Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit: μην με πάρει κι εμένα η μπάλα (δεν ξέρω και τι παίχτηκε), αν και δεν μίλησα καθόλου για το περιεχόμενο των leaks. Better safe than sorry.🙂

Αν κάποιος πάντως ενοχλήθηκε κι από το δικό μου ποστ, ζητώ συγγνώμη.

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχω δει spoiler απο το part 2, ουτε με ενδιαφερει να δω. Κρινοντας το πρωτο μερος ομως, δεν υπηρξε κατι που με ενοχλησε.

Να πω την αληθεια μου, επαιξα το dlc και στο φιλι ενοιωσα λιγο αμηχανα. Ενα "ουπς, τι εγινε τωρα;". Αλλα οκ, ειναι μερος του σεναριου το οποιο εμπνεεται αλλος. Τεχνη ειναι στο κατω κατω.

Η Ellie ειναι τζιβιτζιλου λοιπον, so what?

Σεβαστο πως ο καθενας εχει αλλα γουστα στο τι του αρεσει και τι οχι, αλλα αν ετσι το εμπνευστηκε ο σεναριογραφος τι να κανουμε; Πρεπει να το βαφτισουμε πολιτικη ορθοτητα με το ζορι;

Δηλαδη στην ταινια "Το πρασινο μιλι", υπηρξε πολιτικη κορεκτιλα επειδη ο καλος της ιστοριας ηταν μαυρος;

Ξαναλεω πως ειναι σεβαστο το γουστο του καθενος, αλλα να ριχνουμε ακυρο σε κατι καλλιτεχνικο απλα και μονο επειδη εμπεριεχει μεσα ενα πρωταγωνιστη γκεϊ;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λήχτε το με το σχολιασμό των leaks. Και από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνουμε κάποιοι τι θα γίνει, έλεος.

Κάντε κράτει ένα μήνα και μετά θα κράξουμε όλοι μαζί παρέα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλι καλα που υπαρχει σχετικη ειδοποιηση πανω απο τον τιτλο του θεματος να μην γινεται ουτε καν αναφορα σε spoilers και ορισμενοι εκει στον κοσμο τους......

Αντε παιδια,συνεχιστε να κλειδωθει και αυτο το θεμα για να ησυχασουμε μια και καλη. 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Παλι καλα που υπαρχει σχετικη ειδοποιηση πανω απο τον τιτλο του θεματος να μην γινεται ουτε καν αναφορα σε spoilers και ορισμενοι εκει στον κοσμο τους......

Αντε παιδια,συνεχιστε να κλειδωθει και αυτο το θεμα για να ησυχασουμε μια και καλη. 

Instant-report σε οποιον συζηταει για leaks, ο mod κατευθειαν το εσβησε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Instant-report σε οποιον συζηταει για leaks, ο mod κατευθειαν το εσβησε 

Ο mod τα έσβησε κατευθείαν γιατί έγινε report κατευθείαν, δεν νομίζω όλη μέρα να έχει το νου του εδώ, και ευτυχώς για αυτούς τους users, που ας μην τους χαρακτηρίσω, οι mods είναι αρκετά καλοί και δεν δίνουν αβέρτα bans. Εγώ δεν έφαγα spoilers από όλο το internet μέχρι σήμερα και το έφαγα στο insomnia, δηλαδή να μην πλερω τώρα ένα hacker φάση Jay & Silent Bob να μου βρει την διεύθυνση του?!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ο mod τα έσβησε κατευθείαν γιατί έγινε report κατευθείαν, δεν νομίζω όλη μέρα να έχει το νου του εδώ, και ευτυχώς για αυτούς τους users, που ας μην τους χαρακτηρίσω, οι mods είναι αρκετά καλοί και δεν δίνουν αβέρτα bans. Εγώ δεν έφαγα spoilers από όλο το internet μέχρι σήμερα και το έφαγα στο insomnia, δηλαδή να μην πλερω τώρα ένα hacker φάση Jay & Silent Bob να μου βρει την διεύθυνση του?!

me2 δεν ειχα ιδεα τι γινοτανε, και μπηκε o αλλος ο ασχετος να κραξει..

κανονικα πρεπει να φαει ban, μακαρι και permanent, δεν γινεται να σποιλεριαζει ενα ολοκληρο τοπικ 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

me2 δεν ειχα ιδεα τι γινοτανε, και μπηκε o αλλος ο ασχετος να κραξει..

κανονικα πρεπει να φαει ban, μακαρι και permanent, δεν γινεται να σποιλεριαζει ενα ολοκληρο τοπικ 

Έλα μην τι ψάχνεις, κάθε μέρα έχεις να κανεις με τέτοια άτομα irl, και ποσο μάλλον από το internet που όλοι αυτοί περνούν ένα βαθμό πάνω σε μαλάκυνση. Τουάχιστον δεν πρόκειται να ξανά δω τίποτα από αυτούς ποτε ξανά. Anyways ας τελειώσει εδώ πριν όντως κλειδωθεί το thread.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως ειναι απο την μια τα τρελα leaks και απο την αλλη η agenda μισους. Δεν ξερεις απο που θα προφυλαχτεις και εκτος απο τον κινδυνο να φας σποιλερ χαλανε και τα threads, γιατι πλεον δεν μπορεις να συζητησεις για το παιχνιδι. 

Ελπιζω να γινεται αυστηρα χρηση των spoiler tags οταν βγει το game.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ατιμους, φυλανε παντα δυνατα χαρτια μεχρι το τελος της γενιας. Υστερα απο την μικρο-ξενερα με την καθυστερηση, που τελικα ηταν μικροτερη απ'οτι υπολογιζαμε, μετα τα leaks, ερχεται ξανα η φαση που περιμενεις το παιχνιδι πως και πως και δεν περανε οι μερες.

Η συλλεκτικη κονσολα παντως δεν με τρελανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζοντας ακόμα το πρώτο στο PS4 έχω να πω πως είναι το καλύτερο παιχνίδι και αυτής της γενιάς 😁

Εννοείται πως το χα παίξει Day1 στο PS3 αλλά το απολαμβάνω σαν να ναι η πρώτη μου φορά. 

Προσοχή στη λεπτομέρεια από τα posters ταινιών, τις αφίσες στα δωμάτια τα αντικείμενα στα σπίτια (κάθισμα αυτοκινήτου μωρού..επαθα σοκ) συγκλονιστική απλά. 

Και ανυπομονώ να τερματίσω το main game να παίξω κ το dlc με το οποίο δεν ασχολήθηκα στην προηγούμενη γενιά. 

Νομίζω είναι το μόνο παιχνίδι αυτής της γενιάς στο οποίο θα βάλω pre-order στο store. 

30+σήμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Τους ατιμους, φυλανε παντα δυνατα χαρτια μεχρι το τελος της γενιας. Υστερα απο την μικρο-ξενερα με την καθυστερηση, που τελικα ηταν μικροτερη απ'οτι υπολογιζαμε, μετα τα leaks, ερχεται ξανα η φαση που περιμενεις το παιχνιδι πως και πως και δεν περανε οι μερες.

Η συλλεκτικη κονσολα παντως δεν με τρελανε.

Εντελως μαπα η κονσολα. Βγαινει για να βγει. 

Για το παιχνιδι η προσμονη ειναι δεδομενη ανεξαρτητα απο ζαντες και spoiler.Δεν μας αγγιζουν αυτα.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με την κονσόλα (όχι ότι θα την έπαιρνα στην αντίθετη περίπτωση). Γενικά η Sony δεν φαίνεται να το πολυέχει με τις limited edition κονσόλες της (πλην πχ του God of War ή την 500 million).

Το κοντρόλερ θα το χτύπαγα πάντως, αν δεν είχα ήδη δεύτερο. Who knows...

Τα υπόλοιπα ψιλοαδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Ενταξει δεν ειναι κακη ,αλλα   δεν εχει ας πουμε το wow factor  ειναι πιο "χαμηλων τονων " :P

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...