Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, BabisTs είπε

για να χτυπήσεις σε multitasking (τουλάχιστον στο cb στο multi) τον 1800Χ στα 4,0ghz all cores  πρέπει να περιστρέψεις τον 8700Κ στα 5,5ghz.....ούτε για αστείο δηλαδή με normal 8700K....16threads vs 12threads είναι ........κάτι λάθος έχει ποστάρει ο τυπάς στο reddit  .

fixed

6 λεπτά πριν, Heybro είπε

Προφανως κατι εγραψαν λαθος η μπορει να ειχαν μνημες στα 2133 η κατι αλλο. Πριν τα patches εβγαινε καλυτερη βαθμολογια παντως μετα επεσαν αρκετα. Με delid σιγουρα θα παιζαμε στα 5.2 με 1.40vcore πιστευω. Bootara κανονικα στα 5.2 με 1.37 αλλα benchmark δεν ετρεξα. 

Για να εχει βγαλει αυτος σε στοκ 1306 ,θα ειχε το turbo boost στανταρ κλειστο δλδ θα επαιζε στα 3Ghz ,θα ειχε μηνμες στα 2133 και θα εβλεπε και τσοντα ταυτοχρονα :D

Επισης οι περισσοτεροι δεν πρεπει να ξερουν καν την επιλογη στo bios "performance bias".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

Ποιος τα λέει αυτά... τίποτα δεν έχασε.spectre_check.jpg.99f2985f58bb977794998f1f7cb6a4cf.jpg

Εγώ έχασα δεν ξέρω γιατί. 100 πόντους παραπάνω έβγαζα σε multi πριν. Σε single 219 έβγαζα με 5 219 και τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Μήπως δεν ήσουν 100% σταθερός; Μπορεί με το patch να θέλει να τσιμπήσεις λίγο την τάση πάνω (0.005v, όχι παραπάνω).

Δεν ξέρω ρε γαμωτο πάντως αρκετοί έχουν χαμηλότερο score για κάποιο λόγο. Μικρό το κακό νομίζω έπεσε μετά το microcode update του bios. Η τάση είναι εντάξει όπως και πριν παίζω είτε manual είτε adaptive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο = μάλλον δεν ήταν 100% σταθεροί... ή είναι πιο μάγκες στην Giga και το BIOS που δώσανε είναι καλύτερο. Χλωμό το 2ο σενάριο, οπότε τι μένει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zaknafein είπε

Για κάποιο λόγο = μάλλον δεν ήταν 100% σταθεροί... ή είναι πιο μάγκες στην Giga και το BIOS που δώσανε είναι καλύτερο. Χλωμό το 2ο σενάριο, οπότε τι μένει...

Το είχα ρίξει τόσο καιρό στο microcode update λέω έπεσαν τα iops οπότε έπεσε λίγο και το cinebench. 1594 έβγαλα προχθές με 5ghz. Έχω adaptive όμως ίσως το manual να δίνει άλλο score. Τα bios ίδια είναι έχω βάλει 6 7 από αρχές Ιανουαρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Zaknafein παιζει με τις ram στα 3600Mhz σιγουρα θα εχει λιγο καλυτερο σκορ απο run με 3200mhz ram. Επισεις το τρεχετε σε realtime priority και οι δυο? Παιζουν ρολο και τι προγραμματα τρεχουν στο background ,κατι αηδιες τυπου aisuit και aura ριχνουν το σκορ καμια 50αρια ποντους σε εμενα σε εσας λογικα λιγο λιγοτερο.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

O Zaknafein παιζει με τις ram στα 3600Mhz σιγουρα θα εχει λιγο καλυτερο σκορ απο run με 3200mhz ram. Επισεις το τρεχετε σε realtime priority και οι δυο?

3333 τις τρεχω στα cl16. Για το priority οχι απο το task manager το βαζουμε? Επισης εχω balance αποδοση στο συστημα οχι performance και adaptive vcore οχι manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...