Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σπάσιμο είναι ότι θέλω να δοκιμάσω και το Redmi 3s που έρχεται από Κίνα κι εκείνο θέλει micro-sim, σαν κι αυτή που έχω...

 

...να πάω να αλλάξω ή να μου κόψουν τη κάρτα μια φορά και μετά πάλι το ίδιο; Ξέρω υπάρχουν μετατροπείς βέβαια...

Την κοβεις σε nano sim και αν χρειαστει πας και βρισκεις κατι αντιστοιχο με αυτους τους μικρους ανταπτορες για να μπορεις να την χρησιμοποιεις και ως micro sim αν χρειαστει

https://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?keyphrase=sim+tool

Θυμαμαι ειχα παρει ενα απο Γερμανο αλλα γενικα εχουν πολλα καταστηματα τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα προσωπικα μια χαρα μου φαινεται το φινιρισμα και η ποιοτητα..Γουστα ειναι αυτα. Οσο για το οτι το κινητο δεν ανοιγει χωρις καρτα Sim, ειναι λαθος πληροφορια..

Μια χαρα το σεταρα και επεξα χωρις sim card.. Τωρα αν παιζει κατι με εκδοσεις λειτουργικου δε ξερω, αλλα δε νομιζω..

 

Απο γερμανο ακομα περιμενω εννοειται. Μαλλον εφαρμοζουν συστημα καθυστερησης για να βαρεθουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vgiozo στη wind/Q μέχρι πρόσφατα η μετατροπή της κάρτας σε 4G ήταν δωρεάν και η κάρτα που σου έδιναν ήταν νάνο μαζί με τους ανταπτορες της για μικρο & κανονικη.

Δες στο site της αν ισχύει ακόμα γιατί κάποια καταστήματα χρεωναν λανθασμένα 5 € που με ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών μέσα από το κατάστημα το θέμα λυνόταν.

Όλα τα παραπάνω είναι για μετατροπή απλής/παλιας κάρτας σε νέα με υποστήριξη 4G

 

Με χρέωσαν 5€ κι εμένα σήμερα...για την ακρίβεια ρώτησα και μου είπε κάτσε να δούμε από πότε είναι η κάρτα σου, μπορεί να μην βγάλει τη χρέωση, έψαξε εκεί στη σελίδα της εταιρείας όπου καταχώρησε τα στοιχεία μου και μου είπε πως τελικά έχει.

 

Δεν ξέρω τί κοίταξε και ποιό είναι το κριτήριο τελικά για τη χρέωση ή μη των 5€...πάντως θα καλέσω στην εξυπηρέτηση πελατών να μου πουν κι αυτοί.

 

Πάντως το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι branded, όπως λανθασμένα ισχυρίζονται μερικοί στο myphone, δεν εμφανίζει δλδ πουθενά το logo/σήμα της Cosmote...ίσως από εκεί να δίνεται έτσι, όχι από τον ΓΕΡΜΑΝΟ πάντως, τουλάχιστον όταν δεν συνοδεύεται από πρόγραμμα κινητής.

 

Χρηστικά, η έλλειψη εφαρμογής για τη Revolut με ξενίζει αρκετά...προς το παρόν είναι η μόνη που δεν μπορώ να αντικαταστήσω και δεν μπορώ να μην την έχω...

 

Δοκίμασα και την φωτογραφική κάμερα, σε σαφώς μη σκοτεινό δωμάτιο, όχι όμως με άπλετο φως, οι φωτογραφίες έχουν πολύ θόρυβο, ορατό και στην οθόνη της κάμερας και χωρίς να ζουμάρω...το φλας δεν βοήθησε και πολύ...

...σε σχέση με τις φωτογραφίες που βλέπω σε δοκιμές (σε αντίστοιχες συνθήκες) "η μέρα με τη νύχτα", τί στα διάλα όλοι τα παίρνουν να πούμε, κάθονται και πειραματίζονται κανά 5λεπτο με τις ρυθμίσεις για τις βγάλουν ετσι;

 

Δεν τρελάθηκα εν συντομία...για κατανάλωση πολυμεσικού περιεχομενου από διαδίκτυο κτλ δεν το θέλω, μέτρια μπαταρία για το hardware έχει...

...θα πειραματιστώ λίγο ακόμη με τις φωτογραφίες για να έχω πληρέστερη εικόνα...αν δε δω κάποια εντυπωσιακά καλύτερη απόδοση, με βλέπω να προτιμώ το Redmi 3s Prime τελικά, να έχω και τη βολή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικα μια χαρα μου φαινεται το φινιρισμα και η ποιοτητα..Γουστα ειναι αυτα. Οσο για το οτι το κινητο δεν ανοιγει χωρις καρτα Sim, ειναι λαθος πληροφορια..

Μια χαρα το σεταρα και επεξα χωρις sim card.. Τωρα αν παιζει κατι με εκδοσεις λειτουργικου δε ξερω, αλλα δε νομιζω..

 

Απο γερμανο ακομα περιμενω εννοειται. Μαλλον εφαρμοζουν συστημα καθυστερησης για να βαρεθουμε..

Οποιος το πηρε σε αυτη την τιμη εχεις δικιο οτι σιγα μην τον νοιαζει η ποιοτητα κατασκευης.Αλλα ειναι κινητο που αρχες του χρονου πρωτοηρθε στην Ελλαδα με τιμη αν θυμαμαι καλα 650+ευρω,αρα καταλαβαινεις προς τι εφαγε τοσο κραξιμο γενικα.

 

Σκεψου δηλαδη οτι ηρθε στην Ελλαδα περιπου 1μηνα πριν το S7 αρα τα σχολια νομιζω ειναι περιττα γιατι εφτασε να κοστιζει οσο κοστιζει και πως εξ αρχης η συσκευη ηταν υπερ κοστολογημενη απλα λογω continuum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικα μια χαρα μου φαινεται το φινιρισμα και η ποιοτητα..Γουστα ειναι αυτα. Οσο για το οτι το κινητο δεν ανοιγει χωρις καρτα Sim, ειναι λαθος πληροφορια..

Μια χαρα το σεταρα και επεξα χωρις sim card.. Τωρα αν παιζει κατι με εκδοσεις λειτουργικου δε ξερω, αλλα δε νομιζω..

 

Απο γερμανο ακομα περιμενω εννοειται. Μαλλον εφαρμοζουν συστημα καθυστερησης για να βαρεθουμε..

 

Δεν είναι "προβληματική η ποιότητα, αλλά δεν είναι για κινητό με υψηλές αξιώσεις...έχεις τις μικροατέλειες που είναι ανεκτές κι αναμενόμενες σε κινητό >200€, αλλά όχι <300€ σαφώς...

 

Εγώ χθες το προσπάθησα και δεν άνοιγε χωρίς ΣΙΜ, σήμερα μόλις του έβαλα αμέσως προχώρησε....να καθυστερούσε να ανάψει η οθόνη λόγω αναζήτησης ΣΙΜ; 

Ίσως ήθελε να μείνει και περισσότερο στη πρίζα να φορτίζει προτού ανάψει, που είναι και το πιθανότερο...θεώρησα αρχικά ότι με κανά 15-20λεπτο σε φόρτιση θα μπορούσε να πάρει μπρος για το αρχικό σετάρισμα, μάλλον ήθελε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις με καλεσαν.Δε μπορουν να με εξυπηρετησουν λεει(δεν υπαρχει παραγγελια), να αποδεσμευσουν τα χρηματα και μετα να με καλεσουν να μου πουν τι μπορουν να κανουν. Τους ειπα οτι εννοειται οτι εγω δε συμφωνω και θα κινηθω αναλογως. Οποιος ψηνεται για ομαδικη καταγγελια, εγω ειμαι πανετοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5€ τα χρεωνει το εκαστοτε καταστημα για δικο του κερδος. Κανονικα ειναι δωρεαν. Προσεξτε τις αποδειξεις να δειτε τι γραφουν.... Ποτε δεν λενε αντικατασταση Sim αλλα συνηθως service. Αν παρετε απο το κινητο σας την εξυπηρετηση πελατων εκεινη την ωρα και πειτε οτι ειμαι στο ταδε καταστημα και με χρεωνουν 5€ για νεα sim θα δειτε τρελες αντιδρασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5€ τα χρεωνει το εκαστοτε καταστημα για δικο του κερδος. Κανονικα ειναι δωρεαν. Προσεξτε τις αποδειξεις να δειτε τι γραφουν.... Ποτε δεν λενε αντικατασταση Sim αλλα συνηθως service. Αν παρετε απο το κινητο σας την εξυπηρετηση πελατων εκεινη την ωρα και πειτε οτι ειμαι στο ταδε καταστημα και με χρεωνουν 5€ για νεα sim θα δειτε τρελες αντιδρασεις.

 

Εγω στην Vodafone που ειχα αλλαξει πριν κανα 2μηνο παντως ελεγε Sim πανω στην αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει παραλάβει κάποιος με αντικαταβολή είτε από cosmote είτε από γερμανό ή μονό όσοι προ-πληρώσατε με κάρτα κτλ?

 

 

Εγω στην Vodafone που ειχα αλλαξει πριν κανα 2μηνο παντως ελεγε Sim πανω στην αποδειξη.

τα ίδια εδώ πριν 1,5 μήνα 4,70€ (λόγω 17% ΦΠΑ) κάρτα σιμ στην voda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις με καλεσαν.Δε μπορουν να με εξυπηρετησουν λεει(δεν υπαρχει παραγγελια), να αποδεσμευσουν τα χρηματα και μετα να με καλεσουν να μου πουν τι μπορουν να κανουν. Τους ειπα οτι εννοειται οτι εγω δε συμφωνω και θα κινηθω αναλογως. Οποιος ψηνεται για ομαδικη καταγγελια, εγω ειμαι πανετοιμος.

Δεν εχουν αξιώσει να με πάρουν τηλέφωνο.

Όταν τους πήρα εγώ, μου ζήτησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου και με έγραψαν έκτοτε.

 

Εννοείται θα το κυνηγήσω,

εξ αιτίας τους ταλαιπωρούμαι τόσες μέρες, με έχουν στην κοροϊδία και έχασα την περίοδο των προσφορών

επειδή εκείνοι με δέσμευσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν αξιώσει να με πάρουν τηλέφωνο.

Όταν τους πήρα εγώ, μου ζήτησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου και με έγραψαν έκτοτε.

 

Εννοείται θα το κυνηγήσω,

εξ αιτίας τους ταλαιπωρούμαι τόσες μέρες, με έχουν στην κοροϊδία και έχασα την περίοδο των προσφορών

επειδή εκείνοι με δέσμευσαν.

Αυριο θα ξεκινησω να διαβασω ολη τη νομοθεσια, και θα μιλησω και με καταναλωτικές οργανώσεις.. Θα σε έχω στα υπόψιν, για το τελικό κείμενο.  Οποιος άλλος φίλος ψήνεται να κινηθούμε μπορεί να μου στειλει και PM..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να περιμενετε μεχρι το τελος τις εβδομαδας ωστε να μην εχουν περιθωριο δικαιολογιας. Εγω αυτο θα κανω.

Οπως ειπα και πριν, με κάλεσαν σημερα και μου ειπαν ότι απεφανθηκαν ότι δεν υπάρχει παραγγελία, και να μου αποδεσμευσουν τα χρηματα, και έπειτα καποια στιγμή να με πάρουν τηλεφωνο για καποια προσφορά και καλά (που δε τη γνωρίζουν τώρα).

Αρνήθηκα αλλά δε ξέρω τι θα κάνουν. Δε μου είπαν ότι το ψάχνουν ακόμα για να περιμένω..Ηδη ετοιμαζω email για ΕΚΠΟΙΖΩ ώστε να αρχίσω να προετοιμάζομαι είτε για ατομική είτε ομαδική καταγγελία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα και πριν, με κάλεσαν σημερα και μου ειπαν ότι απεφανθηκαν ότι δεν υπάρχει παραγγελία, και να μου αποδεσμευσουν τα χρηματα, και έπειτα καποια στιγμή να με πάρουν τηλεφωνο για καποια προσφορά και καλά (που δε τη γνωρίζουν τώρα).

Αρνήθηκα αλλά δε ξέρω τι θα κάνουν. Δε μου είπαν ότι το ψάχνουν ακόμα για να περιμένω..Ηδη ετοιμαζω email για ΕΚΠΟΙΖΩ ώστε να αρχίσω να προετοιμάζομαι είτε για ατομική είτε ομαδική καταγγελία..

Σου ειχε ερθει email με αριθμο παραγγελειας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειχε ερθει email με αριθμο παραγγελειας;;

Όχι, αλλά έχουν κρατήσει τα χρήματα... Δε τους φταιω εγω (ή ο οποιοσδήποτε άλλος) αν το συστημα τους κόλλαγε και με χρεωσε χωρις να καταγραψει παραγγελία.. Να τη βρουνε απο τη στιγμή που πληρώθηκαν(ή στην περίπτωση αλλων φίλων απο τη στιγμή που ολοκληρωσαν παραγγελία με αντικαταβολή), η αν δε μπορούν να τη βρουν να φτιάξουν μια καινούρια, να φέρουν τις εξτρα συσκευές που χρειάζονται για ν καλύψουν τις παραγγελίες και να τελειώνουμε..

Ναι καταλαβαίνω..Ειναι τρομερά δύσκολο..Να κρατάμε τα χρήματα και τους πελάτες σε εκκρεμότητα, 5-10 μέρες όμως είναι ευκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...