Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

100% ειναι παρα πολλοι εδω μεσα που εκαναν το ιδιο κ εφυγαν στο χωριο του αι βασιλη για διακοπες με τα λεφτα που εβγαλαν απο το τιποτα  :shock:  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά να σας ενημερώνω φυσικά ότι ειχα επικοινωνησει 200 φορες για να μου επιβεβαιωσουν οτι θα παραλαβω το κιν γιατί σκοπεύω να πουλήσω το δικό μου για να παρω το lumia και μου ελεγαν μην ανησυχείτε απλά υπομονή μερικές μέρες...έμεινα χωρις κιν 10 μερες τουλάχιστον που μου ειναι απαραίτητο για τη δουλειά μου (πρεπει να ελεγχω mail συνεχώς)...οποτε ναι,καλα τους εκανα.ας ελεγχουν το απόθεμά τους κ ας ενημερώνουν το site τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ειχα κανει 2 παραγγελιες lumia, πιο πολύ γιατί φοβήθηκα μην κολλησε το σύστημα και δεν δεχόταν την πρώτη...Εσάς που θέλατε το 950xl δεν κατάλαβα ποτέ πρώτον γιατί πήρατε το se και οχι μια δωροεπιταγη, να αγοράσετε ό,τι θέλετε και να το πουλήσετε εδώ στο insomnia,ώστε να πάρετε το 950xl από αλλού και να σας μείνουν κ λεφτά...εγω πγρα ενα xbox τζαμπα,το πουλησα 150€ εδώ και πηρα galaxy s7 με gear VR με τα ιδια που θα έπαιρνα το 950xl...

πήρα το ένα iphone για δώρο στην γυναίκα μου που δεν είχε συσκευή και με το άλλο θα παίξω λίγο μόλις βρεθώ θα το πουλησω σαν ζεστό ψωμί και θα πάρω το s8 :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα το ένα iphone για δώρο στην γυναίκα μου που δεν είχε συσκευή και με το άλλο θα παίξω λίγο μόλις βρεθώ θα το πουλησω σαν ζεστό ψωμί και θα πάρω το s8 :-)

Με 280€ θέλει μερικά ακόμα για το s8. άσε που δεν πουλιούνται σαν ζεστό ψωμί τα se 16gb μην τρελαθούμε..

Εγώ παρέλαβα και αντικατέστησα το 5s και είμαι ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα κάτσε σε κάνα μήνα που δεν θα παίζουν se λόγω προσφοράς του Γερμανού στα 320-330 θα φεύγει σαν ζεστό ψωμί  στα 400 παίζει το γκρι στο σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα κάτσε σε κάνα μήνα που δεν θα παίζουν se λόγω προσφοράς του Γερμανού στα 320-330 θα φεύγει σαν ζεστό ψωμί  στα 400 παίζει το γκρι στο σκρουτζ

ναι,,, άλλαξε πλευρό να κοιμηθείς καλύτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ίδιοι που έκλαιγαν και έβριζαν για δήθεν κακή εξυπηρέτηση τώρα καγχάζουν δηλώνοντας δημόσια ότι εκμεταλεύτηκαν ένα λάθος της αποθήκης της Cosmote για να βγάλουν κέρδος εις βάρος της εταιρίας αλλά και εις βάρος άλλων που μπορεί να ήθελαν να αγοράσουν και δεν μπόρεσαν διότι κάποιοι έπεσαν σαν τα κοράκια για εξυπηρετήσουν όχι κάποια καταναλωτική ανάγκη αλλά για αποκομίσουν κέρδος μέσω μεταπώλησης.

 

Αντίγραφω μέρος από ποστ μου πριν από 2 εβδομάδες στο θέμα :

 

"Για το γεγονός ότι έκανες μια παραγγελία για ένα προϊόν το οποίο δεν έφτασε το στοκ λόγω της τεράστιας ζήτησης αλλά και της τεράστιας προσφοράς έχει φυσικά ευθύνη η Cosmote.  Έλα όμως που όταν μιλάμε για προσφορές στις οποίες διατίθονται εκατονταδες τεμάχια υπάρχουν ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ που κάνουν αγορές και δίνουν ψεύτικα στοιχεία , αγοράζουν από διαφορετικά καταστήματα πολλαπλά και ρίχνουν άκυρα , αγοράζουν χωρίς να έχουν τα χρήματα και δεν έχουν να πληρώσουν την αντικαταβολή , κλπ..."

 

Το θέμα το έχω κάνει report στην Cosmote kαι το παρακολουθούν εδώ και μέρες.

 

Την επόμενη φορά δε θα μοιράσουν προφανώς δωροεπιταγές αλλά μπανάνες...

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα το έχω κάνει report στην Cosmote kαι το παρακολουθούν εδώ και μέρες.

 

Την επόμενη φορά δε θα μοιράσουν προφανώς δωροεπιταγές αλλά μπανάνες...

 

Το πως συμπεριφερθηκαν τελικα ηταν αψογο...ΑΛΛΑ ελπιζω μετα απο αυτο να εμαθαν (ποσο κοστιζει) και την επομενη φορα να φροντισουν να μην κανουν τετοια "λαθη" (με ή χωρις εισαγωγικα παρτο οπως θες) γιατι θα αναγκαστουν να ξαναδωσουν δωροεπιταγες...αλλιως θα χρειαστει να απαντησουν σε αρκετες καταγγελιες...

 

(Δυστυχως δεν ειμαι απο αυτους που εκαναν καποια παραγγελια οποτε δεν εκμεταλευτηκα την "κακομοιρη" την cosmote....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα το έχω κάνει report στην Cosmote kαι το παρακολουθούν εδώ και μέρες.

 

Την επόμενη φορά δε θα μοιράσουν προφανώς δωροεπιταγές αλλά μπανάνες...

Δεν εχεις αδικο στο παραπανω που γραφεις αλλα ειδαμε και στο θεμα των iphone 6s τι αντιμετωπιση ειχε ο κοσμος. Κοινως ναι μεν εχεις δικιο οτι κακως καποιοι κανανε κωλοτουμπες σε αυτα που λεγανε αρχικα και τι λενε μετα,αλλα αρκετα εχουμε δει τον τελευταιο καιρο απο προσφορες της Cosmote και τι μπαχαλο γινεται απο πλευρας επικοινωνιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι που έκλαιγαν και έβριζαν για δήθεν κακή εξυπηρέτηση τώρα καγχάζουν δηλώνοντας δημόσια ότι εκμεταλεύτηκαν ένα λάθος της αποθήκης της Cosmote για να βγάλουν κέρδος εις βάρος της εταιρίας αλλά και εις βάρος άλλων που μπορεί να ήθελαν να αγοράσουν και δεν μπόρεσαν διότι κάποιοι έπεσαν σαν τα κοράκια για εξυπηρετήσουν όχι κάποια καταναλωτική ανάγκη αλλά για αποκομίσουν κέρδος μέσω μεταπώλησης.

 

Αντίγραφω μέρος από ποστ μου πριν από 2 εβδομάδες στο θέμα :

 

"Για το γεγονός ότι έκανες μια παραγγελία για ένα προϊόν το οποίο δεν έφτασε το στοκ λόγω της τεράστιας ζήτησης αλλά και της τεράστιας προσφοράς έχει φυσικά ευθύνη η Cosmote.  Έλα όμως που όταν μιλάμε για προσφορές στις οποίες διατίθονται εκατονταδες τεμάχια υπάρχουν ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ που κάνουν αγορές και δίνουν ψεύτικα στοιχεία , αγοράζουν από διαφορετικά καταστήματα πολλαπλά και ρίχνουν άκυρα , αγοράζουν χωρίς να έχουν τα χρήματα και δεν έχουν να πληρώσουν την αντικαταβολή , κλπ..."

 

Το θέμα το έχω κάνει report στην Cosmote kαι το παρακολουθούν εδώ και μέρες.

 

Την επόμενη φορά δε θα μοιράσουν προφανώς δωροεπιταγές αλλά μπανάνες...

 

Η μονη διαφορα θα ειναι πως την επομενη φορα θα τα δωσουν στο κρατος με την μορφη προστιμων, δεν θα αλλαξει κατι.

 

Περα απο αυτο θα μπορουσα να βαλουν καποια δικλειδα (μεχρι 1 κομματι παραγγελια η μεχρι 1 κομματι ανα διευθυνση πχ) ωστε να μην παραγγελνει ο καθενας 2-3-4 και να πρεπει να του δωσουν 4 επιταγες. Λυσεις υπαρχουν, απλα οπως και με τα εφορια που σε αυτη την χωρα υπαρχουν ανθρωποι με αυτοκινητα των 35-45.000ε που πληρωνουν λιγοτερα για σημα απο οτι πληρωνουν ανθρωποι με αυτοκινητα που κοστιζουν τα μισα και το συστημα δεν το φτιαχνουν ετσι σιγα μην ασχοληθει και η καθε Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη διαφορα θα ειναι πως την επομενη φορα θα τα δωσουν στο κρατος με την μορφη προστιμων, δεν θα αλλαξει κατι.

 

Περα απο αυτο θα μπορουσα να βαλουν καποια δικλειδα (μεχρι 1 κομματι παραγγελια η μεχρι 1 κομματι ανα διευθυνση πχ) ωστε να μην παραγγελνει ο καθενας 2-3-4 και να πρεπει να του δωσουν 4 επιταγες. Λυσεις υπαρχουν, απλα οπως και με τα εφορια που σε αυτη την χωρα υπαρχουν ανθρωποι με αυτοκινητα των 35-45.000ε που πληρωνουν λιγοτερα για σημα απο οτι πληρωνουν ανθρωποι με αυτοκινητα που κοστιζουν τα μισα και το συστημα δεν το φτιαχνουν ετσι σιγα μην ασχοληθει και η καθε Cosmote.

 

 

Αγνοείς παντελώς το θέμα.

 

Την επόμενη φορά θα υπάρχει απλά μια επιστολή συγνώμης και μια έγγραφη επιβεβαίωση από την Cosmote που θα επιβεβαιώνει ότι έχει κάνει αίτημα προς την τράπεζά σου να αρθεί η όποια δέσμευση χρημάτων. Όταν πουλάς 3000-4000 τεμάχια είναι λογικό να υπάρχουν και 100 προβληματικές παραγγελίες που αντιπροσωπεύουν ποσοστό μικρότερο του 5%. Κάνε όσες καταγγελίες θέλεις και έλα να συζητήσουμε το αποτέλεσμα και επώνυμα αν θέλεις εδώ μέσα...

 

Επίσης οι "φίλοι" που κάνουν τους έξυπνους βγάζοντας ψίχουλα ας προσέχουν καθώς το να πάρεις ΔΩΡΕΑΝ το xbox όπως έγραψε ένας φίλος και να το πουλήσεις σε τρίτο χωρίς παραστατικά είναι παράνομο. Και αν, λέω άν το serial της συσκευής είναι καταγεγραμμένο και ο επίδοξος αγοραστής είναι σε συννενόηση με την εφορία τότε ξεκινάνε άλλα ζητήματα...

 

Μόνο τυχαίο δεν είναι ότι αυτοί που έκραζαν είναι αυτοί με διπλές και τριπλές παραγγελίες. Αν δεν έδινε η Cosmote δωροεπιταγή ή αν έβλεπαν ότι δεν τραβάνε προς πώληση οι συσκευές που αγόραζαν θα έριχαν απλώς άκυρα όπως συνηθίζουν να κάνουν...

 

Μακάρι να καθαρίσουμε από τύπους σαν αυτούς που λιμνάζουν συχνά πυκνά εδώ μέσα γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι και γιατί θέλουμε να μας παρέχουν σωστές υπηρεσίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εκμεταλευση στο μεγαλειο της...ΔΕΚΤΟ να επωφεληθεί καποιος για την ταλαιπωρία του με 30-40-50€ αλλα εδω κάποιοι θα βγαλουν και δωρο χριστουγεννων απο οτι φαινεται...

γιατί να τα σκοτώσουμε (κάνοντάς χαλάστρα και στους άλλους που το χουν ήδη αγγελία) και να μην τα πουλήσουμε σε κανονική τιμή  .... εσύ πχ αν βρεις πετρέλαιο στο χωράφι σου θα το διώχνεις σε τιμή χώμα ή θα το πουλάς ανάλογά με την τιμή που παίζει στην αγορά?

ναι,,, άλλαξε πλευρό να κοιμηθείς καλύτερα...

θα το δούμε μακάρι να χω δίκαιο   :-D εδώ μπαίνουν στο θέμα με το λουμια και ζητάνε  να αγοράσουνε το τούμπανακι se φαντάσου τι γίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοείς παντελώς το θέμα.

 

Την επόμενη φορά θα υπάρχει απλά μια επιστολή συγνώμης και μια έγγραφη επιβεβαίωση από την Cosmote που θα επιβεβαιώνει ότι έχει κάνει αίτημα προς την τράπεζά σου να αρθεί η όποια δέσμευση χρημάτων. Όταν πουλάς 3000-4000 τεμάχια είναι λογικό να υπάρχουν και 100 προβληματικές παραγγελίες που αντιπροσωπεύουν ποσοστό μικρότερο του 5%. Κάνε όσες καταγγελίες θέλεις και έλα να συζητήσουμε το αποτέλεσμα και επώνυμα αν θέλεις εδώ μέσα...

 

Επίσης οι "φίλοι" που κάνουν τους έξυπνους βγάζοντας ψίχουλα ας προσέχουν καθώς το να πάρεις ΔΩΡΕΑΝ το xbox όπως έγραψε ένας φίλος και να το πουλήσεις σε τρίτο χωρίς παραστατικά είναι παράνομο. Και αν, λέω άν το serial της συσκευής είναι καταγεγραμμένο και ο επίδοξος αγοραστής είναι σε συννενόηση με την εφορία τότε ξεκινάνε άλλα ζητήματα...

 

Μόνο τυχαίο δεν είναι ότι αυτοί που έκραζαν είναι αυτοί με διπλές και τριπλές παραγγελίες. Αν δεν έδινε η Cosmote δωροεπιταγή ή αν έβλεπαν ότι δεν τραβάνε προς πώληση οι συσκευές που αγόραζαν θα έριχαν απλώς άκυρα όπως συνηθίζουν να κάνουν...

 

Μακάρι να καθαρίσουμε από τύπους σαν αυτούς που λιμνάζουν συχνά πυκνά εδώ μέσα γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι και γιατί θέλουμε να μας παρέχουν σωστές υπηρεσίες. 

 

Ειμαι σιγουρος πως αρκετες αλυσιδες δεν εχουν την ιδια αποψη μαζι σου με τα προστιμα που εχουν φαει ανα καιρους....

Και μην γελιομαστε, σιγα μην εδωσαν 3-4.000 Lumia 950XL....Στην τελικη δεν παιζει ποσα εδωσαν, αν ειχαν Σωστο συστημα δεν θα μπορουσαν να μπουν ακυρες παραγγελιες, θα δεσμευε τα 100 κομματια που θα ειχαν και δεν θα μπορουσε να μπει παραγγελια με νουμερο 101....Αυτο ειναι και το προβλημα εδω, αν το φτιαξουν καποια στιγμη δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα, μεχρι να το φτιαξουν ομως αν πεσουν 20-30-50-100 καταγγελιες να εισαι σιγουρος πως θα φανε ενα παχυ προστιμο, λες να ειναι τυχαιο που εδωσαν τα κουπονια? Εκει εχουν γραφεια που ασχολιουνται με αυτα, δεν ηταν η αποφαση ενος διευθυντακου της πλακας απο καποιο υποκαταστημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...