Προς το περιεχόμενο

Εγχείρηση FESS


argylem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Πριν 1.5 μήνα ο φίλος μου έκανε εγχειρηση FESS λόγω χρόνιας ιγμορίτιδας.

Τις τελευταίες 4-5 μέρες έχει πολύ έντονο πονοκέφαλο. Δεν επικοινωνήσαμε ακόμα με τον γιατρό.

Εχει κάποιος απο σας (μετά από FESS)  πονοκεφάλους σαν παρενεργεια της εγχειρησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγχειρηση...

 

...πολύ έντονο πονοκέφαλο...

 

Δεν επικοινωνήσαμε ακόμα με τον γιατρό.

 

...πονοκεφάλους...

 

...παρενεργεια της εγχειρησης...

 

Το σημαντικότερο, για το οποίο ευτυχώς και φροντίσατε, είναι αυτό που έχω βάλει με μεγάλους χαρακτήρες. Μην κάνετε το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι, να ρωτήσετε ...γιατρό, για θέμα σχετικό με εγχειρήσεις, συμπτώματα και παρενέργειες.

 

Εδώ θα τα μάθετε όλα. Έχουμε πλήθος αρμοδίων: Μηχανικούς, προγραμματιστές, κτηνοτρόφους, εργάτες, οδηγούς, ό,τι βάλει ο νους τού ανθρώπου.

 

Είμαι σίγουρος βέβαια, ότι θα πεταχτούν σαν τις τσουτσούδες και οι διάφοροι αληθινοί γιατροί που υπάρχουν εδώ μέσα (γνωστές και μη εξαιρετέες φάτσες...) και θ' αρχίσουν τα δικά τους, αλλά αγνοήστε τους μπας και ξεκαβαλήσουν απ' το καλάμι τους, που σπούδασαν εκεί χάμω ένα σκασμό χρόνια, μόνο και μόνο για να πουλάνε μούρη, μην πω κάνα ποίημα για τη φιγούρα και τον εγωισμό τους... 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την λες ή μου φαίνεται?

Σε καμιά περίπτωση μην ρωτήσετε τον γιατρό. Περίμενε μήπως σου απαντήσει εδώ στο φόρουμ κάποιος που να ξέρει καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Πριν 1.5 μήνα ο φίλος μου έκανε εγχειρηση FESS λόγω χρόνιας ιγμορίτιδας.

Τις τελευταίες 4-5 μέρες έχει πολύ έντονο πονοκέφαλο. Δεν επικοινωνήσαμε ακόμα με τον γιατρό.

Εχει κάποιος απο σας (μετά από FESS)  πονοκεφάλους σαν παρενεργεια της εγχειρησης?

Ναι, σκορδόνερο πες του. Δυο λίτρα ημερησίως τουλάχιστον.

Το σκόρδο να μην είναι βρασμένο, αλλά ψιλοκομμένο.

3 σκόρδα (όχι σκελίδες!) σε μισό λίτρο νερού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΒΡΑΔΥ.. Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό ΤΟ ΠΡΩΙ... Δεν μιλάμε για ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ αλλά για ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ που έχουμε όλοι οι άνθρωποι κατα καιρούς...

Ολοι εσεις οι ηλίθιοι κακεντρεχείς κ καθυστερημένοι που ψάχνετε αφορμή να αρπαχτήτε στο ιντερνετ βραδιάτικα τραβάτε βγείτε έξω μπας κ σταματήσετε να είστε τόσο μαλάκες...

 

ΥΓ: Οποιος είναι τοοοσο έξυπνος κ θίγεται με μηνύματα που θεωρεί ηλίθια ας τα προσπερνάει...ή τόσο δεν έχετε τίποτα να κάνετε?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΒΡΑΔΥ.. Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό ΤΟ ΠΡΩΙ... Δεν μιλάμε για ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ αλλά για ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ που έχουμε όλοι οι άνθρωποι κατα καιρούς...

Ολοι εσεις οι ηλίθιοι κακεντρεχείς κ καθυστερημένοι που ψάχνετε αφορμή να αρπαχτήτε στο ιντερνετ βραδιάτικα τραβάτε βγείτε έξω μπας κ σταματήσετε να είστε τόσο μαλάκες...

 

ΥΓ: Οποιος είναι τοοοσο έξυπνος κ θίγεται με μηνύματα που θεωρεί ηλίθια ας τα προσπερνάει...ή τόσο δεν έχετε τίποτα να κάνετε?...

Δεν φτάνει που σου απαντήσαμε, μας λες και ηλίθιους κακεντρεχείς και καθυστερημένους;

Εσύ δηλαδή είσαι ο έξυπνος καλοσυνάτος ατσίδας ή ψάχνεις έναν;

 

Το σκορδόψωμο δεν έκανε δουλειά;

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΒΡΑΔΥ.. Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό ΤΟ ΠΡΩΙ... Δεν μιλάμε για ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ αλλά για ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ που έχουμε όλοι οι άνθρωποι κατα καιρούς...

Ολοι εσεις οι ηλίθιοι κακεντρεχείς κ καθυστερημένοι που ψάχνετε αφορμή να αρπαχτήτε στο ιντερνετ βραδιάτικα τραβάτε βγείτε έξω μπας κ σταματήσετε να είστε τόσο μαλάκες...

 

ΥΓ: Οποιος είναι τοοοσο έξυπνος κ θίγεται με μηνύματα που θεωρεί ηλίθια ας τα προσπερνάει...ή τόσο δεν έχετε τίποτα να κάνετε?...

 

Σκεφτόμουν να στην πω ή να τρολλάρω αλλά τέλος πάντων.

 

Να περιμένετε μέχρι το πρωί και να μιλήσετε με τον γιατρό, εδώ και να ρωτήσεις για τέτοια εξειδικευμένα πράγματα δεν έχει νόημα. Προσωπικά δεν έχω ποτέ μου τι είναι το FESS και ασχολούμαι με θέματα υγείας μιας και έχω μπόλικα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν να στην πω ή να τρολλάρω αλλά τέλος πάντων.

 

Να περιμένετε μέχρι το πρωί και να μιλήσετε με τον γιατρό, εδώ και να ρωτήσεις για τέτοια εξειδικευμένα πράγματα δεν έχει νόημα. Προσωπικά δεν έχω ποτέ μου τι είναι το FESS και ασχολούμαι με θέματα υγείας μιας και έχω μπόλικα προβλήματα.

Ενδοσκοπική χειρουργική ρινός και παραρρινίων είναι. Αύριο τον γιατρό λίγο δύσκολα να τον βρουν.

 

TS σε τι φάση είναι στην επούλωση; Ποτέ επισκέφτηκε τελευταία φορά τον χειρουργό; Την αγωγή την πήρε κανονικά μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...τραβάτε βγείτε έξω μπας κ σταματήσετε να είστε τόσο μαλάκες...

 

Έχει έντονο πονοκέφαλο εδώ και 4-5 μέρες, εσύ περίμενες ξημερώματα Κυριακής, όχι για να μιλήσεις με γιατρό, αλλά για να ...κάνεις εγγραφή και να ποστάρεις σε forum και ...είμαστε εμείς οι μαλάκες...

 

...άλλος χρειάζεται να βγει έξω, μπας και τον χτυπήσει αέρας στη μάπα και ξυπνήσει, τελικά.

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...