Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως πηρα το 13888 και με προωθησαν στο 2102501100......

 

Απο εκει και περα οσοι παραλαβατε απο Cosmote σας ειχαν ειδοποιησει για την αποστολη με email ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ελαβα email την προηγουμενη ημερα το βραδυ.Από το 2508100 μου ειχαν πει οτι η παραγγελια μου της Cosmote εχει φυγει ηδη από το πρωί της ιδιας μέρας.

 

Μεχρι και τωρα τπτ......Τραγικο να σου παιρνουν τα χρηματα και 4 μερες μετα ουτε φωνη ουτε ακροαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το βράδυ...

 

Δυστυχώς δεν είχα φροντίσει να κόψω/μετατρέψω σε κάποιο κατάστημα Wind τη κάρτα μου σε nano-sim και απ' ότι φαίνεται το τηλέφωνο δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω αν δεν έχει τη κάρτα μέσα.

 

Οι εντυπώσεις από τη κατασκευή πάντως είναι αρκετά μέτριες, τα κουμπάκια ειδικά φαίνονται πολύ φθηνότερης κατηγορίας και το περίβλημα δεν μπορώ να πω ότι με πείθει...

 

παραδόξως ελαφρύ στο χέρι επίσης...

 

 

Να ρωτήσω...

 

Την κάρτα σιμ που έχω τώρα την έχω από πριν το 2013, χρειάζεται μήπως αντικατάσταση για να λειτουργήσει σωστά, πχ σε 4g;

 

Το σπάσιμο είναι ότι θέλω να δοκιμάσω και το Redmi 3s που έρχεται από Κίνα κι εκείνο θέλει micro-sim, σαν κι αυτή που έχω...

 

...να πάω να αλλάξω ή να μου κόψουν τη κάρτα μια φορά και μετά πάλι το ίδιο; Ξέρω υπάρχουν μετατροπείς βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vgiozo στη wind/Q μέχρι πρόσφατα η μετατροπή της κάρτας σε 4G ήταν δωρεάν και η κάρτα που σου έδιναν ήταν νάνο μαζί με τους ανταπτορες της για μικρο & κανονικη.

Δες στο site της αν ισχύει ακόμα γιατί κάποια καταστήματα χρεωναν λανθασμένα 5 € που με ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών μέσα από το κατάστημα το θέμα λυνόταν.

Όλα τα παραπάνω είναι για μετατροπή απλής/παλιας κάρτας σε νέα με υποστήριξη 4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καρτα την κοβουν δωρεαν κ κρατας το απεξω σαν ανταπτορα αν δε σου δωσουν αλλο. για 4τζι θελεις 4τζι καρτα. το 950ξλ εξωτερικα δεν αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καρτα την κοβουν δωρεαν κ κρατας το απεξω σαν ανταπτορα αν δε σου δωσουν αλλο. για 4τζι θελεις 4τζι καρτα. το 950ξλ εξωτερικα δεν αξιζει?

 

όμορφο είναι, αλλά κατασκευαστικά σίγουρα δεν γεμίζει το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίπλα με το k3 note της κοπέλας μου φαίνονται ίδια.

Το πίσω καπάκι έχει πιο όμορφη σχεδίαση.

Θα ήταν πιο όμορφο, αν ήταν ολόκληρο λευκό. Και επίσης αν το μαύρο ήταν λίγο διαφορετικό, πχ γκρι γραφίτη. Και αν είχε και μια μεταλλική λωρίδα γύρω γύρω. Κι αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίπλα με το k3 note της κοπέλας μου φαίνονται ίδια.

Το πίσω καπάκι έχει πιο όμορφη σχεδίαση.

Θα ήταν πιο όμορφο, αν ήταν ολόκληρο λευκό. Και επίσης αν το μαύρο ήταν λίγο διαφορετικό, πχ γκρι γραφίτη. Και αν είχε και μια μεταλλική λωρίδα γύρω γύρω. Κι αν...

 

Μονολογείς πρωί-πρωί; Απαντάς σε κάποιο φαντασιακό πρόσωπο ή σε κάποια φαντασιακή δήλωση;

 

Προσωπικά δεν σχολίασα την αισθητική, αλλά το υλικό, την "κατασκευή"...αν το είχα πληρώσει 299+ θα είχα αρκετά αρνητική άποψη, στα 199€ (από Ελλάδα) μου φαίνεται απλώς κατώτερο των προσδοκιών...

...φωνάζει "cut-costing" αντί "flagship"...και το υλικό και σε ορισμένα σημεία η συναρμογή (πχ η ευθυγράμμιση ανάμεσα στο σώμα και το καπάκι στο κάτω μέρος) δεν το πλήρωσα όμως, όπως είπα, για flagship, οπότε δεν αγχώνομαι τόσο...σαφώς όμως δεν κάνει την πολύ καλή πρώτη εντύπωση.

 

Το LeEco Le Max 2 πέρασε από τα χέρια μου και θα το θεωρούσα κατά πολύ ανώτερο ως προς την κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονολογείς πρωί-πρωί; Απαντάς σε κάποιο φαντασιακό πρόσωπο ή σε κάποια φαντασιακή δήλωση;

 

Προσωπικά δεν σχολίασα την αισθητική, αλλά το υλικό, την "κατασκευή"...αν το είχα πληρώσει 299+ θα είχα αρκετά αρνητική άποψη, στα 199€ (από Ελλάδα) μου φαίνεται απλώς κατώτερο των προσδοκιών...

...φωνάζει "cut-costing" αντί "flagship"...και το υλικό και σε ορισμένα σημεία η συναρμογή (πχ η ευθυγράμμιση ανάμεσα στο σώμα και το καπάκι στο κάτω μέρος) δεν το πλήρωσα όμως, όπως είπα, για flagship, οπότε δεν αγχώνομαι τόσο...σαφώς όμως δεν κάνει την πολύ καλή πρώτη εντύπωση.

 

Το LeEco Le Max 2 πέρασε από τα χέρια μου και θα το θεωρούσα κατά πολύ ανώτερο ως προς την κατασκευή.

 

Αν θυμαμαι καλα η σειρα 10χχ δεν ηταν η Flagship ?

 

Οσο για το πισω μερος επειδη ειναι αφαιρουμενο και μπορεις να βαλεις αλλο λογικο να μην βαλουν κατι πολυ καλο και "ατοφιο". Αφενος θα ανεβαινε το κοστος χωρις λογο αφου εσενα ισως να μην σου αρεσε και αφετερου θα εβγαινε πιο δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα η σειρα 10χχ δεν ηταν η Flagship ?

 

Οσο για το πισω μερος επειδη ειναι αφαιρουμενο και μπορεις να βαλεις αλλο λογικο να μην βαλουν κατι πολυ καλο και "ατοφιο". Αφενος θα ανεβαινε το κοστος χωρις λογο αφου εσενα ισως να μην σου αρεσε και αφετερου θα εβγαινε πιο δυσκολα.

 

Έχει κι η συναρμογή (ευθυγράμμιση εν προκειμένω) του πλαστικού τα θεματάκια της, δεν δένει/ευθυγραμμίζεται τόσο καλά το μπροστινό με το πίσω μέρος, νιώθεις στο χέρι μικρές ακμές δλδ

...και τα κουμπιά φαίνονται φτηνιάρικα, "παίζουν" λίγο κι έχουν αυτό το χρώμα του βαμμένου πλαστικού....σίγουρα μπορούσε και καλύτερα η Μικρομαλακή.

 

...όπως είπα, στην αρχκή τιμή δεν θα το αγόραζα, όχι μόνο γιατί δεν έχω τα χρήματα, αλλά γιατί πιστεύω ότι δεν τα αξίζει το κινητό, τώρα που το έπιασα στα χέρια μου.

 

Έχω το πλαστικό κινέζικο από δίπλα και δεν θεωρώ μεγάλη τη διαφορά...για 70€ διαφορά που τα χωρίζει έστω, για 170€+ με τίποτα...

 

παίρνω τα 170€ και αγοράζω κανονική φωτογραφική σε προσφορά.

εχει παραλαβει κανεις απο γερμανο μαγαζι;;

 μουά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο την cosmote και μου είπαν ότι λόγω τεχνικού προβλήματος την Παρασκευή είναι ακόμα σε επεξεργασία. Οπότε του Αγίου ... ανήμερα και αν. Χάλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο την cosmote και μου είπαν ότι λόγω τεχνικού προβλήματος την Παρασκευή είναι ακόμα σε επεξεργασία. Οπότε του Αγίου ... ανήμερα και αν. Χάλια

 

Τα ιδια και εδω, μου λενε αν δεν θελετε να περιμενετε ακυρωνετε την παραγγελια....Τους λεω αν την ακυρωσω θα πεσει τηλεφωνο στην προστασια καταναλωτη, εκει επεσε σιωπη μερικων δευτερολεπτων.....Ελεος στην μπανανια μας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...