Προς το περιεχόμενο

Steam Link 23.20€ (μαζί με μεταφορικά) απο Game.co.uk


fou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθώ να καταλάβω αν προσφέρει κάτι παραπάνω απο ένα hdmi που ενώνει tv me pc... να φανταστώ μόνο οτι δεν μπαινουν καλώδια στα πόδια σου.

Το hdmi είναι πολύ καλύτερο εννοείται. Ούτε lag ούτε συμπιεσμένη εικόνα ούτε τίποτα.

 

Για μένα όμως πχ που έχω το κύριο pc στον 2ο όροφο και το htpc στον 1ο με ένα ζευγάρι powerline κάνω τη δουλειά μου άνετα χωρίς καλώδια 30 μέτρων  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να καταλάβω αν προσφέρει κάτι παραπάνω απο ένα hdmi που ενώνει tv me pc... να φανταστώ μόνο οτι δεν μπαινουν καλώδια στα πόδια σου.

Ναι το hdmi ειναι καλυτερο, ειναι για σαλονι αν δεν θες να εχεις καλώδια(το pc σε αλλο δωματιο) και μια πολυ μικρη συσκευή με καλο connectivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να καταλάβω αν προσφέρει κάτι παραπάνω απο ένα hdmi που ενώνει tv me pc... να φανταστώ μόνο οτι δεν μπαινουν καλώδια στα πόδια σου.

πληκτρολογιο - ποντικι - joypad κλπ στο steam link

δεν ξερω καν αν μπορείς να τραβήξεις πολλά μέτρα usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να καταλάβω αν προσφέρει κάτι παραπάνω απο ένα hdmi που ενώνει tv me pc... να φανταστώ μόνο οτι δεν μπαινουν καλώδια στα πόδια σου.

 

 

Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά δεν έχουμε όλοι το pc στο σαλόνι, εγώ το έχω στο άλλο δωμάτιο οπότε εκός απο το hdmi πώς αλλιώς θα είχα σύνδεση για ποντίκι , πληκτρολόγιο και χειριστήριο?

Και σε αυτή την τιμή είναι η ποιο οικονομική λύση για να το αξιοπoιήσεις και ως media center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφερει stream του pc σου μεσω steam στην tv με ethernet/wifi ακομα και αν το pc ειναι σε αλλο οροφο, παιζει 1080p/60fps οχι παραπανω. Εχει καλο connectivity με bluetooth 4.0/usb ports για να βαλεις ασυρματα ds4 η xbox controllers, mouse keyboards κτλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφερει stream του pc σου μεσω steam στην tv με ethernet/wifi ακομα και αν το pc ειναι σε αλλο οροφο, παιζει 1080p/60fps οχι παραπανω. Εχει καλο connectivity με bluetooth 4.0/usb ports για να βαλεις ασυρματα ds4 η xbox controllers, mouse keyboards κτλπ.

 

Ναι το hdmi ειναι καλυτερο, ειναι για σαλονι αν δεν θες να εχεις καλώδια(το pc σε αλλο δωματιο) και μια πολυ μικρη συσκευή με καλο connectivity.

 

Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά δεν έχουμε όλοι το pc στο σαλόνι, εγώ το έχω στο άλλο δωμάτιο οπότε εκός απο το hdmi πώς αλλιώς θα είχα σύνδεση για ποντίκι , πληκτρολόγιο και χειριστήριο?

Και σε αυτή την τιμή είναι η ποιο οικονομική λύση για να το αξιοπoιήσεις και ως media center

Δηλαδή εάν έχεις μια κάρτα για 4k και μια TV 4κ αυτό το πραματούδι δεν κάνει και πολλά. Ούτε την κάρτα εκμεταλλεύεται, ούτε την ανάλυση της οθόνης.

 

Εν κατακλείδι είναι μια καλή αγορά για όποιον δεν έχει το pc στον ίδιο χώρο, έχει ένα καλό Modem ή powerline, και έχει μια κάρτα για καλό fhd 60fps και μια fhd TV.

 

Το κατάλαβα φίλοι μου ευχαριστώ/

 

Απλά είναι καλό που το διευκρινίσατε γιατί ακόμα και η δελεαστική τιμή πολλές φορές είναι αχρείαστα έξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με Chrome προσπαθώ εδώ και αρκετή ώρα αλλα το ίδιο συμβαίνει κάθε φορά. Θα δοκιμάσω απο άλλο pc μήπως τα καταφέρω.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εάν έχεις μια κάρτα για 4k και μια TV 4κ αυτό το πραματούδι δεν κάνει και πολλά. Ούτε την κάρτα εκμεταλλεύεται, ούτε την ανάλυση της οθόνης.

 

Εν κατακλείδι είναι μια καλή αγορά για όποιον δεν έχει το pc στον ίδιο χώρο, έχει ένα καλό Modem ή powerline, και έχει μια κάρτα για καλό fhd 60fps και μια fhd TV.

 

Το κατάλαβα φίλοι μου ευχαριστώ/

 

Απλά είναι καλό που το διευκρινίσατε γιατί ακόμα και η δελεαστική τιμή πολλές φορές είναι αχρείαστα έξοδα

Καπως ετσι, δεν ειναι αναγκη να παιζεις 4k ομως για κανα couch co-op και βολευει το connectivity του. Αν εχεις το pc με hdmi στην tv ομως σου ειναι πρακτικα αχρηστο και χανεις και αποδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληκτρολογιο - ποντικι - joypad κλπ στο steam link

δεν ξερω καν αν μπορείς να τραβήξεις πολλά μέτρα usb

USB Μπορείς με active καλώδια να πας αρκετά μακρυά. Εγώ στα 20 μέτρα (μέσα από τοίχο γύρω γύρω) έχω hdmi, usb και ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...