Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλ πιστευεις πως το παιχνιδι δεν εχει πρακτικα αρνητικες κριτικες και αυτο ειναι φυσιολογικο οταν μεχρι και εγω που δεν εχω καν κονσολα και δεν εχω παιξει καν τα last of us (και δεν εχω ιδεα γιατι ειμαι σε αυτην την πλευρα του insomnia 😛 ) εμαθα για το backlash?! κατι βρωμαει εδω....για μενα βεβαια μακαρυ να βγει καλο το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

δηλ πιστευεις πως το παιχνιδι δεν εχει πρακτικα αρνητικες κριτικες και αυτο ειναι φυσιολογικο οταν μεχρι και εγω που δεν εχω καν κονσολα και δεν εχω παιξει καν τα last of us (και δεν εχω ιδεα γιατι ειμαι σε αυτην την πλευρα του insomnia 😛 ) εμαθα για το backlash?! κατι βρωμαει εδω....για μενα βεβαια μακαρυ να βγει καλο το παιχνιδι

(φαντάζομαι σε μένα απαντάς) 🙂

Πού ανέφερα εγώ ότι δεν έχει αρνητικά reviews κι ότι είναι φυσιολογικό να μην έχει; Για μένα δεν έχει ή καλύτερα δεν θα έπρεπε να έχει reviews σκέτο, αφού το παιχνίδι δεν έχει βγει και το 99% των χρηστών δεν το έχει παίξει. Το μόνο που είπα είναι ότι imho δεν έχει γίνει μαγείρεμα, αφού δεν την συμφέρει κι άλλη κατακραυγή την Sony (και την Naughty Dog). Απλώς το rating system είναι για τα μπάζα (το wwe 2k20 έχει 3 αστέρια για παράδειγμα 😄 που ήταν/είναι? unplayable). Στην συγκεκριμένη περίπτωση, πιο πιθανό μου φαίνεται να βγήκαν τα fanboys (με την καλή και την κακή έννοια) παγανιά.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει. Έχει πέσει τόσο fanboy-ism τόσο για τα αρνητικά όσο και για τα θετικά που πλέον απορείς αν κανεις σκέφτεται το παιχνίδι αυτό καθ'αυτό. Πλέον αν ανεβάσει κάτι η ND στο twitter ή FB, στα σχόλια παίζει μαζική βροχή απο spoiler και hate, το οποίο είναι ακραίο και έχει οδηγήσει αρκετό κόσμο που έχει κάνει προπαραγγελία να βάζει 5star reviews σαν αντιδραση στον αρνητισμό αυτό. Γενικά είναι απορίας άξιο, ή μάλλον sign of our times, για την πόλωση του κόσμου για το οτιδήποτε, και το πόσο το τραβάνε (και όλα αυτά χωρίς να έχει βγει το παιχνίδι). 

Προφανώς ο κάθε νοήμον άνθρωπος πιστεύω, θα περιμένει να βγει το παιχνίδι, να δει/ διαβάσει/ παίξει και τότε να αποφασίσει αν του αρέσει ή όχι, αν θα βάλει 5star review η όχι, αν θα κράξει την ND ή όχι. Αλλά ίσως και όχι με αυτά που βλέπω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Η αντίδραση είναι στην αισχρή αντιμετώπιση να βάζει η sony fake 10 άρια 

Δε νομίζω ότι είναι η Sony αδερφέ. 
1) Αν δεις όλα τα upcoming Παιχνίδια, ΟΛΑ έχουν ήδη reviews. Ghost of Tsushima, Cyberpunk Κλπ.
2) Αν είναι να κατηγορήσουμε την Sony, είναι πως το σύστημα των reviews είναι για τα μπάζα επειδή αν κάνεις προπαραγγελία μπορείς να κάνεις review (που ισχύει και για Microsoft, δεν το έχω δοκιμάσει σε steam)

Με αυτά που βλέπω είναι αντίδραση του κόσμου. Plain and simple. Λάθος προφανώς, επειδή δεν εχει λογική να βαζεις 5 αστέρια πριν βγει το παινχίδι, αλλά δε νομίζω να εχει εμπλακεί η Sony και κάθε Sony εδώ. Και αν είχε, θα βλέπαμε 10000 ratings, όχι 750-800.

Επεξ/σία από sixamenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ok . Sorry F δε βλέπω τίποτα με τέτοιο χάλι σύνδεση ... To ρεζουμέ είναι δε μπορεί τόσες χιλιάδες να έχουν ήδη παίξει και τελειώσει review copy

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Α ok . Sorry F δε βλέπω τίποτα με τέτοιο χάλι σύνδεση ... To ρεζουμέ είναι δε μπορεί τόσες χιλιάδες να έχουν ήδη παίξει και τελειώσει review copy

2) Αν είναι να κατηγορήσουμε την Sony, είναι πως το σύστημα των reviews είναι για τα μπάζα επειδή αν κάνεις προπαραγγελία μπορείς να κάνεις review (που ισχύει και για Microsoft, δεν το έχω δοκιμάσει σε steam)

Όπως είπαν και πιο πριν άλλοι, πρακτικά αν προπαραγγείλεις μπορείς να βάλεις rating. Αυτό ισχύει απο το Ps3. Και ισχύει για όλα τα παιχνίδια που είναι προπαραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις ποτε θα ειναι διαθεσιμη η προπαραγγελεια στα καταστηματα για την collectors edition ?Εκανα προπαραγγελεια απο τον Κωτσοβολο πριν 5-6 ημερες και με παιρνουν σημερα και μου λενε οτι δεν θα την φερουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Valadis3 είπε

Ξερει κανεις ποτε θα ειναι διαθεσιμη η προπαραγγελεια στα καταστηματα για την collectors edition ?Εκανα προπαραγγελεια απο τον Κωτσοβολο πριν 5-6 ημερες και με παιρνουν σημερα και μου λενε οτι δεν θα την φερουν .

Σε εσενα δεν θα την φερουν ή γενικα? Οι προπαραγγελιες εχουν κλεισει μηνες πριν απο ολα τα μεγαλα καταστηματα ο κωτσος ηταν ο τελευταιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ison είπε

Σε εσενα δεν θα την φερουν ή γενικα? Οι προπαραγγελιες εχουν κλεισει μηνες πριν απο ολα τα μεγαλα καταστηματα ο κωτσος ηταν ο τελευταιος.

Μου ειπαν οτι δεν θα το παραλαβουν τα καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε


Μάλλον ακύρωση ήταν επειδή δεν θα έχουν μεγάλο απόθεμα και δεν έκλεισαν νωρίς τις παραγγελίες.

Ξερουμε ποσο καιρο μετα την κυκλοφορια θα ειναι διαθεσιμη ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Valadis3 είπε

Ξερουμε ποσο καιρο μετα την κυκλοφορια θα ειναι διαθεσιμη ?
 

Τι εννοείς διαθέσιμη; 😛

Μάλλον έχει εξαντληθεί παντού και αν την βρεις θα είναι από κάποιον μαυραγορίτη σε κάποια αγγελία. (ή αν κάποιος έχει ρίξει παραγγελίες σε 2-3 μαγαζιά και σου δώσει την μία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...