Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ενταξει δεν ειναι κακη αλλα  , δεν εχει ας πουμε το wow factor  ειναι πιο "χαμηλων τονων " :P

Περισσότερο είναι για τους "καμμένους" του Last of Us. Εγώ θα την έψηνα αλλά με το Ps5 να βγαίνει δεν μου φαίνεται καλή επένδυση για μένα. Βεβαια το χειριστήριο ή τα ακουστικά είναι άλλη ιστορία 😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποιος το θέλει και νομίζω και καλή τιμή, απο εδω https://www.shopto.net/en/ps4hw344-the-last-of-us-2-limited-edition-pro-console-p195183/

Βγαίνει στα 340€ τελική τιμή μαζι με μεταφορικά, κυρίως συλλέκτες θα το αγοράσουν μιας και δεν έχει κανένα νόημα να αγοράσει κάποιος Pro αυτή τη περίοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικο φαινεται και ''περιγραφεται'' το gameplay. Δεν ειδα να δειχνουν κατι πολυ καινουριο μεσα σε συγκριση παλιοτερα trailers ομως. Εχουν βαλει και ενα κομματι απο παλιο build.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα χτες το main game και το dlc. Συνολικά περίπου 20 ώρες και για να λέμε και τα σωστά το dlc το βρήκα λίγο περιττό αλλά ok. 

Νομίζω ότι είναι το πρώτο single player game την τελευταία δεκαετία που τελειώνω 2η φορά και αν μη τι άλλο αυτό κάτι δείχνει για την ποιότητα του τίτλου. 

Θα έκανα pre-order σήμερα το δεύτερο μέρος αλλά λόγω days of play λέω να κάνω υπομονή γιατί έχω μερικά ακόμα παιχνίδια που θέλω να αγοράσω άμεσα (doom, ff, re3). Όχι ότι δεν θα παιχτεί Day1 αλλά μάλλον θα το πάρω 24 48 ώρες πριν να κάνω και preload τα 100gb που απαιτεί! 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δούμε τι άλλο θα δείξουν gameplay-wise.

edit: Reviews στις 12/6. Ήδη υπάρχουν άτομα που tease-άρουν ότι το έχουν στα χέρια τους εδώ και 2-3 μέρες (μεταξύ αυτών και γνωστός δικός μας). Αν και λογικά θα υπάρχουν αρκετά guidelines, για ευνόητους λόγους, τουλάχιστον τα reviews θα βγουν και πάλι νωρίς.

Επίσης, το παιχνίδι πρέπει να έχει φάει ban στην Μέση Ανατολή. Βέβαια, δεν θα μου προκαλούσε έκπληξη.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρουμε αν υπάρχει περίπτωση να φάμε άκυρο όσοι παρήγγειλαν ακουστικά ή το χειριστήριο? Γιατί αν πρόκειται να γίνει κάτι παρόμοιο και σε αυτά όπως και με την συλλεκτική να μην χαίρομαι άδικα ότι κατάφερα και πήρα κάποιο κομμάτι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, THEOLEF είπε

Παιδιά ξέρουμε αν υπάρχει περίπτωση να φάμε άκυρο όσοι παρήγγειλαν ακουστικά ή το χειριστήριο? Γιατί αν πρόκειται να γίνει κάτι παρόμοιο και σε αυτά όπως και με την συλλεκτική να μην χαίρομαι άδικα ότι κατάφερα και πήρα κάποιο κομμάτι... 

Εάν δεν υπάρχει απόθεμα τότε ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν ήδη στείλει αντίγραφα σε reviewers και θα βγουν τα πρώτα reviews 12/6. Τα πρώτα σχόλια είναι αυτά
 

 

(Επειδή τα Γαλλικά κάποιων μεταξύ και εμού δεν είναι καλά, το τελευταίο γράφει)

A little less than a week that we keep the secret. The adventure is almost over on our side, so

@LaurelyJA  and I will give you an appointment on June 12 at 9:01 am for the final verdict. And Troy Baker was right: You might think you know. But you don't. Even with spoils.

Επεξ/σία από sixamenos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

(το πόσταρα κι εγώ πιο πάνω)

Αναμενόμενο, δυστυχώς. Τουλάχιστον, όσοι το παίξουν δια της πλαγίας οδού, δεν θα έχουν να κάνουν με πετσοκομμένες εκδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανείς, αλλά έπαιξα (και μόλις τελείωσα) ένα δεύτερο playthrough το πρώτο σε Normal+, με το ασπρόμαυρο φίλτρο (δοκίμασα και λίγο το sepia φίλτρο) , και μπορώ να πω ότι γίνεται αρκετά ατμοσφαιρικό το παιχνίδι.

Το μόνο που μένει είναι ένα playthrough σε Grounded+ για το 100%.

ps. Έβαλα και την ελληνική μετάφραση, αρκετά καλή μπορώ να πω, στα περισσότερα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...