Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τις προαλλες μου εστειλε καποιος μυνημα στο bangood παρακαλω!

γιατι λεει δεν τους γραφω αρνητικη κριτικη οπως εχουν κανει αλλοι πολλοι!!!!

1. πως και ποιος γνωριζει στο bangood Οτι εχω αγορασει το συγκεκριμενο,

ποιος τριτος βλεπει τις παραγγλιες μου? αρχιζω και φοβαμαι!

2. εκτος απο το wifi δεν εχω αλλα προβληματα προς το παρον οποτε η κριτικη μου δεν θα ειναι τοσο αρνητικη :P

προτιμω να μην γραψω τιποτα.

Όταν μέλος του site υποβάλει ένα ερώτημα για το συγκεκριμένο προιον, αυτόματα το site το στέλνει σε όλους τους αγοραστές του συγκεκριμένου προϊόντος, ώστε αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει.

Το ίδιο γίνεται ακόμα και στο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ίδιο γίνεται ακόμα και στο amazon.

 

Απο το αμαζον εχω αγορασει ισως και εκατονταδα πραγματων, δεν εχω λαβει ουτε ενα μηνυμα με ερωτημα αλλου πελατη τους για οποιοδηποτε απο αυτα. Που ακριβως βλεπεις αυτο το "ερωτημα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ιδια κατέληξα και εγώ.. ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δινει ικανοποιητικο ρευμα στις θυρες του. Πηρα ένα usb3.0/ethernet hub για να γλυτώσω από το wifi μπας και σταματησουν οι επανεκκινησεις. Αποτελεσμα, μολις βαζω να δω ταινια μεσω torrent streaming(popcorntime), μετά από λιγο ακουγεται ένας ηχος οπως όταν αποσυνδέεται μια συσκευη και σταματά να κατεβάζει την ταινια.

 

ποιο powered usb hub χρησιμοποιεις;

να πω και εγώ τον πόνο μου σχετικά με αυτό το compute stick...

Από την πρώτη μέρα μου έκλεινε ξαφνικά που και που και άνοιγε ξανά. Δεν το κάνει όταν κάνω κάτι συγκεκριμένο βέβαια. Επίσης, αν βάλω οποιαδήποτε συσκευή στην θύρα USB που έχει κλείνει. Μάλλον δεν μπορεί να την τροφοδοτήσει. Η μόνη λύση είναι ένα Powered USB Hub που έχω. Τέλος, το Wifi του είναι πέρα για πέρα προβληματικό. Πιο συγκεκριμένα, ενώ συνδέεται κανονικά, ανά λίγα seconds χάνει την πρόσβαση στο Internet παρόλο που εξακολουθεί να είναι συνδεδεμένο με το Modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το αμαζον εχω αγορασει ισως και εκατονταδα πραγματων, δεν εχω λαβει ουτε ενα μηνυμα με ερωτημα αλλου πελατη τους για οποιοδηποτε απο αυτα. Που ακριβως βλεπεις αυτο το "ερωτημα";

Στο banggood φαίνονται τα ερωτήματα ακριβώς κάτω από την παρουσίαση του προϊόντος, πατώντας το "Ask a question"

Για παράδειγμα το ερώτημα " Why dont you issue also negative reviews? "   ήρθε στο mail μου κάποιες ημέρες πριν δημοσιευθεί στο banggood.  

 

Φυσικά το banggood τα φιλτράρει και ίσως το συγκεκριμένο του φίλου επάνω να μην έχει δημοσιευθεί ακόμα.

 

Στο amazon επειδή έχω αγοράσει πολλά brix 1900 έρχονται συχνά πυκνά ερωτήματα για το συγκεκριμένο προϊόν. 

Επιπλέον έλεγξε μήπως έχει αποκλείσει να δέχεσαι e-mails από άλλα μέλη του amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ιδια κατέληξα και εγώ.. ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δινει ικανοποιητικο ρευμα στις θυρες του. Πηρα ένα usb3.0/ethernet hub για να γλυτώσω από το wifi μπας και σταματησουν οι επανεκκινησεις. Αποτελεσμα, μολις βαζω να δω ταινια μεσω torrent streaming(popcorntime), μετά από λιγο ακουγεται ένας ηχος οπως όταν αποσυνδέεται μια συσκευη και σταματά να κατεβάζει την ταινια.

 

ποιο powered usb hub χρησιμοποιεις;

 

χρησιμοποιώ ένα της TP-Link με 7 USB 3.0 θύρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το αμαζον εχω αγορασει ισως και εκατονταδα πραγματων, δεν εχω λαβει ουτε ενα μηνυμα με ερωτημα αλλου πελατη τους για οποιοδηποτε απο αυτα. Που ακριβως βλεπεις αυτο το "ερωτημα";

Στο e-mail που έχεις δώσει στο Amazon...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο e-mail που έχεις δώσει στο Amazon...

να επιβεβαιωσω πως εχω απαντησει και μου εχουν απαντησει αρκετες φορες κατοχοι προιοντων που με ενδιαφερουν στο αμαζον(uk χρησιμοποιω λογω γλωσσας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το αμαζον εχω αγορασει ισως και εκατονταδα πραγματων, δεν εχω λαβει ουτε ενα μηνυμα με ερωτημα αλλου πελατη τους για οποιοδηποτε απο αυτα. Που ακριβως βλεπεις αυτο το "ερωτημα";

 

 

αυτο προκυπτει νομιζω εαν το ερωτημα μεινει αναπαντητο απο τον πωλητη ???

εστειλα ενα ερωτημα σε πωλητη στο αμαζον και το εκανε γαργαρα. λες και δεν ηξερα πως η κουφαλα δεν θα απαντουσε

Δύο dispute στο paypal από εμένα και έναν φίλο, αφού δεν απάντησαν ποτέ για την επιστροφή των pipo. 

 

 

με το dispute θα σου ζητησουν να το επιστρεψεις πισω λογικα το οποιο δεν ξερω ποσο θα σε συμφερει λογω μεταφορικων...

αυτη ειναι η μλκια με τις επιστροφες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dispute πως κανείς; δεν έχω κάνει ποτέ κα δεν έχω ιδέα

 

Πατάς επάνω στην συναλλαγή και στις λεπτομέρειες θα πατήσεις στο "report an issue" 

Μετά ακολουθείς τα βήματα. 

Στην ουσία στέλνεις μήνυμα στον προμηθευτή με περιθώριο 20 ημερών για να απαντήσει. 

 

Η επιστροφή του στο banggood θεωρείται δεδομένη και θα απαιτήσεις και τα μεταφορικά, αλλά η επιστροφή πρέπει να γίνει έτσι και αλλιώς. 

Τα μεταφορικά για ένα κομμάτι δεν είναι πάνω από 5 ευρώ συστημένο.  

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω να μην απαντά κινεζομάγαζο σε μη λειτουργικό προϊόν. Απάντησαν δηλαδή μία φορά και όταν τους έστειλα video με τα χάλια του pipo, εξαφανίστηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιστροφή του στο banggood θεωρείται δεδομένη και θα απαιτήσεις και τα μεταφορικά, αλλά η επιστροφή πρέπει να γίνει έτσι και αλλιώς. 

Τα μεταφορικά για ένα κομμάτι δεν είναι πάνω από 5 ευρώ συστημένο. 

 

 

αυτο παει αναλογα του βαρους...  5 ευρω συστημενο ειναι για βαρος 100 γραμμαριων. μετα ανεβαινει...

 

τωρα αν σου δωσουν πισω και τα μεταφορικα δεν ξερω.... στο ebay παντως σε ολες τις επιστροφες προιοντων λενε μεταφορικα πληρωνει ο αγοραστης...

μακαρι να τα δωσουν βεβαια αλλα κραταω μια πισινη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο παει αναλογα του βαρους...  5 ευρω συστημενο ειναι για βαρος 100 γραμμαριων. μετα ανεβαινει...

 

τωρα αν σου δωσουν πισω και τα μεταφορικα δεν ξερω.... στο ebay παντως σε ολες τις επιστροφες προιοντων λενε μεταφορικα πληρωνει ο αγοραστης...

μακαρι να τα δωσουν βεβαια αλλα κραταω μια πισινη...

Μπορείς να τα ζητήσεις από το Paypal. Νομίζω ότι καλύπτουν μέχρι $30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δυστυχως ειναι το μεγαλο αγκαθι με τα ιντερνετομαγαζα.

φτηνα αλλα αν τυχεις ελαττωματικο προιον την λουτσησες!

ετσι η φυσικη παρουσια εστω και με τη μορφη "points" (ναι στο ησοπ αναφερομαι )

δεν θα εκλειψει τελειως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τα ζητήσεις από το Paypal. Νομίζω ότι καλύπτουν μέχρι $30.

 

 

οκ αυτο δεν το γνωριζω. δεν μου εχει χρειαστει μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...