Προς το περιεχόμενο

Μικρότερη έκδοση του Mi Mix ετοιμάζει η Xiaomi


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα έχουν τα Xiaomi Fanboys.... ναι οκ πάρτε τις κινεζιές σας και χαρείτε τες αλλά..... όταν θα πάθουν κάτι γιατί θα το πάθουν καθώς βγαίνουν ελαττωματικά από την μαμά , θα πρέπει να πάνε πίσω Πεκίνο γιατί δύσκολα να το υποστηρίζει κάποιο Service στην Ευρώπη   :D :D

 

για να το λες θα έχεις εμπειρία ε; φαντάζομαι ένας γνωστός σου και ένας ξάδελφος του κουμπάρου σου τους χάλασε και το έστειλαν έξω;

 

σε εμένα προσωπικά το MI4 χάλασε μετά από 21 μήνες αληθινής χρήσης. ούτε θήκες , ούτε protector , πτώσεις , παραλίες κτλ... συγκεκριμένα δεν δούλευε καλά η θύρα φόρτισης δεν έπιανε καλά το καλώδιο και δεν φόρτιζε...οπότε παρήγγειλα ένα MI5 230€(όσο περίπου επισκευάζει ελαττωματικά Iphone με touch diseace η Apple) και ένα ΜΙ4 flex board 9€. 11 Μέρες μετά (ναι τόσο κάνει το απλό ταχυδρομείο πια από Κίνα) είχα 2 κινητά στην συλλογή μου και με την εισαγωγή του κινητού μου στο MI5 είχα μεταφορά των πάντων από το παλιό κινητό στο καινούργιο.

 

ενημερωτικά 1 : υπάρχουν φήμες ότι αν κάποιος μείνει χωρίς κινητό για δέκα μέρες βγάζει σπυράκια σε όλο το σώμα.

ενημερωτικά 2 : και τα bulgari replica δεν έχουν Service στην Ελλάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για να το λες θα έχεις εμπειρία ε; φαντάζομαι ένας γνωστός σου και ένας ξάδελφος του κουμπάρου σου τους χάλασε και το έστειλαν έξω;

 

σε εμένα προσωπικά το MI4 χάλασε μετά από 21 μήνες αληθινής χρήσης. ούτε θήκες , ούτε protector , πτώσεις , παραλίες κτλ... συγκεκριμένα δεν δούλευε καλά η θύρα φόρτισης δεν έπιανε καλά το καλώδιο και δεν φόρτιζε...οπότε παρήγγειλα ένα MI5 230€(όσο περίπου επισκευάζει ελαττωματικά Iphone με touch diseace η Apple) και ένα ΜΙ4 flex board 9€. 11 Μέρες μετά (ναι τόσο κάνει το απλό ταχυδρομείο πια από Κίνα) είχα 2 κινητά στην συλλογή μου και με την εισαγωγή του κινητού μου στο MI5 είχα μεταφορά των πάντων από το παλιό κινητό στο καινούργιο.

 

ενημερωτικά 1 : υπάρχουν φήμες ότι αν κάποιος μείνει χωρίς κινητό για δέκα μέρες βγάζει σπυράκια σε όλο το σώμα.

ενημερωτικά 2 : και τα bulgari replica δεν έχουν Service στην Ελλάδα....

Με λίγα λόγια λες ότι μετά από 21 μήνες, πριν καλά κλείσει 2 χρόνια σου  χάλασε και επειδή από κίνα δεν έχεις εγγύηση για να στο επισκευάσουν δωρεάν έδωσες 240€ ξανά για κινητό; Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι εσύ έχασες στην παραπάνω περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια λες ότι μετά από 21 μήνες, πριν καλά κλείσει 2 χρόνια σου  χάλασε και επειδή από κίνα δεν έχεις εγγύηση για να στο επισκευάσουν δωρεάν έδωσες 240€ ξανά για κινητό; Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι εσύ έχασες στην παραπάνω περίπτωση...

Κοιτα ,  το αν εχασε είναι πολυ σχετικο. .  Αν ειχε πχ μια ακριβη ναυαρχιδα ,  θα την ειχε ηδη αγοραζει 700ε (ενω αυτο που χαλασε το πηρε πολυ φθηνότερα) , θα την πηγαινε για σερβις,  πιθανοτατα θα την κραταγανε στο σερβις περισσότερο απο οσο εκανε να ερθει νεο κινητο απο κινα,  και θα πληρωνε για την επισκευή πιθανοτατα περισσότερο απο οσο να αγοράσει καινούργιο κινεζικο απο κινα. . 

Γιατι μη κοροιδευομαστε,  το σερβις θα του ελεγε εχει χαλασει και η πλακετα,  οχι μονο το usb,  κοστος 250ε.. Οφείλεται σε πτωσεις ,  δεν καλυπτεσαι απο την εγγυηση . 

 Ασε που 7 φορες στις 10 τα κινητα πανε σερβις για την οθονη που εσπασε απο πεσιμο.  Δεν καλυπτεσαι ετσι και αλλιως. 

Galaxy s5 οθονη εσπσε 2 φορες,  200ε, 170ε. Με λιγα λογια παίρνεις οντως καινούργιο κινεζικο. 

Με τοσο αθλια και πανάκριβα σερβις στην Ελλάδα ,  πρακτικά το παιζεις κορώνα γράμματα αν εχεις εγγύηση .  Προσωπικά δεν θα πληρωνα ουτε σεντς για να εχω τέτοια εγγυηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια λες ότι μετά από 21 μήνες, πριν καλά κλείσει 2 χρόνια σου  χάλασε και επειδή από κίνα δεν έχεις εγγύηση για να στο επισκευάσουν δωρεάν έδωσες 240€ ξανά για κινητό; Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι εσύ έχασες στην παραπάνω περίπτωση...

Sorry αλλα και άλλες σουπερ ντουπερ εταιρειες (ονόματα δεν λεμε μη μας πουν και haters) , 1 χρονο εγγυηση δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Sorry αλλα και άλλες σουπερ ντουπερ εταιρειες (ονόματα δεν λεμε μη μας πουν και haters) , 1 χρονο εγγυηση δινουν.

 

2 δίνουν πλέον. Κάνε ένα τηλεφωνάκι στους επίσημους μεταπωλητές εδώ για να στο επιβεβαιώσουν. (η isystem με ενημέρωσε χθες πως πλέον σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση τα iphones καλύπτονται από 2ετή εγγύηση).  :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 δίνουν πλέον. Κάνε ένα τηλεφωνάκι στους επίσημους μεταπωλητές εδώ για να στο επιβεβαιώσουν. :)

1 χρονο εγγυηση δινει η apple, το αναφερει και στο site της.

 

Ο 2ος χρονος δεν ειναι εγγυηση , ειναι τα δικαιωματα των καταναλωτων λογω πραγματικων ελαττωματων και ισχυει μονο για καταναλωτες που πηραν το κινητο με αποδειξη, οχι για επαγγελματιες που το πηραν με τιμολογιο.

 

Αν ειχε 2 χρονια εγγυηση, τοτε θα ισχυε για ολους τους αγοραστες(και για τους επαγγελματιες που αγοραζουν με τιμολογιο).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια λες ότι μετά από 21 μήνες, πριν καλά κλείσει 2 χρόνια σου  χάλασε και επειδή από κίνα δεν έχεις εγγύηση για να στο επισκευάσουν δωρεάν έδωσες 240€ ξανά για κινητό; Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι εσύ έχασες στην παραπάνω περίπτωση...

 

τι έχασα ακριβώς για εξήγησε μου; 10 ποστ στο insta ; οι 2 κοινοποιήσεις από φίλους ότι πήγαν για καφέ;

 

να σου πω τι κέρδισα; ένα κινητό που άντεξε 21 μήνες τρελές κακουχίες(ακόμα και στο αεροπλάνο μαζί το παίρνω) , τον μπέμπη να το πετάει; χωρίς να βάλω θήκη super duper armor screen by acme; τέλεια τα πήγε και επειδή έμεινα ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος παρήγγειλα το επόμενο μοντέλο καθώς και ένα ανταλλακτικό για να το φτιάξω. τι ακριβώς έχασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1 χρονο εγγυηση δινει η apple, το αναφερει και στο site της.

 

Ο 2ος χρονος δεν ειναι εγγυηση , ειναι τα δικαιωματα των καταναλωτων λογω πραγματικων ελαττωματων και ισχυει μονο για καταναλωτες που πηραν το κινητο με αποδειξη, οχι για επαγγελματιες που το πηραν με τιμολογιο.

 

Αν ειχε 2 χρονια εγγυηση, τοτε θα ισχυε για ολους τους αγοραστες(και για τους επαγγελματιες με τιμολογιο).

 

Επαναλαμβάνω για μία και μοναδική φορά εδώ:

 

αν το iphone που αγόρασες παρουσιάσει πρόβλημα μέσα στους πρώτους 24 μήνες από την αγορά του, η επισκευή του γίνεται δωρεάν στα επίσημα επισκευαστικά κέντρα εντός της Ε.Ε.

 

Μιλάω σαν απλός καταναλωτής και περιγράφω τη συνομιλία μου με το επισκευαστικό κέντρο. Δεν γνωρίζω αν ισχύει κάτι άλλο για επαγγελματίες και τιμολόγια. Ο έλεγχος που έκαναν από το συγκεκριμένο κέντρο για να πάρω αυτή την απάντηση, ήταν μόνο με το S/N της συσκευής που θα πήγαινε για έλεγχο. Δεν ζήτησαν ούτε ρώτησαν κάτι για απόδειξη, τιμολόγιο, κλπ. Το αν θέλετε να το βαφτίσουμε "εγγύηση ή δικαίωμα", δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλά για xiaomi δεν μιλάμε; αυτά τα Offtopic για την εγγύηση της apple τι μας ενδιαφέρουν;; πόσα report πρέπει να κάνω για να σβηστούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έχασα ακριβώς για εξήγησε μου; 10 ποστ στο insta ; οι 2 κοινοποιήσεις από φίλους ότι πήγαν για καφέ;

 

να σου πω τι κέρδισα; ένα κινητό που άντεξε 21 μήνες τρελές κακουχίες(ακόμα και στο αεροπλάνο μαζί το παίρνω) , τον μπέμπη να το πετάει; χωρίς να βάλω θήκη super duper armor screen by acme; τέλεια τα πήγε και επειδή έμεινα ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος παρήγγειλα το επόμενο μοντέλο καθώς και ένα ανταλλακτικό για να το φτιάξω. τι ακριβώς έχασα;

Έχασες 240€ αφού τα πλήρωσες όπως είπες τον 21ο μήνα.

Επαναλαμβάνω για μία και μοναδική φορά εδώ:

 

αν το iphone που αγόρασες παρουσιάσει πρόβλημα μέσα στους πρώτους 24 μήνες από την αγορά του, η επισκευή του γίνεται δωρεάν στα επίσημα επισκευαστικά κέντρα εντός της Ε.Ε.

 

Μιλάω σαν απλός καταναλωτής και περιγράφω τη συνομιλία μου με το επισκευαστικό κέντρο. Δεν γνωρίζω αν ισχύει κάτι άλλο για επαγγελματίες και τιμολόγια. Ο έλεγχος που έκαναν από το συγκεκριμένο κέντρο για να πάρω αυτή την απάντηση, ήταν μόνο με το S/N της συσκευής που θα πήγαινε για έλεγχο. Δεν ζήτησαν ούτε ρώτησαν κάτι για απόδειξη, τιμολόγιο, κλπ. Το αν θέλετε να το βαφτίσουμε "εγγύηση ή δικαίωμα", δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. 

Και εγώ ανέκαθεν βάση νομοθεσίας 2 χρόνια είχα δίχως προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω για μία και μοναδική φορά εδώ:

 

αν το iphone που αγόρασες παρουσιάσει πρόβλημα μέσα στους πρώτους 24 μήνες από την αγορά του, η επισκευή του γίνεται δωρεάν στα επίσημα επισκευαστικά κέντρα εντός της Ε.Ε.

 

Μιλάω σαν απλός καταναλωτής και περιγράφω τη συνομιλία μου με το επισκευαστικό κέντρο. Δεν γνωρίζω αν ισχύει κάτι άλλο για επαγγελματίες και τιμολόγια. Ο έλεγχος που έκαναν από το συγκεκριμένο κέντρο για να πάρω αυτή την απάντηση, ήταν μόνο με το S/N της συσκευής που θα πήγαινε για έλεγχο. Δεν ζήτησαν ούτε ρώτησαν κάτι για απόδειξη, τιμολόγιο, κλπ. Το αν θέλετε να το βαφτίσουμε "εγγύηση ή δικαίωμα", δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. 

Οπως αναφερει και η ιδια η apple στην σελιδα της, τα προιοντα της καλυπτονται με 1 χρονο εγγυηση και οχι με 2.

 

Το τι λεει σε συνομιλια το καθε επισκευαστικο κεντρο(που οπως θα δεις υπαρχουν κ αναφορες για αποδειξη κ οχι τιμολογιο) δεν εχει μεγαλυτερη ισχυ απο αυτα που λεει η ιδια η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασες 240€ αφού τα πλήρωσες όπως είπες τον 21ο μήνα.

Και εγώ ανέκαθεν βάση νομοθεσίας 2 χρόνια είχα δίχως προβλήματα.

 

χαλλοου  έχασα 9€ για το flex board. Κινητό πήρα καινούργιο γιατί ήθελα να αλλάξω...9 είναι μόνο οι βενζίνες για να πας σε ένα ΙSTORM αχχαχαχαχα

 

και εγγύηση να είχε χαζός είμαι να στείλω το κινητό πέρα δώθε για μια αλλαγή flexboard; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

sorry αλλά για xiaomi δεν μιλάμε; αυτά τα Offtopic για την εγγύηση της apple τι μας ενδιαφέρουν;; πόσα report πρέπει να κάνω για να σβηστούν;

 

Μήπως ξέχασες τι πόσταρες λίγο πριν???  :ph34r:

 

Ontopic: έγιναν αναφορές σχετικά με την εγγύηση προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλλοου  έχασα 9€ για το flex board. Κινητό πήρα καινούργιο γιατί ήθελα να αλλάξω...9 είναι μόνο οι βενζίνες για να πας σε ένα ΙSTORM αχχαχαχαχα

 

και εγγύηση να είχε χαζός είμαι να στείλω το κινητό πέρα δώθε για μια αλλαγή flexboard; 

Και πάλι το πήρες επειδή το άλλο είχε πρόβλημα, υπήρχε πιθανότητα να έχεις επίσημο Service για δωρεάν επισκευή ή αντικατάσταση; Όχι οπότε και στις δύο περιπτώσεις χάνεις λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...