν θες ειδοποιήσεις, μπορείς να το έχεις μονίμως κλειστό και να το ανοίγεις μόνο οπότε θα να κάνεις sync τα δεδομένα σου(να δεις στατιστικά και άλλες λεπτομέρειες). Ή μνήμη που τα κρατάει στο ρολόι, είναι γύρω στη μία βδομάδα, οπότε αν συγχρονίζεις 2 φορές τη βδομάδα, σε καλύπτει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταγράφει heart rate όλην την μέρα ή μόνο για λίγη ώρα όταν το ενεργοποιήσεις; Δηλαδή μπορείς να ελέγχεις πχ. και όταν είσαι στο γραφείο ή όταν κοιμάσαι τους παλμούς σου;

Επεξ/σία από katina
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και εγω το Mi band 2, απο aliexpress ομως.

 

Υπο ποιες συνθηκες κραταει η μπαταρια 2 μηνες οπως λετε;

Ολα κλειστα και να δειχνει μονο την ωρα;

 

Γιατι με ενεργοποιημενες ολες τις ειδοποιησεις (αποσταση,θερμιδες,παλμοι,κλπ) + ενεργα τα Lift wrist ..., Rotate wrist..., ζητημα αν αντεξει 2 μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγράφει heart rate όλην την μέρα ή μόνο για λίγη ώρα όταν το ενεργοποιήσεις; Δηλαδή μπορείς να ελέγχεις πχ. και όταν είσαι στο γραφείο ή όταν κοιμάσαι τους παλμούς σου;

ναι αλλα μονο αν αγορασεις με 2 ευρώ? ενα app Απο το playstore. το μαμισιο δεν υποστηρίζει αυτη τη λειτουργεια 

 

 

Πηρα και εγω το Mi band 2, απο aliexpress ομως.

 

Υπο ποιες συνθηκες κραταει η μπαταρια 2 μηνες οπως λετε;

Ολα κλειστα και να δειχνει μονο την ωρα;

 

Γιατι με ενεργοποιημενες ολες τις ειδοποιησεις (αποσταση,θερμιδες,παλμοι,κλπ) + ενεργα τα Lift wrist ..., Rotate wrist..., ζητημα αν αντεξει 2 μερες..

 

περιεργο παρομια χρήση του κανω κ μου κρατάει 1,5 βδομάδα

αν βγάλω μον οτις ειδοποιήσεις για τις κλείσεις που έχει δόνηση μου χει χτυπήσει και μήνα

 

2 μηνο υπερβολή.. οπως και το 2 μερες. 

το χω ήδη 4ς μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και εγω το Mi band 2, απο aliexpress ομως.

 

Υπο ποιες συνθηκες κραταει η μπαταρια 2 μηνες οπως λετε;

Ολα κλειστα και να δειχνει μονο την ωρα;

 

Γιατι με ενεργοποιημενες ολες τις ειδοποιησεις (αποσταση,θερμιδες,παλμοι,κλπ) + ενεργα τα Lift wrist ..., Rotate wrist..., ζητημα αν αντεξει 2 μερες..

έχεις ελλατωματική μπαταρία φίλε! Έχει τύχει και σε άλλο μέλος. σε άλλο θέμα.Κι εμένα με όλα ενεργοποιημένα βγάζει άνετα 15 μέρες.Προσπάθησε να το αποδείξεις στον πωλητή(με φώτο που δείχνει την μπαταρία από τη μια μέρα στην άλλη, και να φαίνεται ημερομηνία) και να σου στείλει άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναλεω ,το ζητημα με ολα αυτα δεν ειναι μονο τα specs αλλα κυριως η υποστηριξη σε αναβαθμισεις κ λογισμικο

 

το xiaomi mi band 2 αναβαθμιζεται συνεχεια κ σε firmware κ στην εφαρμογη που το συνοδευει

 

επισης ειναι απο τα λιγα που εστω με unofficial λογισμικο υποστηριζει τα windows phone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω βγήκε νέο update με caller id! Κατά τη γνώμη μου ήταν κάτι που έλειπε και το κάνει ακόμα πιο χρήσιμο.

Έννοεις νεο app mifit; Δεν μου βγαζει update στο play store.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...