Προς το περιεχόμενο

Steam Link 23.20€ (μαζί με μεταφορικά) απο Game.co.uk


fou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σε καλά φίλε μου για την ενημέρωση μάλλον θα τσιμπήσω και εγώ ένα διότι το θηρίο το έχω σε άλλο όροφο.

 

Παίζει και ένα κουπόνι -10% αλλά μου βγάζει σφάλμα 500: HAPPYNEWYEAR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μετά απο αρκετό ψάξιμο βλέπω ότι το Kaspersky με κόβει γιατί εντοπίζει προσπάθεια phising απο το Site. Δεν το παρατήρησε κανείς άλλος;

 

Μόλις τώρα δοκίμασα και απο το κινητό. Πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας μου βγάζει και πάλι "Your basket is empty".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαζα στο καλάθι 2 κομμάτια και δεν προχωρούσε η παραγγελία. Έκανα την ίδια διαδικασία με 1 κομμάτι και τελικά προχώρησε. Παρόλα αυτά το Kaspersky πετάει προειδοποίηση για "phising" alert στo Site την οποία επέλεξα να αγνοήσει για να μπορέσω να προχωρήσω την παραγγελία.

Τέλος καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ TP-Link έχω και είμαι ευχαριστημένος.

 

Παιδιά, στα €23,20 είναι κλεψιά το Steam Link γι' αυτά που προσφέρει. Αλλά σε κάθε περίπτωση να είστε προετοιμάσμενοι ότι θα χρειαστεί κάμποσο learning curve μέχρι να το κάνετε να δουλέψει σωστά.

 

 

 

Μπορείς να τρέξεις σχεδόν ότι θες (μέχρι και ολόκληρο το desktop σου), αλλά μόνο μέσα από το Steam.

Μιας και βλέπω οτι το έχεις ήδη και ξέρεις 2 πράματα, για να μπορείς να παίξεις ικανοποιητικά ΑΑΑ τίτλους όσον αφορά το κομμάτι του δικτύου απαιτείται 1000αρι lan δίκτυο; Θέλω να πάρω powerline αλλά δεν ξέρω αν θα με καλύψουν τα ονομαστικά 500mbps των περισσότερων powerline. Γενικά το δίκτυο σπίτι είναι 1000αρι(switch, κάρτες δικτύων κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μου ήρθε και εμένα το mail για shipped. Πηρατε όμως κάποιο tracking?

εμένα δεν είχε πεδίο ούτε το κινητό μου να δηλώσω και απλά έβαλα ονομα και διεύθυνση. Ελπίζω μην γίνει κανα μπέρδεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιας και βλέπω οτι το έχεις ήδη και ξέρεις 2 πράματα, για να μπορείς να παίξεις ικανοποιητικά ΑΑΑ τίτλους όσον αφορά το κομμάτι του δικτύου απαιτείται 1000αρι lan δίκτυο; Θέλω να πάρω powerline αλλά δεν ξέρω αν θα με καλύψουν τα ονομαστικά 500mbps των περισσότερων powerline. Γενικά το δίκτυο σπίτι είναι 1000αρι(switch, κάρτες δικτύων κλπ)

 

Δεν λειτουργεί όπως φαντάζεσαι ότι θα λειτουργεί. Η μεγάλη ταχύτητα σου ξεσκίζει το performance (θα συναντάς spikes και αυξημένο lag), ενώ η μικρή ταχύτητα σου ξεσκίζει το quality (θα καθυστερεί ο decoder και τα γραφικά «αργούν» να έρθουν με αποτέλεσμα να φαίνονται χοντροκομένα). Θες ακριβώς όση ταχύτητα σου απαιτείται ανάλογα με την ανάλυση και το framerate που έχεις ορίσει.

 

With this in mind και μετά από πάρα πολλές δοκιμές, στο δικό μου setup περιορίζω το bandwidth στα 20 Mbps για 1080p60 και στα 10 Mbps για 720p60.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργεί όπως φαντάζεσαι ότι θα λειτουργεί. Η μεγάλη ταχύτητα σου ξεσκίζει το performance (θα συναντάς spikes και αυξημένο lag), ενώ η μικρή ταχύτητα σου ξεσκίζει το quality (θα καθυστερεί ο decoder και τα γραφικά «αργούν» να έρθουν με αποτέλεσμα να φαίνονται χοντροκομένα). Θες ακριβώς όση ταχύτητα σου απαιτείται ανάλογα με την ανάλυση και το framerate που έχεις ορίσει.

 

With this in mind και μετά από πάρα πολλές δοκιμές, στο δικό μου setup περιορίζω το bandwidth στα 20 Mbps για 1080p60 και στα 10 Mbps για 720p60.

οκ got it ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...