Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είχε κάμερα σαν του 950ΧΛ δεν θα είχα πρόβλημα...

 

...πραγματικά θα είχα ακόμη το sony-ericsson cybershot κινητό μου, αν δεν είχε μπει για πλύσιμο μαζί με το μπουφάν μου...καλή κάμερα θέλω και πάσχιζα να βρω κάτι που να αξίζει, αλλά να μην με υποχρεώνει να τα σκάσω πολύ χοντρά, που δεν θα το έκανα...στα 200€ είναι οριακά, στο ανώτατο όριο των χρηματων που θα έδινα κι υπο΄προυποθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στα 200€ είναι οριακά, στο ανώτατο όριο των χρηματων που θα έδινα κι υπο΄προυποθέσεις.

Και πολλά είναι.Τελευταία φορά που έδωσα λεφτά για να πάρω κινητό είναι πριν 16 χρόνια για το 8210 την πρώτη μέρα που βγήκε.

Είχα πιάσει στοίχημα στο Τσάμπιονς Λιγκ την προηγούμενη :-D .Τα θεωρώ πεταμένα λεφτά κατά την γνώμη μου να δώσω χρήματα να πάρω κινητό.anyway ο καθένας όπως το βλέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά , αυτό με την απαξίωση των κινητών σε σύντομο σχετικά χρόνο είναι μεγάλο θέμα , και εγώ γιαυτό δεν αγοράζω ποτέ κινητό πάνω από 200 ευρώ , αλλά εν προκειμένω η προσφορά του 950 είναι πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολλά είναι.Τελευταία φορά που έδωσα λεφτά για να πάρω κινητό είναι πριν 16 χρόνια για το 8210 την πρώτη μέρα που βγήκε.

Είχα πιάσει στοίχημα στο Τσάμπιονς Λιγκ την προηγούμενη :-D .Τα θεωρώ πεταμένα λεφτά κατά την γνώμη μου να δώσω χρήματα να πάρω κινητό.anyway ο καθένας όπως το βλέπει.

 

Μαζί σου....αλλά δεν παίρνεις κινητό...παίρνεις μια ιδιαίτερα λεπτή και υψηλής ποιότητας φωτογραφική μηχανή/βιντεοκάμερα, που επίσης λειτουργεί ως τηλέφωνο...

...κι ως μινι υπολογιστής άμα λάχει...

 

Επίσης καταλήγεις να το εκλογικεύεις...

 

...πχ λες έχω αυτό το κινητό που κάνει 110-120€ κι είναι από Κίνα και πρακτικά έχει μόνο 6 μήνες εγγύηση (κάλυψη Paypal)...

...δεν θα έδινες +70 για

- την καλύτερη ίσως κάμερα σε κινητό,

- 2 έτη εγγύησης από Ελλάδα,

- dual band wifi

- και καλύτερες επιδόσεις;

 

...άντε λες, αν είναι να αποτελεί το κινητό μου τα επόμενα 3-4 χρόνια, αξίζει...

 

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω ένα THL T5S που το αγόρασα τον Φλεβάρη του 2013 στα 125€ θαρρώ (1GB RAM, 4GB ROM, ανύπαρκτη κάμερα)...

...ε, σε σύγκριση με τα χαρακτηριστικά του Lumia 950 XL  λες αξίζει η διαφορά στα χρήματα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εν τελει παρηγγειλα ενα λευκό από το cosmote.gr, και ολα κυλησαν ωραία, και ένα μαυρο από τον Γερμανό που ακόμα περιμένω confirmation..

Η εξυπηρετηση του e-sales του Γερμανου, απλά δε ξέρει τι της γίνεται(τους εχω καλέσει 2 φορές και εχω στειλει και mail)... Τους επεσε βαριά τοση δουλεια..Anyway, λογικά δε θα εχω πρόβλημα αφού τα λεφτά τα έχουν κρατησει αλλά ακριβως μετά κρασαρε το site τους ..

Μαυρο αυτή τη στιγμή λογικά δεν υπάρχει πουθενα σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα στο ΓΕΡΜΑΝΟ ήταν ότι κρέμαγε η ιστοσελίδα τους από τη κίνηση...

...επίσης η τηλεφωνική γραμμή για υποστήριξη αγορών από την ιστοσελίδα είναι μόνο 9.00-17.00 Δευτέρα-Παρασκευή (2102508100)

 

Εγώ έλαβα ειδοποίηση με email μετά από 5-6 ώρες από την αγορά.

 

Έτσι όπως κρέμαγε η ιστοσελίδα φοβήθηκα να πληρώσω online, οπότε επέλεξα παραλαβή από κατάστημα (πληρωμή μετρητά)....

...ελπίζω μόνο να μην με "ρίξουν" (στη διαθεσιμότητα ή στο χρώμα: μαύρο) επειδή δεν το προπλήρωσα.

 

...η σελίδα παραγγελίας στον Γερμανό δεν εμφανίζει πουθενά την επιλογή χρώματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εν τελει παρηγγειλα ενα λευκό από το cosmote.gr, και ολα κυλησαν ωραία, και ένα μαυρο από τον Γερμανό που ακόμα περιμένω confirmation..

Η εξυπηρετηση του e-sales του Γερμανου, απλά δε ξέρει τι της γίνεται(τους εχω καλέσει 2 φορές και εχω στειλει και mail)... Τους επεσε βαριά τοση δουλεια..Anyway, λογικά δε θα εχω πρόβλημα αφού τα λεφτά τα έχουν κρατησει αλλά ακριβως μετά κρασαρε το site τους ..

Μαυρο αυτή τη στιγμή λογικά δεν υπάρχει πουθενα σε αυτή την τιμή.

Υπαρχουν backcover full factional μαυρα στην αγορα με 10€ οποτε δεν ειναι τεραστιος παραγοντας αγορας. Τσιμπας λευκο και γω μολις εντοπισα μερικα καταπληκτικα ξυλινα,δερματινα backcover με nfs και wireless charging

Οσο για το γερμανο vs cosmote αν και ανηκουν στον ιδιο ομιλο ειναι μερα με τη νυχτα στο πως δουλευουν. Ποτε παραπονο απο cosmote. Γερμανος μου χει δωσει μετριες εντυπωσεις

 

Για οσους ψαχνουν θηκες με official σταμπα mc στο θεμα εγκρισης

http://mozoaccessories.com/shop/filters/product_cat/lumia950xl/

Με ενα ψαξιμο βρισκονται και σε καλυτερες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα στο ΓΕΡΜΑΝΟ ήταν ότι κρέμαγε η ιστοσελίδα τους από τη κίνηση...

...επίσης η τηλεφωνική γραμμή για υποστήριξη αγορών από την ιστοσελίδα είναι μόνο 9.00-17.00 Δευτέρα-Παρασκευή (2102508100)

 

Εγώ έλαβα ειδοποίηση με email μετά από 5-6 ώρες από την αγορά.

 

Έτσι όπως κρέμαγε η ιστοσελίδα φοβήθηκα να πληρώσω online, οπότε επέλεξα παραλαβή από κατάστημα (πληρωμή μετρητά)....

...ελπίζω μόνο να μην με "ρίξουν" (στη διαθεσιμότητα ή στο χρώμα: μαύρο) επειδή δεν το προπλήρωσα.

 

...η σελίδα παραγγελίας στον Γερμανό δεν εμφανίζει πουθενά την επιλογή χρώματος...

 

Οταν εκανες την παραγγελία έλεγε στον τίτλο χρώμα μαυρο, οπότε κανονικά θα πρέπει να βρουν το κινητό και να το φερουν...

Και εγώ ήθελα να πληρωσω με μετρητά αλλά το σύστημα τους δε με αφηνε..οπότε έβαλα κάρτα και η σελίδα τους κρέμασε μόλις ΄πήγε να γυρίσει από το site πληρωμης της τράπεζας στον Γερμανό..

Εγω ελπίζω να μη με "ρίξουν" ενώ μου έχουν κρατήσει ήδη τα λεφτά και μου πουν δεν υπάρχει παραγγελια..

Πραγματικά απορώ πόση κίνηση είχε αυτός ο server και δε μπορούσε να ανταπεξελθει, +ότι δεν εχουν δωσει προτεραιοτητα στις πληρωμές του eshop τους, να μη κρεμάνε και δημιουργουνται άλλα προβλήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος παραγγειλει απο Cosmote θα πρεπει να περιμενει να του το παραδωσουν η παιζει να παει να το παρει απο μαγαζι; Ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποστήριξη εφαρμογών στο WP όντως είναι λίγο μανίκι...πχ για τη κάρτα Revolut που χρησιμοποιώ εγώ δεν υπάρχει εφαρμογεί για παραθύρια...

 

αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι για "απλούς" χρήστες, το αντίθετο μάλλον, οι απλοί χρήστες χρειάζονται ευελιξία, ενώ οι επαγγελματίες χρειάζονται λίγα και καλα

 

Βρήκα πάντως ένα σύνδεσμο σε ιστοσελίδα "windows phone" αλλά δεν ξέρω τί παίζει.

http://windowsphoneapks.com/APK_Revolut-Foreign-Exchange_Windows-Phone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος παραγγειλει απο Cosmote θα πρεπει να περιμενει να του το παραδωσουν η παιζει να παει να το παρει απο μαγαζι; Ξερει κανεις;

 

Μονο παράδοση στο χώρο σου (δωρεάν)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποστήριξη εφαρμογών στο WP όντως είναι λίγο μανίκι...πχ για τη κάρτα Revolut που χρησιμοποιώ εγώ δεν υπάρχει εφαρμογεί για παραθύρια...

 

αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι για "απλούς" χρήστες, το αντίθετο μάλλον, οι απλοί χρήστες χρειάζονται ευελιξία, ενώ οι επαγγελματίες χρειάζονται λίγα και καλα

 

Βρήκα πάντως ένα σύνδεσμο σε ιστοσελίδα "windows phone" αλλά δεν ξέρω τί παίζει.

http://windowsphoneapks.com/APK_Revolut-Foreign-Exchange_Windows-Phone.html

δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογη για Revolut. μακρία απο όλα τα άλλα δήθεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...