Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Νουμεράκια στα 5.1 @ 1.38:

cinebench_5101.jpg.c95c8314174fb33fb0c91f748c260a20.jpg

Τουμπανος!

4 λεπτά πριν, Heybro είπε

3333 τις τρεχω στα cl16. Για το priority οχι απο το task manager το βαζουμε? Επισης εχω balance αποδοση στο συστημα οχι performance και adaptive vcore οχι manual.

Ε ρε συ δεν benchαρεις ετσι... high power plan ,και real time priority ναι απο task manager, και παλι ο zaknafein εχει πολυ μεγαλυτερο bandwidth με 3600 cl16

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τουμπανος!

Ε ρε συ δεν benchαρεις ετσι... high power plan ,και real time priority ναι απο task manager, και παλι ο zaknafein εχει πολυ μεγαλυτερο bandwidth με 3600 cl16

Που να ξερω βρε συ. Κατσε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Που να ξερω βρε συ. Κατσε να δουμε.

Δεν ηξερες δεν ρωταγες :D

κανονικα πρεπει να βγαλεις μεγαλυτερο σκορ ,εχεις περασμενα asus aura και ai suit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν ηξερες δεν ρωταγες :D

κανονικα πρεπει να βγαλεις μεγαλυτερο σκορ ,εχεις περασμενα asus aura και ai suit?

Ναι ολα περασμενα τα εχω. Το asus suite τρεχει για το fan control. Μαθαινω δεν πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Ναι ολα περασμενα τα εχω. Το asus suite τρεχει για το fan control. Μαθαινω δεν πειραζει.

Εγω τα εχω στειλει ολα μονο κακο κανουν ,τα φουρφουρια τα εχω φτιαξει απο το bios

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω τα εχω στειλει ολα μονο κακο κανουν ,τα φουρφουρια τα εχω φτιαξει απο το bios

Χωρις το aura δεν γινεται να ρυθμισεις τα rgb ομως. To ai suite θελει δρομο αλλα βολευει πολυ στον ελεγχο απο τα ανεμιστηρακια χωρις να μπαινεις bios. Βαζω fixed και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heybro είπε

Χωρις το aura δεν γινεται να ρυθμισεις τα rgb ομως. To ai suite θελει δρομο αλλα βολευει πολυ στον ελεγχο απο τα ανεμιστηρακια χωρις να μπαινεις bios. Βαζω fixed και τελος.

Τα ρυθμιζεις και το κανεις  uninstall

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Τα ρυθμιζεις και το κανεις  uninstall

Τα αλλαζω συχνα. Τεσπα δεν ειδα να δημιουργουν καποιο προβλημα. Τα εχω για 2 συγκεκριμενα πραγματα εφοσον τα κανουν σωστα αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Εγω τα εχω στειλει ολα μονο κακο κανουν ,τα φουρφουρια τα εχω φτιαξει απο το bios

Το αυτό και για τις πίπες της Giga, βάζω ρυθμίσεις απ'το bios και τέλος.

Όσο για power plan, εννοείται performance. Το priority είναι καλό τρικ για να μην ψάχνεσαι με τα BG tasks, αν και επειδή είμαι -σχετικά- καθαρός, δεν έχει μεγάλες διαφορές, πχ έτρεξα ένα τώρα έβγαλε 1695, δεν θα σου κόψουν 100 πόντους αυτά. Όσο για το vcore, είναι manual με c-states enabled etc, το adaptive δεν το πολυ-συμπαθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιεργα πραγματα ρε παιδια. 

Με manual vcore 4.8 στα 1.17 llc7 παει μεχρι 1.184 οπως το ειχα τον πρωτο μηνα. Βγαζω ιδιο score με πριν τα patches. Στα 5ghz και 1.28vcore πηγα μεχρι 1594 και μπορει να επεφτε και 1540. Καμια σταθεροτητα στα score στα 5 δεν βγαζω ακρη με το cinebench.

 

Screenshot_1.png

 

 

Και ενα με realtime priority. Πιο πολυ απο οτι εβγαλα στα 5 με normal priority. Αξιοπιστο benchmark.

 

Screenshot_3.png

 

Στα 4.9 1.23 με 1.248 max. 1627 παρακαλω. Εβαλα manual vcore ισως το adaptive να μου εριχνε ολη την αποδοση. 

 

Screenshot_1.png

 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το benchmark ειναι απο τα πιο αξιοπιστα οσο αναφορα τα σκορ. Το θεμα σου ειναι στα ρευματα σου. Ισως η ταση που δινεις ειναι λιγη για τα 5. Ισως θελει παραπανω ρευμα ο imc γιατι μπορει να ζοριζεται περισσοτερο στα 5 με τις μνημες 3333mhz. Πολλα μπορει να παιζουν

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Heybro είπε

Περιεργα πραγματα ρε παιδια.

Καθόλου περίεργα, στο είπα από πριν ότι είναι θέμα τάσης... το benchmark είναι πολύ αξιόπιστο, εφόσον τρέχει σε σωστά ρυθμισμένο σύστημα. Οι διαφορές που βλέπεις είναι από μη-κρίσιμα σφάλματα, πιθανότατα λόγω adaptive vcore.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Καθόλου περίεργα, στο είπα από πριν ότι είναι θέμα τάσης... το benchmark είναι πολύ αξιόπιστο, εφόσον τρέχει σε σωστά ρυθμισμένο σύστημα. Οι διαφορές που βλέπεις είναι από μη-κρίσιμα σφάλματα, πιθανότατα λόγω adaptive vcore.

Το adaptive έκανε όλη τη δουλειά. Με manual είμαστε κομπλέ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2000αρο spartan μπράβο. Τι κάνουν οι παρακάτω? 

 

 

 

5.6 με θερμοκρασία στον πάτο και 1.55vcore ο ένας και 1.47 ο άλλος. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...