Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PDS13 είπε

Θα προτιμουσα παντως μεταγλωττισεις σε παιχνιδια που δεν εχουν ετσι και αλλιως ''οσκαρικες'' αγγλοφωνες ερμηνειες, οπως αυτες τους TLOUS.

Ratchet and clank πχ, αντε και το Spiderman(εκει ειναι το οριο για μενα). Το να επιχειρεις να μεταγλωττισεις το the last of us ειναι σιγουρα κατι τολμηρο.

ναι και εγω το ιδιο εγραψα... ειναι πανω κατω οτι ισχυει για το σινεμα...Σε ενα καρτουν μπορεις να δεχτεις το dub, βλεπαμε καμπαμαρου και ντραγκονμπολ...το καταπινες...Τωρα να δω ταινια που παιζει ο ντενιρο και ο νικολσον σε οσκαρικο ρολο και εγω να ακουω το φιλιππιδη και το μπιμπιλα, ε γμσε με...

Στη γερμανια και στη γαλλια π.χ. το κανουν...εγω δε μπορω...το βρισκω αστειο σε βαθμο ηλιθιοτητας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xavier είπε

Τωρα να δω ταινια που παιζει ο ντενιρο και ο νικολσον σε οσκαρικο ρολο και εγω να ακουω το φιλιππιδη και το μπιμπιλα, ε γμσε με...

Στη γερμανια και στη γαλλια π.χ. το κανουν...εγω δε μπορω...το βρισκω αστειο σε βαθμο ηλιθιοτητας...

Ισχυει. Χανεις ενα πολυ σημαντικο κομματι μια ταινιας, οπως ειναι η ερμηνειες. Για ποιο λογο να το καταστρεψεις? Μου φαινεται απιστευτο οτι το κανουν ακομα.

 

''and the oscar goes to......''

to who?:P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια μετά το ost του LoU είναι ακόμα στις Playlists μου στο Spotify. 

Είναι σίγουρα στις καλύτερες gaming μουσικές δημιουργίες ever η δουλειά του Αργεντινού. Αν θα την έβαζα δίπλα δίπλα με κάποια άλλη μουσική από games θα ταν μόνο με το silent hill 2.... Θεός Akira Yamaoka ο οποίος κάπου διάβαζα ότι επιστρέφει με νέα δημιουργία για κάποιο game.... 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για Santaolalla. Καταπληκτικος καλλιτέχνης και πραγματικά του ανήκει μέρος της επιτυχίας του πρώτου παιχνιδιου, με το τρομακτικά νευρωδες και λυρικό soundtrack του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, asemnos είπε

Μου το παρηγγειλε η γυναικα για τα γενεθλια μου! Την αγαπω! 😍

 

Εμένα η γυναίκα μου μου πήρε το ps4 αλλά ήταν πριν γίνει γυναίκα μου 😁. Τώρα που της λέω για το ps5 γιατί Δεκέμβρη έχω γενέθλια μου λέει κοντεύεις τα 40 και δεν παίζεις - είναι αλήθεια, δεν προλαβαίνω ιδιαίτερα πια σαν γονιός - δεν μας χεζεις....

Εντάξει το δέχτηκα. 

Βέβαια τον Οκτώβρη έρχεται ο γιος οπότε; Δεν θα κάνω ένα super duper δώρο στον γιο για τα πρώτα του Χριστούγεννα 😁😁😁

 

***Διαζύγιο loading ***

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, chill είπε

 

Βέβαια τον Οκτώβρη έρχεται ο γιος οπότε; Δεν θα κάνω ένα super duper δώρο στον γιο για τα πρώτα του Χριστούγεννα 😁😁😁

***Διαζύγιο loading ***

Να σου ζησει τσιλμαν!

Η καλυτερη δικαιολογια εβερ...μα για το παιδι. :D Tι παει να πει δεν βλεπει καν ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Ενταξει, τιμιος. Ελεγα μην της ειχες παρει τιποτα ταπερ. 🤣

Το δώρο της γυναίκας προς τον άντρα ορίζεται με τον παρακάτω γενικό τύπο:

Δώρο = (δώρο που μου έκανε / 3)

Με ειδικές περιπτώσεις :

α) σε περίπτωση που είμαστε στα μέλια 

Δώρο = (δώρο που μου έκανε / 3)x2

β) σε περίπτωση που είμαστε χρόνια μαζί 

Δώρο = (δώρο που μου έκανε / 3)/2

 

Οποτε με ταπερ, το πολύ πολύ να έπαιρνε ένα μίνι σοκολατάκι Λακτα. 

😛😛😛😛😛😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, PDS13 είπε

Να σου ζησει τσιλμαν!

Η καλυτερη δικαιολογια εβερ...μα για το παιδι. :D Tι παει να πει δεν βλεπει καν ακομα...

Θενκς Βαγγέλα 😆. Κλείνουμε τα τρία οσονούπω και.... ο healer μου (😁😁😁😁) έρχεται φθινόπωρο. 

 

Για να έχετε μια ιδέα... Από το πρωί τώρα ανοίγω κονσόλα. Αν δε δει η μικρη την γραμμή του ps να λαμπυριζει  ζητάει crash...να παίζω εγώ και να της το δίνω να σπάει τα κουτιά. Τώρα ανακάλυψε τον crash γιατί έπαιζε η γυναίκα μου, είναι κυρίως παιδί του switch!!!! 

Να ξέρετε πως όταν γίνεται γονείς Gaming τέλος!!! Αλλά το άτιμο το σαράκι μένει.... Εχω άπειρα παιχνίδια τα οποία λογικά δεν θα παίξω ποτέ και ακόμα αγοράζω. 

 

Λοιπόν στα του lou2 είδα το τελευταίο trailer αν και δεν το συνηθίζω. Δεν ξέρω τι spoilers έχουν βγει αλλά νομίζω πως το story κάνει μπαμ ποιο θα είναι. 

 

Δεν βλέπουμε σχεδόν καθόλου ζόμπια... αλλά κυρίως μάχες με ανθρώπους. Και στα gameplay πλάνα βλέπουμε την ellie. Νομίζω ότι θα έχουμε φάση governor από το walking dead φάση. Βρίσκονται σε safe zone κάτι στραβωνει σκοτώνουν / φυλακίζουν τον Joel και η μικρή ψάχνει την εκδίκηση της. Φυσικά θα κάνουν την εμφάνισή τους spores, clickers κλπ αλλά θα ναι σε τελείως δεύτερη μοίρα. Θα ναι το background δηλαδή σε ένα revenge story.

 

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατέστησε την Ντίνα με Joel, και το παλιό και το καινούργιο trailer αυτό βγάζει, ο Joel είχε και άλλες σκηνές, η Ντίνα όχι. Εννοείτε ότι θα έχει clickers, απλά πέφτει πιο έμφαση όπως και πριν στους humans. Αμφιβάλλω να σκοτώσουν απλά τον Joel. Aμα πεθάνει, θα πρέπει πεθάνει glorious. Υπόθεση είναι φυσικά, αλλα από ότι είδα αυτό μου βγάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chill είπε

Θενκς Βαγγέλα 😆. Κλείνουμε τα τρία οσονούπω και.... ο healer μου (😁😁😁😁) έρχεται φθινόπωρο. 

Για να έχετε μια ιδέα... Από το πρωί τώρα ανοίγω κονσόλα. Αν δε δει η μικρη την γραμμή του ps να λαμπυριζει  ζητάει crash...να παίζω εγώ και να της το δίνω να σπάει τα κουτιά. Τώρα ανακάλυψε τον crash γιατί έπαιζε η γυναίκα μου, είναι κυρίως παιδί του switch!!!! 

Να ξέρετε πως όταν γίνεται γονείς Gaming τέλος!!! Αλλά το άτιμο το σαράκι μένει.... Εχω άπειρα παιχνίδια τα οποία λογικά δεν θα παίξω ποτέ και ακόμα αγοράζω. 

Λοιπόν στα του lou2 είδα το τελευταίο trailer αν και δεν το συνηθίζω. Δεν ξέρω τι spoilers έχουν βγει αλλά νομίζω πως το story κάνει μπαμ ποιο θα είναι. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν βλέπουμε σχεδόν καθόλου ζόμπια... αλλά κυρίως μάχες με ανθρώπους. Και στα gameplay πλάνα βλέπουμε την ellie. Νομίζω ότι θα έχουμε φάση governor από το walking dead φάση. Βρίσκονται σε safe zone κάτι στραβωνει σκοτώνουν / φυλακίζουν τον Joel και η μικρή ψάχνει την εκδίκηση της. Φυσικά θα κάνουν την εμφάνισή τους spores, clickers κλπ αλλά θα ναι σε τελείως δεύτερη μοίρα. Θα ναι το background δηλαδή σε ένα revenge story.

Ειμαστε πολλοι περιξ των σαραντα στο φορουμ, με παιδια και πολλες υποχρεωσεις, θελω να πιστευω πολυ μακρια απο το gaming θανατο😂.

Mε κοστος σε προσωπικο χρονο-υπνο βγαινει κανονικα το πλανο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ειμαστε πολλοι περιξ των σαραντα στο φορουμ, με παιδια και πολλες υποχρεωσεις, θελω να πιστευω πολυ μακρια απο το gaming θανατο😂.

Mε κοστος σε προσωπικο χρονο-υπνο βγαινει κανονικα το πλανο..

Πρόλαβα και έπαιξα λίγοτώρα λόγω lock down και τηλεργασιας. Τερμάτισα το re2 δηλαδή που είχα αγοράσει day1.... 

Δεν μπορώ να ξεκινήσω έναν τίτλο αν δεν έχω τον χρόνο να αφοσιωθώ... Δεν έχω παίξει δηλαδή ούτε το rdr2 επίσης day1 αγορά (μη χάσω και γω). 

Όταν η μικρή κοιμάται στις 22 σε κανονικούς ρυθμούς και εγώ πρέπει να σηκωθω στις 6 δεν βγαίνει το gaming. Θα κάτσεις αναγκαστικά να πεις δύο κουβέντες με τη σύζυγό σε ηρεμία ή να δείτε cotetv, netflix, prime, τίποτα κατεβασμένο. 

Λόγω covid σταμάτησα το εγερτήριο στις 6 και το πήγα 9... αλλά και η εργασία πήγε όλη μέρα. Μπορεί να χρειαστεί δηλαδή να κάνουμε conference αργά το βράδυ ή να φτιάξω κάτι βραδινές ώρες. Το πρόγραμμα της μικρής πήγε πίσω ήτοι δεν κοιμάμαι οπότε ό,τι έκανα σε gaming το έκανα ξενυχτωντας μέχρι το πρωί. 

 

Χτενιζω κούκλες, παίζω lego Playmobil, μαγειρεύω στην ξύλινη κουζίνα, κάνω τον γιατρό, βαφομαι - λες να μου βγουν τίποτα περίεργα γούστα 😆😆😆-, κρυφτό, κυνηγητό και φυσικά είμαι σύνοδος σε ποδήλατο και πατίνι για κανά δυωρο κάθε μέρα. 

Τα επόμενα χρόνια θα βάλω 2ο όροφο από πάνω όπου θα κάνω ένα gaming room για εμένα. Με απόλυτη ηχομόνωση και κλειδιά μόνο για μένα σαν άλλος έφηβος 😆😆😆!!! Μέχρι τότε.... υπομονή!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...