Προς το περιεχόμενο

Την απόλυτη φορητή συσκευή ετοιμάζει η Microsoft λέει ο CEO της, Satya Nadella


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ δύσκολα η ms να ξαναζητήσει να δώσουν λεφτά για κινητό τους απο τους υπάρχοντες γιατί τους πούλησε για ακόμα μια φορα με τα apps όχι και να ζητήσει απο καινούργιους να αγοράσουν συσκευή της,εγώ είμαι αυτήν την στιγμή με Lumia συσκευή και ακόμα δεν μπορώ να την εμπιστευτώ με αυτές τις εφαρμογές που φτιάχνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα αγορασα με 230 ευρω Redmi Pro me τον helio x25, 3gb ram / 64gb romm 5,5" amoled οθονη.

Ποτε ξανα windows mobile. To λεει καποιος που τα υποστηριξε μεχρι τελους. Ακομα και οταν ολοι τα εβριζαν εγω εκει. Αλλα τελος. Μεχρι εδω! Miui και τα μυαλα στα blender

 

Το ιδιο εχω και γω. ΓΑΜΑΕΙ. Οτι καλυτερο εχω παρει. Και εχω περασει και απο Windows Phone. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και "χλευάζω" τους Windows Phone lovers οφείλω να παραδεχτώ ότι τα WP τρέχουν γρήγορα, έχουν καλές κάμερες σε σχέση με την τιμή τους και γενικότερα σαν συσκευές είναι αρκετά αξιόλογες, στην πραγματικότητα πιστεύω ότι η microsoft στάθηκε άτυχη και ταυτοχρόνως απέτυχε να δώσει λόγο στους devs να γράψουν εφαρμογές για το store της. 

Η αγορά σήμερα έχει τηλέφωνα των 100 ευρώ που κάνουν τις περισσότερες δουλειές αξιοπρεπώς και με εγκατεστημένο το Google Store που έχει ατέλειωτες εφαρμογές και παιχνίδια για όλα τα γούστα, αν η M$ θέλει να κάνει το μπαμ θα πρέπει να επενδύσει σε κάτι νέο, καινοτόμο ώστε να κάνει γνωστές τις συσκευές της και στην ανάγκη να φέρει android app emulation μέχρι το store να γεμίσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τους στηριξα αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς έπρεπε να πάρω είτε Android είτε iPhone.

έχει μείνει πίσω και πρέπει να πιέσει εφαρμογές να έρθουν στο store της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα μόνο ένα πράγμα μπορεί να σημαίνει αυτό. Κινητό που θα μπορεί να τρέχει desktop x86 εφαρμογές και που θα ορίσει ξανά τι σημαίνει smartphone! Μακάρι να το δούμε.

Για να τρέξεις x86 εφαρμογές σε κινητό, θα αποχαιρετήσεις την αυτονομία.. Τώρα αν θες να φορτίζεις 2 φορές τη μέρα... be my guest..

 

Τα full windows είναι πολύ βαριά πλατφόρμα για mobile και IoT συσκευές... γιατί λες στα limited resources μηχανήματα να κυριαρχεί το Linux και στα mobile.. η ARM?

 

Γιατί λες η Microsoft να έκανε open source το .Net και να κυνηγάει το cross platform development. Βλέπε .Net Core.

Αν μείνει closed.. και μόνο στα windows... θα τη φάει ο ανταγωνισμός... και θα έρθουν δύσκολες μέρες... λες να το θέλει;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο υποσχεσεις αλλο τιποτα,εκαψε εκατ ανθρωπους με τα lumia και ενα αδειο store,τοσο χρημα παιζει στην εταιρεια που ειναι τοσο καιρο να πληρωσει 10 προγραμματιστες (μιας και αυτους που εχει δεν τα πανε και τοσο καλα)να βγουν σωστες οι εφαρμογες που θελει ο κοσμος;πολυ αμφιβαλω να την πατησει κανεις ακομα και αν βαλει σε κινητο τηλεφωνο i7 και καρτα γραφικων gtx.αυτα μας εδειξε αυτα τα χρονια αυτες τις αποψεις εχουν οσοι ειχαν lumia και την κανανε για αλλου και οχι αδικα εμεινε με το 0,3 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τρέξεις x86 εφαρμογές σε κινητό, θα αποχαιρετήσεις την αυτονομία.. Τώρα αν θες να φορτίζεις 2 φορές τη μέρα... be my guest..

 

Τα full windows είναι πολύ βαριά πλατφόρμα για mobile και IoT συσκευές... γιατί λες στα limited resources μηχανήματα να κυριαρχεί το Linux και στα mobile.. η ARM?

 

Γιατί λες η Microsoft να έκανε open source το .Net και να κυνηγάει το cross platform development. Βλέπε .Net Core.

Αν μείνει closed.. και μόνο στα windows... θα τη φάει ο ανταγωνισμός... και θα έρθουν δύσκολες μέρες... λες να το θέλει;

Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει τότε αυτή η δήλωση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα μόνο ένα πράγμα μπορεί να σημαίνει αυτό. Κινητό που θα μπορεί να τρέχει desktop x86 εφαρμογές και που θα ορίσει ξανά τι σημαίνει smartphone! Μακάρι να το δούμε.

Θα θυμίζει τότε τις καλές παλιές εποχές των Blackberry κινητών , που τώρα είναι στην αφάνεια.

 

Αλλά για να είναι εφικτό αυτό , μιλάμε για χρήση και άλλων καινοτομιών (πχ. χρήση γραφένιου ως μπαταρία , κάτι το οποίο ακόμα δεν έχει κατασταλάξει , δεν είναι <<ώριμο>>).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...