Προς το περιεχόμενο

Black friday - ξεκινησαν οι προσφορες


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι αυτοί που έχουν λεφτά ,έχουν πάρει ήδη το Α η Β κινητό για 700-1000 ευρώ

Τώρα στις ουρές βλέπεις αυτούς με 500 ευρώ μισθό που θα ακουμπήσουν το μανιάτικο τους για ένα κινητό και μετά θα κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά και πως για όλα φταίνε οι κακοί ξένοι και η κυβέρνηση

Εγω παλι βλεπω καποιους, μην το γενικευουμε για να δημιουργουμε εντυπωσεις, να παιρνουν smartphone και να ακουμπανε το μηνιατικο τους και μετα να κοβουν με ψαλιδι τη σιμ για να γλιτωσουν τα 5 ευρω ή να το συνδεουν με ασύρματο δίκτυο μόνο στις καφετεριες γιατι ο λογαριασμός τους σταθερου ιντερνετ ειναι απληρωτος 3 μηνες.

 

Καταναλωτισμός που εχει οδηγησει πολυ κοσμο να συνδεεις με scart dvd στις FULL HD τηλεορασεις, ενω η HD READY κοστιζε τα μισα χρηματα και φοβηθηκε μην τον κοροιδευει ο γειτονας.

 

Αν χρειαζεσαι κατι παρτο, με τα χιλια. Αν ταξιδευεις και θες το καλο GPS,  αν χρησιμοποιεις το γρηγορο ιντερνετ, αν διαβαζεις πολλα pdf στο κινητο και χρειαζεσαι την FHD οθονη, αν βγαζεις εστω 1 φωτο το βραδυ και θες το κινητο των 400 ευρω και δε σε βολευει μια dslr. Αλλα ποσοι απο εμας χρησιμοποιουμε εστω το 10% των δυνατοτητων των συσκευων που αγοραζουμε?

unnamed-20_161125_080647.jpg?mtime=20161

Public ηρακλειου κρητης 7.30 το πρωι.

πηγη: CRETALIVE.GR

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αυτοί που έχουν λεφτά ,έχουν πάρει ήδη το Α η Β κινητό για 700-1000 ευρώ

Τώρα στις ουρές βλέπεις αυτούς με 500 ευρώ μισθό που θα ακουμπήσουν το μανιάτικο τους για ένα κινητό και μετά θα κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά και πως για όλα φταίνε οι κακοί ξένοι και η κυβέρνηση

Αυτοί που έχουν πάρα πολλά λεφτά Ναι.

Στα 500 χιλιάδες που είπα, υπάρχουν και αυτοί που έχουν λεφτά που τους περισσεύουν Για ηλεκτρονικά, αλλά προφανώς δεν έχουν και τα άπειρα.

 

Δηλαδή ο άλλος που θα δώσει 800 για να πάρει τηλεόραση, θα πάει σήμερα να στηθεί άν θα πάει με τα ίδια λεφτά μια των 1200...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που πεταει καποιος με 5-6 ολα κιολα ποστ σε ολο το φορουμ, λεξεις τυπου "μπεεε, τρεχατε ζωα, γιδια, λεφτα υπαρχουν, μ@κες Ελληνες" τσιμπατε ολοι και χαλατε το θεμα για τον λογο π προοριζεται.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά το S7 στα 400Ε δεν το λες και προσφορά τύπου ποδοπατήματος - μπουνιές - μποξ - λιωμένο το F5 στο πληκτρολόγιο (για τους insomniacs :-P   )

 

Και γω θύμα είμαι, το xboxακι το τσίμπησα χωρίς να μου λείπει ουσιαστικά αλλά όχι και να ποδοπατηθώ!

 

μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά το S7 στα 400Ε δεν το λες και προσφορά τύπου ποδοπατήματος - μπουνιές - μποξ - λιωμένο το F5 στο πληκτρολόγιο (για τους insomniacs :-P )

ακριβώς αυτό, να βάζαν στα 299 το note4 ή 5 να πω οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ ρε παιδια πολυ ειρωνια. Εγω δεν πηγα ούτε θα παω γιατί δεν χρειαζομαι κατι αλλα αν χρειαζομουν θα πήγαινα. Καποιες τιμες είναι ομολογουμενως καλες. Δηλαδη ειναι κακο να περιμένει καποιος (πολιτισμενα) στην ουρα για να παρει κατι κερδιζοντας χρηματα; Εγω λεω ορθολογικη συμπεριφορά καταναλωτη λεγεται. Αν υπηρχε ξυλο οπως στο αμερικα να καταλαβω την ειρωνια.
Εντωμεταξυ παιζει πολλοι που ειρωνευονται να ειναι οι πρώτοι που τρέχουν στις ηλεκτρονικες προσφορες του εκαστοτε κινεζομαγαζου.

Επεξ/σία από kosmasdel
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά το S7 στα 400Ε δεν το λες και προσφορά τύπου ποδοπατήματος - μπουνιές - μποξ - λιωμένο το F5 στο πληκτρολόγιο (για τους insomniacs :-P   )

 

Και γω θύμα είμαι, το xboxακι το τσίμπησα χωρίς να μου λείπει ουσιαστικά αλλά όχι και να ποδοπατηθώ!

 

μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε μπεεε μπεεεε 

 

 

ακριβώς αυτό, να βάζαν στα 299 το note4 ή 5 να πω οκ

 

 

Ακριβως.......Εδω μεσα ανα καιρους εχουν ανεβει προσφοραρες (θυμαστε το s5 προπερσι απο το καιζερ στα 250 η παλιοτερα το optimus g στα 130 απο βοντα?? Και τοσα αλλα!!!)!!!

 

Τωρα καποιοι προσπαθουν να πασαρουν στα μελη του φορουμ προσφορες πανακριβων μεταχειρισμενων (6s plus) και αλλες με 10% διαφορα απο το σκρουτζ ως απιστευτες!!

 

Εχει πεσει το επιπεδο!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ειρωνεύομαι, απλά προσπαθώ να καταλάβω! Εδώ στις προσφορές έχουμε πετύχει πραγματικά πολύ καλές προσφορές και έχουμε δώσει πολύ περισσότερο value στα χρήματά που διαθέτουμε, πληρώνοντας πάντα με προσωπικό χρόνο (οπότε δωρεάν δεν είναι) Αυτό το μεινστριμ ψευτοπροσφοριλίκι όμως χωρίς να έχεις ψάξει λίγο την αγορά δε μπορώ να το καταλάβω. 

 

(το μπεεε μπεε μπεε το λέω οτι το έκανα εγώ οταν τα σκαγα για το xboxάκι  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά υπέκυψα και πήρα ένα ps4 με 2 χειριστήρια και 1tb σκληρό από MEDIA MARKT στο ρεντη στα 249€ :) το τελευταίο παρακαλώ ήταν.

 

Ήταν ή μοίρα του να το αγοράσω εγω :)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό και αυτό...

 

Προσωπικά δεν ειρωνεύομαι, απλά προσπαθώ να καταλάβω! Εδώ στις προσφορές έχουμε πετύχει πραγματικά πολύ καλές προσφορές και έχουμε δώσει πολύ περισσότερο value στα χρήματά που διαθέτουμε, πληρώνοντας πάντα με προσωπικό χρόνο (οπότε δωρεάν δεν είναι) Αυτό το μεινστριμ ψευτοπροσφοριλίκι όμως χωρίς να έχεις ψάξει λίγο την αγορά δε μπορώ να το καταλάβω. 

 

(το μπεεε μπεε μπεε το λέω οτι το έκανα εγώ οταν τα σκαγα για το xboxάκι  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...