Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ την είχα πάρει στα 22€ της προσφοράς και μου ήρθε χθες. Για τα λεφτά της είναι άψογη και πολύ βολική, ειδικά αν χρησιμοποιεί κάποιος το smart home kit της xiaomi (δημιουργία σεναρίων κτλ).

 

ειχα παραγγειλει δυο κοματια 28/12 ..ενα με registered nl post δεν ηρθε ακομα...το αλλο με unregistered nl post ηταν αυτο που ηρθε στις 13/01.....

Η καμερουλα εχει δυο υπερυθρα led τα οποια αναβουν ελαφρως το βραδυ και η νυχτερινη ληψη ειναι παρα πολυ καλη!το μονο που δεν μπορεσα να ρυθμισω ειναι η ωρα της καμερας.που δειχνει 6 ωρες μπροστα!

το λινκ και το προγραμμα που προτεινει ο φιλος πιο πανω λογικα ειναι για παρεμφερη καμερα που απο οτι ειδα εχεις τις ιδιες λειτουργιες πανω κατω και στην  εγκατασταση οποτε λογικα μπορει να φλασαριστει..

η λειτουργια ανιχνευση κινησης δουλευει και σου στελνει βιντεο 15 δευτερολεπτων ασχετα αν εχεις καρτα μνημης μεσα η οχι...αυτα απο μενα


25,29 βγαινει με τ κουπονι του φιλου απο πανω...εγω την ειχα παρει 22,45 τοτε που την ειχε προσφορα

 

Επίσης, για να μην μπερδευτεί κάποιος, το λινκ και οι οδηγίες του kamui πιο πάνω αναφέρονται στην xiaomi yi η οποία δεν έχει καμία σχέση με αυτήν του θέματος. Σίγουρα ΔΕΝ μπορεί να φλασαριστεί σε αυτήν οπότε μην το δοκιμάσετε..  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παρελαβα σημερα απο gearbest,αποστολη 29 δεκεμβριου παραδοση 13/1 σημερα δλδ με nl post στα 24 ευρω περιπου.η καμερα εχει πολυ καλη ποιοτητα εικονας..αμφιδρομο ηχο κλπ....ο μαγνητης στην βαση πολυ χρησιμος....το app στο iphone ειναι στα κινεζικα...την εγκατεστησα ομως χωρις προβλημα!παιζει και με 3g η εφαρμογη και βλεπω κανονικα χωρις ddns κλπ.την εκανα update δουλεψε παλι,κανονικα χωρις προβλημα.μονο η εφαρμογη που ειναι στα κινεζικα μ την σπαει αλλα για τα χρηματα της ειναι πολυ καλη και κομψη!!!

στην επιλογη χωρας εβαλα china οπως λεει στις οδηγιες...επισυναπτω και εικονες απο την μεταφραση της εφαρμογης πολυ χρησιμες!!!

ποιο app ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.


ποιο app ειναι αυτο?

 

 

σκέφτομαι να την τσιμπήσω....

η καμερα ειναι κινούμενη, μπορει να πει καποιος ?

το app ειναι το mihome....η καμερα ειναι σταθερη,η βαση της εχει μαγνητη και απλα γυριζει με το χερι...αυτο ειναι ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mi home τι διαφορα εχει απο το yi home?

στο yi home δεν μπορεσα να την συνδεσω...λογικα ειναι app για παρεμφερη καμερα...

Κάποιος που την έχει μπορεί να μου πει αν η συγκεκριμένη κάνει σωστό scrub στο timeline με την εφαρμογή Mi Home?

για καντο λιανα αδερφε να δω τι θες να κανεις ακριβως για να σε βοηθησω αν μπορω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προηγουμενη που έχω μπορεί να καταγράφει στην SD όλη μερα πχ ή όποτε βλέπει κίνηση και μετα εσύ μέσω του app πας και βλέπεις τι έγραψε την ώρα που θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις κινουμενη?

Μάλλον να μπορείς να την κινήσει την οθόνη με το δάχτυλο όπως η yi Και αλλάζει η γωνία μετάδοσης εικόνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα, οντως το πρωτο γινεται! 

το δευτερο μαλλον θα το δοκιμασω μεσω bluestacks :P

 

φορτιστη ειχε μεσα?

εμενα οχι

μονο καλωδιο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεω κινουμενη, εννοω εαν η καμερα εχει κινητο μερος η η λυψη που κανει ειναι απο σταθερη γωνια και θεση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...