Προς το περιεχόμενο

Κάπνισμα σε εσωτερικό χώρο


aranos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Pleo είπε

Το ίδιο μπορεί να κάνει και ο καπνιστής σε εσένα. Να ψεκάζει κι αυτός με εντομοκτόνο. Κάτσε σπίτι καλύτερα γιατί έτσι όπως το σκέφτεσαι θα καταλήξεις σε μονομαχία στο ελ πάσο με πιστόλια.

Το κάνει ήδη με το τσιγάρο του οπότε ας κάτσει αυτος σπίτι του ....

, πλάκα πλάκα τώρα πια Αρχίζω να καταλαβαίνω τι πάει λάθος με αυτό τον λαό.. ακόμα και στα " υποανάπτυκτα"  Βαλκάνια πχ στα Σκόπια που βρέθηκα δεν καπνίζουν μέσα σε καφετέριες και σε εστιατόρια ... μόνο εμείς προσπαθούμε να ανατρέψουμε κάθε κανόνα με αμπελοφιλοσοφιες....και για να τελειώνουμε αυτο το παραμυθακι όλοι εσείς που θέλετε να καπνίζετε σε μαγαζια οταν πατε σε καμία ευρωπαϊκή χώρα γιατί εκεί συμμορφωνεστε μια χαρά ? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, godjet είπε

Το κάνει ήδη με το τσιγάρο του οπότε ας κάτσει αυτος σπίτι του ....

 

Γιατί; Μια χαρά μπορεί και με το εντομοκτόνο. Θα τον εμποδίσεις εσύ ή θα του πεις... σειρά μου τώρα; Και τσιγάρο και εντομοκτόνο και ό,τι τραβάει η ψυχούλα σου. Είδες τι εύκολα που χάνεις τον έλεγχο έτσι που σκέφτεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, godjet είπε

Οπότε για να μη χάνω τον έλεγχο ας κάτσω να τρώω στη μάπα τον καπνό του η να φυγω ετσι ?μπραβο επιχειρήματα..

Να κάτσεις στο σπίτι σου αν σκέφτεσαι εκδικητικά σου γράφω, γιατί δεν έχεις υπολογίσει τις συνέπειες εκείνου που σκέφτεσαι. Απόλυτα ορθό επιχείρημα. Μέτρα και προβατάκια αν έχεις άγχος και δεν μπορείς να κοιμηθείς.

Αν σε ενοχλεί ένα μέρος, μην ξαναπάς. Μόνο έτσι τιμωρείς στην ελεύθερη αγορά. Τα υπόλοιπα που λες είναι επικίνδυνα για σένα πρωτίστως. Αλλιώς ξέρεις, κι εμένα δεν με πολυενδιαφέρει τι θα πάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Pleo είπε

Να κάτσεις στο σπίτι σου αν σκέφτεσαι εκδικητικά σου γράφω, γιατί δεν έχεις υπολογίσει τις συνέπειες εκείνου που σκέφτεσαι. Απόλυτα ορθό επιχείρημα. Μέτρα και προβατάκια αν έχεις άγχος και δεν μπορείς να κοιμηθείς.

Αν σε ενοχλεί ένα μέρος, μην ξαναπάς. Μόνο έτσι τιμωρείς στην ελεύθερη αγορά. Τα υπόλοιπα που λες είναι επικίνδυνα για σένα πρωτίστως. Αλλιώς ξέρεις, κι εμένα δεν με πολυενδιαφέρει τι θα πάθεις.

Δεν είναι θέμα εκδικητικότητας Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σας κάνω να καταλάβετε πώς αισθάνεται κάποιος όταν είναι υποχρεωμένος να εισπνέει αυτό που παράγετε με το τσιγάρο σας αλλά τέλος πάντων ..τα παρατάω ..

Επεξ/σία από godjet
Λάθος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, georgeγ είπε

δικτακτορικη νοοτροπια απο ενα τυπο με δικτακτορικο αβαταρ :rolleyes:

Είναι φωτογραφία απ' όταν ήμουν φοιτητής.

Δικτατορική νοοτροπία να τιμωρείς με φιλελεύθερους όρους ελεύθερης αγοράς; Νταξ' καλό. Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;

3 λεπτά πριν, godjet είπε

Δεν είναι θέμα εκδικητικότητας Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σας κάνω να καταλάβετε πώς αισθάνεται κάποιος όταν είναι υποχρεωμένος να εισπνέει αυτό που παράγεται με το τσιγάρο σας αλλά τέλος πάντων Ττα παρατάω

Καλά κάνεις και τα παρατάς γιατί άκρη δεν πρόκειται να βγάλεις. Τιμώρησε το μαγαζί στερώντας του τα έσοδα που θα είχε από εσένα ως πελάτη. Κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις δυστυχώς.

Υ.Γ. Δεν είμαι καπνιστής.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, crom251 είπε

Το γεγονος οτι υπαρχει νομος δεν σημαινει αυτοματως πως ειναι και σωστος βεβαια.

''Νομιμα'' π.χ. διοριζονται καθε χρονο ρουσφετολογικα ενα σωρο ατομα, τον επικαλεισαι και αυτον αν σου πει καποιος πως κακως διοριστηκαν?

Το να επικαλεισαι απλα ενα νομο για να στηριξεις την θεση σου δειχνει πως τα επιχειρηματα σου ειναι αδυναμα...

Θεωρείς ότι ο νόμος αυτός είναι λάθος; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, godjet είπε

Δεν είναι θέμα εκδικητικότητας Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σας κάνω να καταλάβετε πώς αισθάνεται κάποιος όταν είναι υποχρεωμένος να εισπνέει αυτό που παράγεται με το τσιγάρο σας αλλά τέλος πάντων Ττα παρατάω

Μα δεν εισαι υποχρεωμενος.

Εισαι ελευθερος να επιλεξεις ενα μαγαζι που δεν επιτρεπει το καπνισμα.

Υποχρεωμενος εισαι ομως να σεβαστεις τον συμπολιτη σου που θελει και αυτος ενα χωρο να μπορει να παει.

2 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Θεωρείς ότι ο νόμος αυτός είναι λάθος; 

Οχι μονο λαθος.

Τον θεωρω αντισυνταγματικο ως φασιστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Pleo είπε

Είναι φωτογραφία απ' όταν ήμουν φοιτητής.

Δικτατορική νοοτροπία να τιμωρείς με φιλελεύθερους όρους ελεύθερης αγοράς; Νταξ' καλό. Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;

Καλά κάνεις και τα παρατάς γιατί άκρη δεν πρόκειται να βγάλεις. Τιμώρησε το μαγαζί στερώντας του τα έσοδα που θα είχε από εσένα ως πελάτη. Κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις δυστυχώς.

Υ.Γ. Δεν είμαι καπνιστής.

Όταν πας σε καμία Γερμανία η Αγγλία να τους μιλήσεις εκεί ανάβοντας το τσιγαράκι σου περί ελεύθερης αγοράς εκδικητικότητας λανθασμένων νόμων εντομοκτόνων και τα λοιπά Έτσι για να γελάσουμε λιγάκι με την Ελληνική νοοτροπία μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, godjet είπε

Όταν πας σε καμία Γερμανία η Αγγλία να τους μιλήσεις εκεί ανάβοντας το τσιγαράκι σου περί ελεύθερης αγοράς εκδικητικότητας λανθασμένων νόμων εντομοκτόνων και τα λοιπά Έτσι για να γελάσουμε λιγάκι με την Ελληνική νοοτροπία μας

Μάλλον εσύ πρέπει να πας να τους πεις για τα εντομοκτόνα. Μην μπερδεύεσαι, εσύ έκανες λόγο για εκδικητικότητα με εντομοκτόνα όχι εγώ. Εγώ απλά σου γράφω τις συνέπειες που δεν σκέφτεσαι κατόπιν της πράξης εκείνου που σκέφτεσαι.

Τώρα αν σιχαίνεσαι τη χώρα σου, προσπάθησε να την αλλάξεις. Όχι με τον τρόπο που τσαμπουνάς όμως γιατί θα καταλήξεις εν τέλει εσύ να τιμωρηθείς άγρια. Συγκεντρώσου. Τι τσιγαράκι; Δεν είμαι καπνιστής σου γράφω.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι φυσιολογικό να αναπνέει ένα μικρό παιδί ή μία εγκυμονούσα ή ένας καρδιοπαθεις ή ένας υγιής άνθρωπος τα καρκινογονα αέρια του τσιγάρου με το ζόρι επειδή έτσι γουστάρεις εσύ; εγώ αυτό βλέπω ως φασιστικό και όχι το νόμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένεις να απαντάς επιλεκτικά με άνευ σημασίας επιχειρήματα και πιάνεσαι από άσκοπες λέξεις απάντησε μας τι θα κάνει κάποιος καπνιστής όταν θα πάει π.χ. στην Αμερική όπου δεν επιτρέπεται ούτε και στους δημόσιους χώρους εξωτερικούς θα αρχίσει πάλι τις αμπελοφιλοσοφίες ή θα αναγκαστεί να συμμορφωθεί σε ένα κράτος που υπάρχουν νόμοι και εφαρμόζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Δηλαδή είναι φυσιολογικό να αναπνέει ένα μικρό παιδί ή μία εγκυμονούσα ή ένας καρδιοπαθεις ή ένας υγιής άνθρωπος τα καρκινογονα αέρια του τσιγάρου με το ζόρι επειδή έτσι γουστάρεις εσύ; εγώ αυτό βλέπω ως φασιστικό και όχι το νόμο. 

Δηλαδή να μην ανάψει ένα τσιγαράκι το παιδί εκεί που ρίχνει την παραγγελιά στο μπουζουξίδικο;

Τα επιχειρήματα είναι φανταστικά. Μπράβο... .

9 λεπτά πριν, godjet είπε

Επιμένεις να απαντάς επιλεκτικά με άνευ σημασίας επιχειρήματα και πιάνεσαι από άσκοπες λέξεις απάντησε μας τι θα κάνει κάποιος καπνιστής όταν θα πάει π.χ. στην Αμερική όπου δεν επιτρέπεται ούτε και στους δημόσιους χώρους εξωτερικούς θα αρχίσει πάλι τις αμπελοφιλοσοφίες ή θα αναγκαστεί να συμμορφωθεί σε ένα κράτος που υπάρχουν νόμοι και εφαρμόζονται

Καθόλου επιλεκτικά. Σου απάντησα ήδη. Τιμωρείς με τον τρόπο που σου περιέγραψα. Στερείς το μαγαζί από τα έσοδα με το να μην το προτιμήσεις. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Και ειδικά επειδή έπιασες την Αμερική, καλύτερα να μην προσπαθήσεις καν να παίξεις μάγκικα με στυλ εντομοκτόνο σπρέυ. Εκεί τραβάνε κουμπούρια άμα δουν απειλή. Μην ψήνεσαι.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...