Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

Με κόβουν τα temps στο score αλλά τέτοιo vcore βλέπω και δεν γλυτώνει το ξεκαπάκωμα.......

Γιατί ρε συ, πόσο πάει στα 1.3v με το γομάρι της Phanteks σε Cinebench. Επίσης, εσύ έχεις διακύμανση στα σκοράκια; Γιατί έχω αποκλείσει όλα τα ενδεχόμενα πλην VRM/μητρικής.

Επίσης, μια που έπιασε και τα στοκ ο @akoinonitos, παλαιότερο run stock, χωρίς XMP, MCE off (aka intel specs + 2133 ram):

c15_stock.jpg.65521dc9079d5e0bf57565ef48354b6f.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Γιατί ρε συ, πόσο πάει στα 1.3v με το γομάρι της Phanteks σε Cinebench. Επίσης, εσύ έχεις διακύμανση στα σκοράκια; Γιατί έχω αποκλείσει όλα τα ενδεχόμενα πλην VRM/μητρικής.

Επίσης, μια που έπιασε και τα στοκ ο @akoinonitos, παλαιότερο run stock, χωρίς XMP, MCE off (aka intel specs + 2133 ram):

c15_stock.jpg.65521dc9079d5e0bf57565ef48354b6f.jpg

Κατέβασε την συχνότητα και την τάση από την cpu και σύγκρινε αποτελέσματα . Άμα παρατηρήσεις καλύτερα αποτελέσματα τότε θέλει ψάξιμο ....... ( temp , cpu , κτλπ )  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Γιατί ρε συ, πόσο πάει στα 1.3v με το γομάρι της Phanteks σε Cinebench. Επίσης, εσύ έχεις διακύμανση στα σκοράκια; Γιατί έχω αποκλείσει όλα τα ενδεχόμενα πλην VRM/μητρικής.

Επίσης, μια που έπιασε και τα στοκ ο @akoinonitos, παλαιότερο run stock, χωρίς XMP, MCE off (aka intel specs + 2133 ram):

c15_stock.jpg.65521dc9079d5e0bf57565ef48354b6f.jpg

Temps δεν γνωρίζω μιας και δύο run απανωτά έκανα και έβγαλε ίδιο score και μετά έπεσα ξανά στα 4,9ghz που είμαι daily και δροσερά..γενικά δεν το πιέζω το τσιπάκι ιδιαίτερα μιας και το oc potential πιστεύω ότι το διαθέτει,αλλά χρειάζεται σίγουρα delid για να δρόσίσει και στα ψηλά......αλλά γενικά πιστεύω ότι στα 5,1ghz που ήμουν έπρεπε να ήμουν στα 1700cb κοντά.......για αυτό το λέω για τα temps.....anyway όταν πέσει ξυράφι όλα τότε θα δείξουν......

20 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Επίσης, εσύ έχεις διακύμανση στα σκοράκια;

Στα 4.9ghz που είμαι απολύτως stable δεν έχω απολύτως καμία ουσιαστική διακύμανση (έως 1 - 2cb,πολύ μικρή δηλαδή)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βρω τι φταίει τότε, γιατί εμένα έχει μια διακύμανση ~20 πόντους περίπου στο multi (single προφανώς 0). Καπάκια από OCCT Large που έτρεχε χωρίς errors, ρίχνω 5-6 CB, πάλι τα ίδια (1661-1686), μάλλον πρέπει να το πιάσω απ'την αρχή και να βγάλω και τις μνήμες εντελώς απ'την εξίσωση (χωρίς XMP στα 2133 δλδ) και να δω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Πρέπει να βρω τι φταίει τότε, γιατί εμένα έχει μια διακύμανση ~20 πόντους περίπου στο multi (single προφανώς 0). Καπάκια από OCCT Large που έτρεχε χωρίς errors, ρίχνω 5-6 CB, πάλι τα ίδια (1661-1686), μάλλον πρέπει να το πιάσω απ'την αρχή και να βγάλω και τις μνήμες εντελώς απ'την εξίσωση (χωρίς XMP στα 2133 δλδ) και να δω τι γίνεται.

μαλλον ειναι το ζορισμα που τρωει ,αφηνε το συστημα λιγο μισο λεπτο περιπου να χαλαρωσει και ξανατρεξε και μετα παλι μισο λεπτο και ξανα η απλα δοκιμασε το σε στοκ συχνοτητα να δεις εχεις τοσο μεγαλες διαφορες ,αν ναι τσαμπα κουραζεσαι, παντως δεν νομιζω οτι εχει κατι το συστημα σου.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

Αυτό έκανα, optimized defaults, στοκ όλα, MCE off, RAM @ 2133, σκορ από 1413-1443.

Cpu Core/Package max: 41°, Package Power max: 82W, Vrm Max 49° οπότε τι σκ@τ@, I give up. :angry:

Ε τοτε μην δινεις καν σημασια ,μια χαρα εισαι αλλωστε μην το ψηριζεις το χρονο σου χαλας :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Αυτό έκανα, optimized defaults, στοκ όλα, MCE off, RAM @ 2133, σκορ από 1413-1443.

Cpu Core/Package max: 41°, Package Power max: 82W, Vrm Max 49° οπότε τι σκ@τ@, I give up. :angry:

 

'Ενα bench είναι, μην σκας ιδιαίτερα....μια χαρά είναι το rig σου.

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πείραμα με όλα στοκ και το xmp ενεργοποιημένο,εχει γίνει πολύ καλη δουλειά με τις x470 μητρικές, hynix μνήμες και δουλεύουν στην ονομαστική.

5aefb6c239a1b_2700xxmp.PNG.355cd5594034ee32e9e2a2b572758db3.PNG

Επεξ/σία από cpc464
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σκαμπανεβάσματα συνεχίζονται, αυτή τη φορά προς τα πάνω... (L:1686 H:1719 @ 5.1 / 1.355 Vcore / LLC Turbo) :P

Α, έχει βγει και φρέσκο cpu-z (1.85.0) εδώ και 2-3 μέρες.

c15_5100.jpg.3924e8ed5ef78ad79a60d7bf663acebb.jpg

Και στα 5.2 / 1.38v ένα suicide run, πριν τον κατεβάσω σε silent/xmp profile, να κάνουμε και καμιά δουλειά :P

c15_5200.jpg.e1b1f0e90865f06f581a23c4903a0fa2.jpg

Επεξ/σία από Zaknafein
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...