Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Miatakias είπε

Εγώ ξινό (κιτρικό οξύ) που είναι φτηνό και άοσμο, κάνεις την αφαλάτωση όπως λεν οι οδηγίες της νεσπρεσσο μόνο που αντί για το ειδικό υγρό διαλύεις το ξινό μέσα σε νερό και μετά το ρίχνεις στο δοχείο νερού της μηχανής και κάνεις την διαδικασία...

Οι αναλογίες ποιές είναι ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Οι αναλογίες ποιές είναι ;;;;;

Νερό όσο χωράει το δοχείο νερού της μηχανής, ξινό εγώ βάζω μισό σακουλάκι 25γρ. Και όλο το σακουλάκι να βάλεις ακόμα καλύτερα, είναι σαν αλάτι, βάλτο σε μια κανάτα με το νερό και ανακατεψετο πρώτα να διαλυθεί και μετά όπως είναι μέσα στη στο δοχείο νερού τής μηχανής και κάνεις την διαδικασία..

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βάζω μια κουταλιά της σούπας ξινό στο δοχείο. Ανακάτεμα να διαλυθεί και μετά το περνάω μέσα από τη μηχανή χωρίς κάψουλα εννοείται. Όταν περάσει το διάλυμα, περνάω πάλι ένα δοχείο σκέτο νερό για ξέπλυμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kpins είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τι χρησιμοποιείτε για να κάνετε αφαλάτωση?

καψουλια w5 απο τα lidl ειναι αψογα ( του jumbo ειναι μαπα )

 ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες - Σελίδα 121 - Προσφορές -  Insomnia.gr

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
12 ώρες πριν, d_gkal είπε

Πριν λίγο καιρό πήραμε 100 κάψουλες Costa με 22.5 ευρώ. 

Υπάρχει περίπτωση να βρεθούν σε παρόμοια τιμή;  η έστω άλλη μάρκα η οποία να πίνεται 

Ψάχνω και εγώ αγωνιωδώς, αλλά δεν εχω βρει κάτι. Καλόεμαθα όλο το καλοκαίρι με τον costa

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2023 στις 9:44 ΠΜ, d_gkal είπε

Πριν λίγο καιρό πήραμε 100 κάψουλες Costa με 22.5 ευρώ. 

Υπάρχει περίπτωση να βρεθούν σε παρόμοια τιμή;  η έστω άλλη μάρκα η οποία να πίνεται 

Στο σκλαβο έχει την δεκάδα 2.72€ μέχρι και αύριο 12/10. Σήμερα το ανακάλυψα δε ξέρω από πότε τρέχει η προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, st@kas said:

Στο σκλαβο έχει την δεκάδα 2.72€ μέχρι και αύριο 12/10. Σήμερα το ανακάλυψα δε ξέρω από πότε τρέχει η προσφορά 

Οκ αν μπορέσω θα πεταχτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/9/2023 στις 12:02 ΜΜ, Miatakias είπε

Νερό όσο χωράει το δοχείο νερού της μηχανής, ξινό εγώ βάζω μισό σακουλάκι 25γρ. Και όλο το σακουλάκι να βάλεις ακόμα καλύτερα, είναι σαν αλάτι, βάλτο σε μια κανάτα με το νερό και ανακατεψετο πρώτα να διαλυθεί και μετά όπως είναι μέσα στη στο δοχείο νερού τής μηχανής και κάνεις την διαδικασία..

Και εγώ αυτό έκανα σήμερα. 25 γρ ξινό (που είναι μια γεμάτη κουταλιά της σούπας) 2πλο πέρασμα και ξέπλυμα και νομίζω είναι κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια αγορασα προσφατα κατι πλαστικες επαναχρησιμοποιουμενες καψουλες για DOLCE GUSTO ,,,,

ξερετε αν ειναι πεταμενα λεφτα η κανουν δουλεια??? Μπορω να βαζω Εσπρεσο απο οποια μαρκα θελω αληθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Τα φώτα σας. Πήρα ένα καθαριστικό από Σκλαβενίτη για μια εσπρεσσιερα nesspresso inissia (dr. Beckmann). Έκανα την διαδικασία όπως λέει στο κουτί αλλά το νερό που βγάζει ειναι θολό. Έκανα πάνω από 10 πλυσεις και είναι ακόμα θολό. 

Είναι φυσιολογικό? Ο καφές πάντως βγαίνει με καλύτερο καιμακι από πριν και πιο νόστιμος (μια γουλιά που δοκιμασα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agmourk είπε

Καλησπέρα, 

Τα φώτα σας. Πήρα ένα καθαριστικό από Σκλαβενίτη για μια εσπρεσσιερα nesspresso inissia (dr. Beckmann). Έκανα την διαδικασία όπως λέει στο κουτί αλλά το νερό που βγάζει ειναι θολό. Έκανα πάνω από 10 πλυσεις και είναι ακόμα θολό. 

Είναι φυσιολογικό? Ο καφές πάντως βγαίνει με καλύτερο καιμακι από πριν και πιο νόστιμος (μια γουλιά που δοκιμασα). 

Μηπως εχει ακομη αλατα και θελει και δευτερο περασμα καθαριστικο; Υπαρχει παντως και το επισημο καθαριστικο της nespresso που κοστιζει 9€ το κουτι και εχει δυο δοσεις μεσα (το βρισκεις στα καταστηματα της nespresso).

 

Κατα τ'αλλα, ερωτηση γενικης φυσεως προς ολους εδω. Ποια καψουλα ειναι η αγαπημενη σας ανεξαρτητως τιμης.

Οι δικες μου αγαπημενες ειναι η colombia, η nocciola (αυθεντικες) και η douwe egberds espresso 9 προς το παρον (εχω κι αλλες που δεν τις εχω δοκιμασει ακομη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, evabb είπε

Μηπως εχει ακομη αλατα και θελει και δευτερο περασμα καθαριστικο; Υπαρχει παντως και το επισημο καθαριστικο της nespresso που κοστιζει 9€ το κουτι και εχει δυο δοσεις μεσα (το βρισκεις στα καταστηματα της nespresso).

 

Κατα τ'αλλα, ερωτηση γενικης φυσεως προς ολους εδω. Ποια καψουλα ειναι η αγαπημενη σας ανεξαρτητως τιμης.

Οι δικες μου αγαπημενες ειναι η colombia, η nocciola (αυθεντικες) και η douwe egberds espresso 9 προς το παρον (εχω κι αλλες που δεν τις εχω δοκιμασει ακομη).

εγω που πινω lungo, εχω δοκιμάσει Starbucks, jacobs και άλλα εχω καταλήξει στις μωβ Lor. ωραία γεύση άρωμα και καϊμάκι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...