Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανένα νέο? τι έγινε τελικά? πήρατε refund από Banggood ή από Paypal? Εγώ άνοιξα ticket και 2 μέρες πριν λήξει το έκανα escalate σε claim. Το Banggood προσπαθούσε να καθυστερήσει την υπόθεση. Τώρα είμαι στο έλεος του Paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε αποφαση απο paypal για μενα

 

θα επιστρεψω το pipo με ολα τα συνοδευτικα του με trackable αποστολη κ θα μου κανουν refund ολο το ποσο χωρις ομως τα μεταφορικα πισω

 

για το bangood θα πω μονο οτι συμπεριφερθηκε σαν τα ελληνικα μπακαλικα κ τα παθηματα γινονται μαθηματα ,μονο δοκιμασμενα κινεζικα μηχανακια απο εδω κ περα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε αποφαση απο paypal για μενα

 

θα επιστρεψω το pipo με ολα τα συνοδευτικα του με trackable αποστολη κ θα μου κανουν refund ολο το ποσο χωρις ομως τα μεταφορικα πισω

 

για το bangood θα πω μονο οτι συμπεριφερθηκε σαν τα ελληνικα μπακαλικα κ τα παθηματα γινονται μαθηματα ,μονο δοκιμασμενα κινεζικα μηχανακια απο εδω κ περα

Τα ίδια και από εμένα. Το paypal καθάρισε την μπουγάδα. 

Για επιστροφή μεταφορικών απο paypal δείτε εδώ : https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

 

Και τα άλλα κινεζομάγαζα δεν πάνε πίσω. Compute stick χάλασε μετά από 6 μήνες και το gearbest πρότεινε 15 δολλάρια επιστροφή ή να στείλω άλλα 55 δολάρια για να στείλουν καινούριο. Φυσικά τους έδειξα τους δικούς τους όρους του ενός έτους εγγύησης και ζήτησαν να σταλεί πίσω. Ευτυχώς υπάρχει η συσκευασία και όλα τα παρελκόμενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα οταν τους μιλουσα για φορτιστή, μου εκαναν τους κινεζους και οτι δεν ειχαν στοκ κ να περιμενω 15 μερες να φερουν. στο καπακι μιλησα με το online live helpdesk τους και μου ειπαν εκει οτι ειχαν, οποτε τους εκραξα στο email.

 

Μου απαντησαν οτι δεν καταλαβα καλα, ΠΑΡ'ΟΤΙ τους ποσταρα την συζητηση που φαινεται καταφανεστατα οτι μου λενε οτι εχουν στοκ, και τα πηρα στο κρανιο και ανοιξα αμεσως case στο paypal και τους το ειπα. Στο case προτεινα 30 ευρω να μου δώσουν πισω (προφανως δεν θα το δεχθουν οποτε θα πάω για φουλ refund κ επιστροφη προιόντος).

 

Εντελως τυχαια, τοτε ξαφνου στοκαραν και είχαν φορτιστή! :X :X :X

 

Moυ ζητησαν να κλεισω το case στο paypal αλλά δεν προκειται. Μου έκανε κ μια μλκια χθες αλλά δεν ειχα χρόνο να ασχοληθώ. Δεν μου αναγνωριζει με ΤΠΤ δικτυο. ειτε wifi, ειτε ethernet, το ανεμιστηρακι εχει δικη του βουληση.. μια δεν δουλευει καθολου, μια δουλευει σαν τρελο και μια δουλευει κανονικά. οποτε θα παω για επιστροφή δυστυχως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θα επιστρεψω το pipo με ολα τα συνοδευτικα του με trackable αποστολη κ θα μου κανουν refund ολο το ποσο χωρις ομως τα μεταφορικα πισω

 

 

 

τα μεταφορικα για να το στειλεις τα καλυπτεις με το paypal.

 

 

το θεμα ειναι να μην σου αφαιρεσουν τα δικα τους μεταφορικα.

 

ξεκαθαρισε το αυτο

Μπορείτε να δικαιολογήσετε 12 φορές το χρόνο έως 25$ μεταφορικά μέσω paypal κρίμα να μην το εκμεταλλευτείτε.

 

30 ευρω ειναι

 

 

Maximum amount that can be refunded per request depending on your country of residence:

Greece, Finland, Slovakia, Slovenia, Latvia, Estonia, Cyprus, Malta and Portugal 30€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταφορικα για να το στειλεις τα καλυπτεις με το paypal.

 

 

το θεμα ειναι να μην σου αφαιρεσουν τα δικα τους μεταφορικα.

 

ξεκαθαρισε το αυτο

Δεν χρειάζεται να διευκρινιστεί, ακόμα κ τα ποιο σάπια καταστήματα δεν το κάνουν αυτό.

 

Όταν λέει free shipping φυσικά, αν πληρώνεις επιπλέον μεταφορικά διαβάζεις στην πολιτική χρήσης του κάθε καταστήματος τι συμβαίνει.

Αν γράφει ότι δεν τα επιστρέφει δεν θα σου τα επιστρέψει εκτός κ αν κάνει υποχώρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χθες έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις στο bios κ μπόρεσα να δω κανονικά ταινία μέσω kodi χωρίς να κανει reboot.που πριν μέσα σε δέκα λεπτά είχε τραβήξει επανεκκίνηση.Για δοκιμάστε κ εσείς τις παρακάτω ρυθμίσεις κ πείτε μου.

 

Ίσως ήταν κ τυχαίο βέβαια αλλά δοκιμάστε καλού-κακού.

post-45056-0-67404500-1488376667_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενημέρωση περι paypal:

Αφου μιλησα μαζι τους κ μου ειπαν να στειλω email στο [email protected] με το βιντεο που να δειχνει το προβλημα, μου απαντησαν αμεσα και μου προτειναν να μου επιστρεψουν τα λεφτα επειδη δεν μπορουν να ξαναστειλουν το αντικειμενο. Και επισης να κρατησω το χαλασμενο pipo x1s.

 

Εν τω μεταξυ, εμενα δεν ειναι τελειως χαλασμενο. προβληματικο μεν, αλλα την δουλεια μου την κανω κουτσα στραβα. Και σαν αρχική, μολις ειχα ανοιξει το case στο paypal, τους ειχα προτεινει partial refund 30€. δεν με χαλασε που το επιστρεφουν ολο.

 

Thanks for your order xxxxx.

 

We have arranged €60.46 refund to your paypal account for the item 1109547,it will be back to your account in 72 hours.And you can keep the defective item.

 

Could you please remove the paypal case?If not,the refund will be delayed to your account or will not be returned to your account successfully.

Ρε παιδια καμια λυση με το ανεμιστηρακι, εχετε σκεφτει; μου ερχεται να το ξηλωσω τελειως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενημέρωση περι paypal:

Αφου μιλησα μαζι τους κ μου ειπαν να στειλω email στο [email protected] με το βιντεο που να δειχνει το προβλημα, μου απαντησαν αμεσα και μου προτειναν να μου επιστρεψουν τα λεφτα επειδη δεν μπορουν να ξαναστειλουν το αντικειμενο. Και επισης να κρατησω το χαλασμενο pipo x1s.

 

Εν τω μεταξυ, εμενα δεν ειναι τελειως χαλασμενο. προβληματικο μεν, αλλα την δουλεια μου την κανω κουτσα στραβα. Και σαν αρχική, μολις ειχα ανοιξει το case στο paypal, τους ειχα προτεινει partial refund 30€. δεν με χαλασε που το επιστρεφουν ολο.

 

 

Ρε παιδια καμια λυση με το ανεμιστηρακι, εχετε σκεφτει; μου ερχεται να το ξηλωσω τελειως..

Και να το ξηλώσεις δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά στην λειτουργία του. Απλά αν είναι μόνιμα ζεστό θα ζήσει λιγότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να το ξηλώσεις δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά στην λειτουργία του. Απλά αν είναι μόνιμα ζεστό θα ζήσει λιγότερο.

Για τσαμπα που θα μου ερθει, δεν νομιζω να εχω θεμα! χαχα! λογικα θα του αλλαξω παστες και θα βαλω τα ελασματα που ειχαμε ποσταρει στην αρχη του θεματος κ θα φαει ξηλωμα (αφου πρωτα δοκιμασω λιπαντικο spray).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσαμπα που θα μου ερθει, δεν νομιζω να εχω θεμα! χαχα! λογικα θα του αλλαξω παστες και θα βαλω τα ελασματα που ειχαμε ποσταρει στην αρχη του θεματος κ θα φαει ξηλωμα (αφου πρωτα δοκιμασω λιπαντικο spray).

 

μην το ανοιξεις ,το on off κουμπακι βγαινει κ μετα δεν το ξαναβαζεις που να χτυπας κωλο κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το ανοιξεις ,το on off κουμπακι βγαινει κ μετα δεν το ξαναβαζεις που να χτυπας κωλο κατω

δεν ειναι λειτουργικο μετα δλδ το μηχανημα; λογω του οn/off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...