Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ειναι απο τους λογους που ορισμενα τα φυλαω για το ps5..

Αυτο προσπαθω να κανω και εγω χεχε, τα αφηνω τελευταια εστω και αν πανε για ps5 μια χαρα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Αυτο προσπαθω να κανω και εγω χεχε, τα αφηνω τελευταια εστω και αν πανε για ps5 μια χαρα.

Εκει εγκειται και η οποια αγωνια σχετικα με το πως θα μεταχειριστει η Σονυ το BC. Εαν δεν τα πατσαρουν, θα επωφεληθουμε μονο απο την αυξημενη αναλυση που (με ευκολια) θα δινει το πσ5 σε οσα παιχνιδια το targeted resolution ειναι το 4Κ. Ιδωμεν..

19 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Πιο πολυ περιμενω τις αντιδρασεις των παιχτων εδω στo forum  παρα το παιχνιδι προσωπικα :P 

Ε καλα σε μεγαλο βαθμο επομενο. Καθισες και εφαγες ολα τα spoilers στο κεφαλι.😀

Οι δε αντιδρασεις των παικτων εδω, ειναι παντοτε ακρως προσδωκομενες, ιδιως σε παιχνιδια που απο τη φυση τους δεν ακολουθουν τις νορμες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Εκει εγκειται και η οποια αγωνια σχετικα με το πως θα μεταχειριστει η Σονυ το BC. Εαν δεν τα πατσαρουν, θα επωφεληθουμε μονο απο την αυξημενη αναλυση που (με ευκολια) θα δινει το πσ5 σε οσα παιχνιδια το targeted resolution ειναι το 4Κ. Ιδωμεν..

Να πω την αληθεια προσωπικα θα προτιμουσα (αν μπορουσα να επιλεξω) να ειχα 1080p/60fps σε καποια PS4 παιχνιδια μεσω bc παρα 4K/30fps, νομιζω οτι θα κερδιζαν πολυ περισσοτερο απο το υψηλοτερο frame-rate παρα απο την υψηλοτερη αναλυση...καλη ωρα τα Driveclub, Bloodborne, ΤLG, Gravity Rush 2, Ratchet & Clank κ.λ.π. θα ηταν εξαιρετικα στα 60fps.

To σιγουρο 60αρι μεχρι στιγμης οπως ειπες κ παραπανω ειναι το GoW.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dr_thodt είπε

Να πω την αληθεια προσωπικα θα προτιμουσα (αν μπορουσα να επιλεξω) να ειχα 1080p/60fps σε καποια PS4 παιχνιδια μεσω bc παρα 4K/30fps, νομιζω οτι θα κερδιζαν πολυ περισσοτερο απο το υψηλοτερο frame-rate παρα απο την υψηλοτερη αναλυση...καλη ωρα τα Driveclub, Bloodborne, ΤLG, Gravity Rush 2, Ratchet & Clank κ.λ.π. θα ηταν εξαιρετικα στα 60fps.

To σιγουρο 60αρι μεχρι στιγμης οπως ειπες κ παραπανω ειναι το GoW.

+ τα Infamous Second Son-Killzone Shadowfall απο τα 1st party που μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Προβλέπω την Day one να την περνάμε ξανά με κλειδωμένο θέμα.. (βλ. Death stranding)

Δυστυχως και γω το πιστευω και ειναι πολυ λυπηρο . Για καποιο λογο υπαρχει το spoiler button , αν δεν μπορεις να κρατηθεις απο να το ανοιξεις ειναι δικο σου προβλημα και οχι αυτου που το γραφει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostiger είπε

+ τα Infamous Second Son-Killzone Shadowfall απο τα 1st party που μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.

Το κουλο ειναι οτι οσοι ειχαν επιλογες για ξεκλειδωτα frame-rates (και δυναμικες αναλυσεις) εβλεπαν μπροστα, μετα απο ποσα χρονια τελικα αποδειχθηκαν πολυ εξυπνες κινησεις οι συγκεκριμενες....εκαναν τα παιχνιδια τους fututeproof με τον πιο ευκολο τροπο.;)

Επεξ/σία από dr_thodt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Δυστυχως και γω το πιστευω και ειναι πολυ λυπηρο . Για καποιο λογο υπαρχει το spoiler button , αν δεν μπορεις να κρατηθεις απο να το ανοιξεις ειναι δικο σου προβλημα και οχι αυτου που το γραφει. 

Εννοείτε, το θέμα είναι αυτοί που βαριούνται να να βάλουν spoiler tags η που απλά δεν τους νοιάζει καθόλου. Οποτε imho καλύτερα να είναι αυστηροί οι mods από το να μας χαλάσουν την φάση κάποιοι αδιάφοροι.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους .....Gold!αιώνας φάνηκε ...ότι κ αν έχει γίνει αξίζουν συγχαρητήρια για την ολοκληρωση του project 

Επεξ/σία από Thanofski
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν από Γερμανία θα έχει τουλάχιστον Ελληνικούς υπότιτλους;

Είχε πάρει μήπως κανείς την συλλεκτική του Death Stranding από εκεί; Λογικά αν είχε το Death Stranding θα έχει κι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Ξέρουμε αν από Γερμανία θα έχει τουλάχιστον Ελληνικούς υπότιτλους;

Είχε πάρει μήπως κανείς την συλλεκτική του Death Stranding από εκεί; Λογικά αν είχε το Death Stranding θα έχει κι αυτό

Δεν ξέρω για το TLOUP2 (εγώ περιμένω special edition από ελληνικό μαγαζί).

Death Stranding πάντως, από γερμανικό amazon που είχα πάρει εγώ, δεν είχε σίγουρα ελληνικό dub. Δεν είμαι σίγουρος για text/subs, θα το τσεκάρω σε λίγο. Έχει κανονικά text/subs στα Ελληνικά.

Βέβαια είναι ανάλογα και τον developer. Η insomniac είχε συνδέσει την γλώσσα του παιχνιδιού με την γλώσσα του συστήματος, όποτε αν δεν είχες Ελληνικά στο menu του PS4, δεν είχες ούτε στο game.

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...