Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία απο τις 1080 κάμερες της xiaomi σε flash sale απο το gearbest.

http://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_487830.html?wid=21

 

Σε μια γρήγορη αναζήτηση δεν εξακριβωσα αν είναι και τόσο προσφορά.

Ακόμα δεν ξέρω τα αρνητικά που έχει.

Πχ αν δουλεύει στην Ευρώπη η θα κλειδώσει σε κάποιο update.

Πριν αγοράστε τσεκάρετε τι αγοράζετε.

 

Edit: ΠΡΟΣΟΧΗ αποστολές από Ιανουαρίου του 2017!

 

Αν δεν αξίζει ας κλειδώσει.

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το προηγούμενο μοντέλο ειναι ΠΟΛΥ μυστηριο και στο setup του αλλα και με θεματα κλειδωματων σε update κλπ...

Την εχω και ειναι κουραστικό το όλο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο μοντέλο ειναι ΠΟΛΥ μυστηριο και στο setup του αλλα και με θεματα κλειδωματων σε update κλπ...

Την εχω και ειναι κουραστικό το όλο θεμα...

 

Κι εγώ ίδιες εμπειρίες από xiaomi. Αγοράστε καλύτερα μια κάμερα που να υποστηρίζεται κανονικά στην χώρα μας. Γενικά δεν θα αγόραζα κανένα προιόν της Xiaomi που χρειάζεται firmware/software υποστήριξη, εκτός από κινητό ίσως. Είναι λες και εκδικούνται τους αγοραστές τους, βάζοντας περιορισμούς σε επόμενα firmware updates. Απαράδεκτα προιοντα για χώρες εκτός Κίνας ή οσων προοριζονται... Αγορά μόνο αν δεν σας ενοχλεί σε κάποιο μελλοντικό επίσημο (και υποχρεωτικό) update να ακούτε "this camera does not work outside of China" και να ψάχνετε για χακαρίσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει International εκδόσεις για μερικά προϊόντα η Yi (το subbrand της Xiaomi). Όσοι πήραμε κινέζικες κάμερες πρέπει να τις φλασάρουμε με πειραγμένο firmware που δεν επιτρέπει την κάμερα να επικοινωνεί με Xiaomi servers.

 

https://diy.2pmc.net/solved-xiaomi-xiao-yi-ant-home-camera-can-used-china/ 

 

Μερικοί που θέλουν να ψαχτούν όπως έχω κάνει και εγώ και παίζει η καμερούλα μια χαρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εναλλακτική υπάρχει σε αυτή την τιμή, με ανιχνευτή καπνού και 1080p, με αξιόπιστη λειτουργία και ποιότητα Xiaomi?

 

 

Έχει όντως ανιχνευτή καπνού;;; Νομίζω απλά μπορεί να επικοινωνήσει με το ανιχνευτή καπνού της xiaomi που πουλιέται ήδη εδώ και καιρό (για το home xiaomi gateway).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει όντως ανιχνευτή καπνού;;; Νομίζω απλά μπορεί να επικοινωνήσει με το ανιχνευτή καπνού της xiaomi που πουλιέται ήδη εδώ και καιρό (για το home xiaomi gateway).

"Support motion and sound detection, detects the smoke and CO alarm, send you the alarm when it is triggered"... Λέει ότι έχει, αλλά δε βρήκα επίσημο link για τη συγκεκριμένη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεγα να περιμένω 4Κ αλλά με ψήνει..

εδω λένε λιγα

http://xiaomininja.com/2016/10/13/xiaomi-launches-15-little-square-smart-camera/

 

22 Νοεμβρίου παραδίδει τα πρώτα κομματια η xiaomi διαβαζα αλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ασχολειστε με κάμερες που ειναι region specific, μην αγοραζετε κάμερες που στηριζονται σε υπηρεσια του κατασκευστη και δεν μπορουν να δουλεψουν/σωσουν ανεξαρτητα, μην αγοραζετε καμερες που δεν υποστηριζουν ONVIF.... οσο ωραιες και να ναι, οσο καλη τιμη και αν εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...